AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk 2017 czeka na chętnych

polecane

AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk 2017 czeka na chętnych

Kamil Nowak
czerwiec 30, 2017
Biegi

AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk to największy gdański bieg uliczny, który w tym roku odbędzie się już po raz czwarty. Dla wielu biegaczy zawody będą zakończeniem sezonu, gdyż tegoroczna edycja przypada na 5 listopada. Co tym razem przygotował organizator? 

Na chcących wziąć udział w zawodach organizatorzy przygotowali 5000 miejsc na liście startowej. Imprezą towarzyszącą AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk będzie Bieg na Piątkę, na dystansie 5 km, na który przygotowano dodatkowo 1000 pakietów startowych. W ramach Biegu na Piątkę rozegrana zostanie dodatkowa klasyfikacja dla firm pod nazwą Firmowa Piątka. Start obu dystansów odbędzie się w tym samym momencie i w tym samym miejscu – o godz. 9:00 w centrum AMBEREXPO na ulicy Żaglowej.

Trasa o dystansie 21,0975 km, przebiegająca przez główne arterie miasta, będzie widowiskowa dla biegaczy, jak i kibiców. Przebieg trasy nie zmieni się w odniesieniu do lat poprzednich, co pozwoli zawodnikom porównać swoje dotychczasowe wyniki. Początkowo zawodnicy wspólnie pobiegną ulicą Żaglową, a następnie w przeciwnych kierunkach. Trasa półmaratonu skręci w stronę centrum Gdańska, a trasa Biegu na Piątkę w stronę Nowego Portu. Niemal płaski profil trasy powoduje, że jest ona szybka. Impreza skierowana jest głównie do biegaczy amatorów, chodź startują w niej również wyczynowi zawodnicy.

Meta zawodów zlokalizowana będzie również w hali AMBEREXPO, podobnie jak centrum zawodów, gdzie biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy, zjeść ciepły posiłek czy skorzystać z masażu. Wszyscy kibice będą mogli obserwować cały bieg na telebimie, a najmłodsi bawić się w specjalnie przygotowanej strefie.

Informacja prasowa / opracowanie red. / zdjęcia organizatora 

To może Ciebie zainteresować:

AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2017

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Suunto 5 Peak – cóż mogę powiedzieć, przeczytajcie sami! Recenzja

Halo? – Dzień dobry, tutaj Suunto. – O co chodzi? – Dawno się nie kontaktowaliśmy. Chcemy przekazać ekscytującą informację. Wkrótce pojawi się nowy zegarek Suunto. – Podeślijcie sprzęt na testy, zobaczę, co to za urządzenie i czy mi się spodoba. – Już go wysłaliśmy. Paczkę otrzymasz jeszcze przed oficjalną światową premierą. Zapis tej rozmowy telefonicznej pochodzi z pierwszego tygodnia 2022 r. Nie przedłużając, poniżej znajduje się moja szczegółowa i obszerna recenzja interesującego zegarka Suunto 5 Peak! (więcej…)