Altra

bieganieuskrzydla.pl

MakeUp

AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk 2017 czeka na chętnych

Czerwiec 30, 2017

AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk to największy gdański bieg uliczny, który w tym roku odbędzie się już po raz czwarty. Dla wielu biegaczy zawody będą zakończeniem sezonu, gdyż tegoroczna edycja przypada na 5 listopada. Co tym razem przygotował organizator? 

 

 

Na chcących wziąć udział w zawodach organizatorzy przygotowali 5000 miejsc na liście startowej. Imprezą towarzyszącą AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk będzie Bieg na Piątkę, na dystansie 5 km, na który przygotowano dodatkowo 1000 pakietów startowych. W ramach Biegu na Piątkę rozegrana zostanie dodatkowa klasyfikacja dla firm pod nazwą Firmowa Piątka. Start obu dystansów odbędzie się w tym samym momencie i w tym samym miejscu – o godz. 9:00 w centrum AMBEREXPO na ulicy Żaglowej.

 

 

Trasa o dystansie 21,0975 km, przebiegająca przez główne arterie miasta, będzie widowiskowa dla biegaczy, jak i kibiców. Przebieg trasy nie zmieni się w odniesieniu do lat poprzednich, co pozwoli zawodnikom porównać swoje dotychczasowe wyniki. Początkowo zawodnicy wspólnie pobiegną ulicą Żaglową, a następnie w przeciwnych kierunkach. Trasa półmaratonu skręci w stronę centrum Gdańska, a trasa Biegu na Piątkę w stronę Nowego Portu. Niemal płaski profil trasy powoduje, że jest ona szybka. Impreza skierowana jest głównie do biegaczy amatorów, chodź startują w niej również wyczynowi zawodnicy.

 

Meta zawodów zlokalizowana będzie również w hali AMBEREXPO, podobnie jak centrum zawodów, gdzie biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy, zjeść ciepły posiłek czy skorzystać z masażu. Wszyscy kibice będą mogli obserwować cały bieg na telebimie, a najmłodsi bawić się w specjalnie przygotowanej strefie.

 

Informacja prasowa / opracowanie red. / zdjęcia organizatora 

To może Ciebie zainteresować:

AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Najnowszy Brooks
Ghost 8

Najnowszy model Ghost 8 od Brooks Running to połączenie równowagi, amortyzacji oraz niskiej wagi. Buty są przeznaczony dla biegaczy, którzy chcą pokonywać coraz to więcej kilometrów, ale lubią też sobie czasami mocno przyspieszyć. Kuszą nowoczesnym designem i  nie odstraszają swoją ceną.    (więcej…)