Spróbuj swoich sił podczas PKO Silesia Marathon

polecane

Spróbuj swoich sił podczas PKO Silesia Marathon

Kamil Nowak
2 lipca, 2017
Biegi

Silesia Marathon to jedyny bieg w kraju i Europie wiodący ulicami trzech miast. Jednocześnie jeden z największych maratonów w Polsce. W tym roku odbędzie się 1 października 2017. Swoich sił będzie można spróbować także w biegach towarzyszących.

fot. PKO Silesia Marathon

PKO Silesia Marathon wystartuje 1 października 2017. W tym roku trasa biegu będzie przebiegała przez Katowice, Mysłowice, Chorzów i Siemianowice Śląskie. Wraz z maratonem odbędą się biegi towarzyszące – półmaraton oraz zawody dla dzieci i młodzieży. Rejestracja na dwa pierwsze biegi jest już otwarta, natomiast zapisy na minimaraton rozpoczną się od 1 sierpnia 2017.

Biegi towarzyszące będą miały swoje starty już dzień przed maratonem, tj. w sobotę 30 września 2017. Cała impreza będzie miała uroczysty charakter, start maratonu poprzedzi wspólna Msza Święta, która odprawiona zostanie w Kaplicy Św. Barbary. Na mecie na zawodników czekać będą piękne medale okolicznościowe.

fot. PKO Silesia Marathon

Kibice również będą mogli się wykazać podczas zawodów. Doping uczestników, jak i tworzenie wspaniałego klimatu podczas imprezy jest niesłychanie ważne. Dlatego też już po raz drugi przygotowano konkurs na najlepszą grupę dopingującą na trasie biegu. Wystarczy zebrać minimum 5 osób i na katowickiej części trasy biegu dodawać sił biegaczom. Grupa wykazująca się największą inicjatywą, która zostanie doceniona przez zawodników, może wygrać nawet 1.500 zł! Szczegóły konkursu znajdziecie na stronie internetowej Miasta Katowice.

Wszystkich chętnych do uczestniczenia w tym biegowym święcie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronę www.silesiamarathon.pl

Informacja prasowa / opracowanie red. / zdjęcia organizatora 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty trailowe ułatwią bieg w trudnym terenie. Czy warto je kupić?

Buty trailowe ułatwią bieganie w trudnym terenie dzięki swojej nietypowej budowie. Jeśli chcemy wykonać bezpieczny trening na piaszczystym, kamienistym, błotnistym i najeżonym wystającymi korzeniami podłożu, warto pomyśleć o wyborze specjalnych butów terenowych. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego obuwia? Ale co najważniejsze, czy warto kupić buty trailowe? (więcej…)