27. Bieg Powstania Warszawskiego ukończyło łącznie 9693 zawodników

polecane

27. Bieg Powstania Warszawskiego ukończyło łącznie 9693 zawodników

Kamil Nowak
Lipiec 31, 2017
Biegi

27. Bieg Powstania Warszawskiego był jednym z wydarzeń rozpoczynających obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Do mety dotarło prawie 10 tysięcy zawodników, z czego ponad 1400 osób przyłączyło się do akcji charytatywnej dla 17-letniej Julii chorej na serce. Partnerem strategicznym zawodów był po raz kolejny PKO Bank Polski.

27. Bieg Powstania Warszawskiego odbył się w ramach Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, w skład której wchodzi jeszcze Bieg Konstytucji 3 Maja i Bieg Niepodległości. Zawodnicy wystartowali 29 lipca z ul. Bonifraterskiej – na 5 km o godz. 20.00, na 10 km o godz. 21.00. Pobiegli ulicami walk powstańczych obok Starego Miasta, Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wisłostradą. Meta znajdowała się przy ul. Konwiktorskiej. Uroczysty nastrój na trasie tworzyły grupy rekonstrukcyjne oraz ustawione wzdłuż niej płonące znicze. Uczestnicy przemierzyli stolicę w biało-czerwonych opaskach powstańczych, a z głośników można było usłyszeć odgłosy bombardowania. Na trasie nie zabrakło też kibicujących mieszkańców stolicy.

1467 zawodników przyłączyło się w sobotę do akcji charytatywnej na rzecz 17-letniej Julii, która urodziła się ze złożoną wadą serca. Przeszła już trzy bardzo skomplikowane operacje. Obecnie niezbędna jest całkowita korekta wady umożliwiająca Julii normalne funkcjonowanie. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Cor Infantis.

PKO Bank Polski wspiera również inne inicjatywy związane z obchodami wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest głównym sponsorem III Biegu Montera organizowanego w okolicach Przeworska w celu uczczenia pamięci gen. Antoniego Chruściela, przywódcy sił powstańczych. Bieg wystartuje w sobotę 5 sierpnia w Gniewczynie Łańcuckiej, rodzinnej miejscowości „Montera”, a zakończy się na Rynku w Przeworsku. Bank jest też mecenasem wystawy 1000 pamiątek związanych z Powstaniem Warszawskim. Wystawę „1000 pamiątek. Dary z lat 2007-2017” można już oglądać na antresoli wielkiej Sali pod Liberatorem w gmachu Muzeum Powstania Warszawskiego.

Informacja prasowa / opracowanie red. / zdjęcie należy do PKO Bank Polski

Więcej: 

27. Bieg Powstania Warszawskiego – ku pamięci bohaterów

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Skuteczne sposoby na nawodnienie biegacza. Co, jak i kiedy pić?

Małymi krokami zbliża się okres wiosennych startów, w którym można przebierać i wybierać najbardziej odpowiadające nam zawody. W grę wchodzi długa lista biegów na 10 km, półmaratonów, maratonów czy biegów górskich. Nie wszyscy biegacze stawiają sobie za cel walkę o życiówkę, niekiedy wystarczy zaliczenie dystansu i szczęśliwe dobiegnięcie do mety. Jednak, aby marzyć o sukcesach trzeba ciężko pracować podczas treningów, zdrowo się odżywiać i dbać o regenerację. Elementem trudnej treningowej układanki jest m.in. nawodnienie organizmu. (więcej…)