4. BMW Półmaraton Praski – szybka trasa wieczorową porą

polecane

4. BMW Półmaraton Praski – szybka trasa wieczorową porą

Kamil Nowak
11 czerwca, 2017
Biegi

2 września br. odbędzie się czwarta edycja BMW Półmaratonu Praskiego, tym razem w nocnej odsłonie. W sobotni wieczór, bo o godzinie 20.30 kilka tysięcy uczestników ruszy trasą wiodącą ulicami prawobrzeżnej Warszawy. Kolejny raz imprezie towarzyszyć będzie 4F Piątka Praska. Rejestracja do obu biegów trwa.

Największy półmaraton prawej strony Wisły ponownie będzie wiódł trasą, sprzyjającą biciu rekordów. Trasa została jedynie delikatnie zmodyfikowana w stosunku do ubiegłorocznej i nadal będzie prowadziła po płaskim terenie, bez znacznych wzniesień. Takie rozwiązanie zapewnia niepowtarzalną okazję sprawdzenia swoich wyników oraz postępów treningowych.

Start 4. Wieczornego BMW Półmaratonu Praskiego będzie usytuowany na oświetlonych błoniach Stadionu Narodowego, skąd uczestnicy skierują się w ul. Grochowską. Na rondzie Wiatraczna skręt w al. Waszyngtona, następnie w klimatyczną Saską Kępę (ul. Francuską i Zwycięzców), po czym ulicami Saską i Egipską udadzą się na Gocław. Dalej przebiegną m.in. obok jeziora Balaton, po czym ul. gen. Fieldorfa wbiegniemy na Wał Miedzeszyński. Po nawrotce na wysokości ul. Kadetów czeka ich szeroka i płaska prosta do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry to ponownie klimaty warszawskiej Pragi, przede wszystkim ul. Zamoyskiego. Meta oraz miasteczko biegowe zlokalizowane będą na błoniach Stadionu Narodowego.

4F Piątka Praska
Dla biegaczy mniej zaawansowanych albo chcących sprawdzić się na krótszym dystansie organizatorzy proponują nową, szybką i płaską trasę na dystansie 5 km. Uczestnicy 4F Piątki Praskiej wystartują po półmaratończykach – o godz. 21:00. Start Wieczornej 4F Piątki Praskiej znajdował się będzie na oświetlonych błoniach PGE Narodowego i pokrywał się będzie z linią startu BMW Półmaratonu Praskiego. Z błoń stadionu uczestnicy pobiegną w kierunku ul. Zamoyskiego, po czym skręcą w ul. Jagiellońską, następnie al. Solidarności i dalej w ul. Targową. Ul. Zamoyskiego wbiegną ponownie pod PGE Narodowy, który okrążą wewnętrznymi ulicami – równoległymi do al. Zielenieckiej oraz al. Poniatowskiego. Następnie skręcą w Wybrzeże Szczecińskie, by ul. Sokolą dotrzeć do mety 4F Piątki Praskiej.

Otwarte treningi 4F
Organizatorzy zapraszają na otwarte treningi przygotowujące do startu w BMW Półmaratonie Praskim oraz 4F Piątce Praskiej. Bezpłatne zajęcia odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:00 na stadionie warszawskiej Agrykoli (wejście od strony parku). Uczestniczyć może w nich każdy, bez względu na poziom wytrenowania. Trenerzy, na czele z medalistką mistrzostw Polski w maratonie i złotą medalistką mistrzostw w długodystansowych biegach górskich Edytą Lewandowską, dopasowują zajęcia do różnych poziomów zaawansowania.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: www.bmwpolmaratonpraski.pl

Informacja prasowa / zdjęcia są własnością Organizatora: BMW Półmaraton Praski

Chcesz przygotować się do udziału w Półmaratonie Praskim? Skorzystaj z porad doświadczonych biegaczy:

Półmaraton oczami najlepszych biegaczy. Poradnik.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przepis na domowy izotonik dla biegaczy

Własny domowy izotonik, to na pewno bardo dobra alternatywa od tych sklepowych, do których producenci często dodają różnego rodzaju konserwanty, polepszacze oraz inne sztuczne związki. Chociaż na półkach w sklepie jest cała masa najróżniejszych izotoników, to we własnym produkcie, będziemy wiedzieć co "siedzi".  (więcej…)