AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk 2017 czeka na chętnych

polecane

AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk 2017 czeka na chętnych

Kamil Nowak
Czerwiec 30, 2017
Biegi

AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk to największy gdański bieg uliczny, który w tym roku odbędzie się już po raz czwarty. Dla wielu biegaczy zawody będą zakończeniem sezonu, gdyż tegoroczna edycja przypada na 5 listopada. Co tym razem przygotował organizator? 

Na chcących wziąć udział w zawodach organizatorzy przygotowali 5000 miejsc na liście startowej. Imprezą towarzyszącą AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk będzie Bieg na Piątkę, na dystansie 5 km, na który przygotowano dodatkowo 1000 pakietów startowych. W ramach Biegu na Piątkę rozegrana zostanie dodatkowa klasyfikacja dla firm pod nazwą Firmowa Piątka. Start obu dystansów odbędzie się w tym samym momencie i w tym samym miejscu – o godz. 9:00 w centrum AMBEREXPO na ulicy Żaglowej.

Trasa o dystansie 21,0975 km, przebiegająca przez główne arterie miasta, będzie widowiskowa dla biegaczy, jak i kibiców. Przebieg trasy nie zmieni się w odniesieniu do lat poprzednich, co pozwoli zawodnikom porównać swoje dotychczasowe wyniki. Początkowo zawodnicy wspólnie pobiegną ulicą Żaglową, a następnie w przeciwnych kierunkach. Trasa półmaratonu skręci w stronę centrum Gdańska, a trasa Biegu na Piątkę w stronę Nowego Portu. Niemal płaski profil trasy powoduje, że jest ona szybka. Impreza skierowana jest głównie do biegaczy amatorów, chodź startują w niej również wyczynowi zawodnicy.

Meta zawodów zlokalizowana będzie również w hali AMBEREXPO, podobnie jak centrum zawodów, gdzie biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy, zjeść ciepły posiłek czy skorzystać z masażu. Wszyscy kibice będą mogli obserwować cały bieg na telebimie, a najmłodsi bawić się w specjalnie przygotowanej strefie.

Informacja prasowa / opracowanie red. / zdjęcia organizatora 

To może Ciebie zainteresować:

AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2017

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS GLIDERIDE – kosmos czy fanaberia? TEST butów

Oszczędza energię, jest lżejszy, mniej wygięty, ale w dalszym ciągu bliżej jemu do czegoś kosmicznego, niepowtarzalnego, niż do typowego przedstawiciela z jego grupy. O kim, a może o czym mowa? Oczywiście, że o najnowszych butach do biegania ASICS GLIDERIDE. (więcej…)