18. Półmaraton Warszawski: jak poruszać się po Warszawie? [TRASA]

polecane

18. Półmaraton Warszawski: jak poruszać się po Warszawie? [TRASA]

Tomasz Wołoćko
24 marca, 2024
Biegi

W niedzielę 24 marca w Warszawie odbędą się duże biegi: 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę. Wydarzenia zgromadzą 20 tys. zawodników i zawodniczek, którzy na trasach wytyczonych ulicami miasta będą rywalizować i walczyć o spełnienie marzeń. Półmaraton Warszawski wystartuje o godzinie 11:00. Biega na 5 kilometrów o godz. 9:30. Utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej dotkną Warszawiaków. Jaka jest trasa półmaratonu? Które ulice będą zamknięte, a które czasowo zablokowane? 

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

Zawodnicy biorący udział w półmaratonie swój start będą mieli na moście Poniatowskiego przy PGE Narodowym. Dokładnie o godzinie 11:00 wyruszą na trasę o długości 21,0975 km wytyczoną ulicami Warszawy. Wcześniej, o godz. 9:30 ruszą zawodnicy biegu na 5 kilometrów. Zmagania biegaczy New Balance Biegu na Piątkę rozpoczną się także z mostu Poniatowskiego.

Trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i trasa New Balance Bieg na Piątkę

Trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie widowiskowa. Taka sama będzie także trasa New Balance Biegu na Piątkę. Warto pamiętać, że w ramach półmaratonu rozegrane zostaną również 33. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Po 10 latach start biegu Półmaraton Warszawski wraca na most Poniatowskiego, który w niedzielę (24 marca) zapełni się tysiącami biegaczy. 24 marca na dwóch trasach biegów wybiegnie łącznie 20 000 zawodników i zawodniczek, głodnych sportowych sukcesów. Na półmaraton zapisało się ponad 14 tys. biegaczy. Jaka jest dokładna trasa?

Pobierz plik w wysokiej rozdzielczości

Trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski będzie szybka i poprowadzona ciekawymi i atrakcyjnymi miejscami miasta. Biegacze ruszą z mostu Poniatowskiego. Pierwszy kilometr wiedzie przez Wisłę. Alejami Jerozolimskimi, przez ronda De Gaulle’a i Dmowskiego gdzie półmaratończycy dotrą do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta biegniemy w kierunku Żoliborza. Najdłuższa długa prosta prowadzi Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym zawodnicy przebiegną na drugą stronę Wisły. Kończyć zmagania będą na Pradze – przy alei Zielenieckiej i stacji Warszawa Stadion. Uczestników obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny 30 minut, liczony od strzału startera, co oznacza, że od godz. 11:00 do godz. 14:00-15:00, pojawią się największe utrudnienia w ruchu i problemy z komunikacją zbiorową.

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

Oto trasa tegorocznego New Balance Biegu na Piątkę – biegu towarzyszącego 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonowi Warszawskiemu. Biegacze ruszą na trasę o godzinie 9:30, żeby przebiec 5000 m poprowadzone ulicami Warszawy. Wystartują, podobnie jak zawodnicy półmaratonu,  na moście Poniatowskiego, żeby kierować się do ronda De Gaulle’a. Później wykonają nawrotkę za „palmą” i przekroczą Wisłę. Zbiegną i pobiegną przy PKP Stadion, skręcą w Zamoyskiego i będą kończyć zmagania mając przed sobą naprawdę piękny widok – PGE Narodowy. Uczestników obowiązuje limit czasu wynoszący 45 minut, liczony od strzału startera dla danej fali. Tutaj także pojawią się wzdłuż całej trasy duże utrudnienia w ruchu.

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski: co, gdzie kiedy? (niedziela, 24 marca)

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

Wielki sport, mnóstwo towarzyszących atrakcji, barwne strefy kibicowania – tego wszystkiego będziecie mogli doświadczyć w trakcie niedzielnych biegów. Na starcie 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu Na Piątkę stanie w sumie 20 tysięcy zmotywowanych do biegu po marzenia uczestników.

START I META (Most Poniatowskiego i błonia PGE Narodowego)

New Balance Bieg na Piątkę

9:15 – Przedbiegowa rozgrzewka
9:27 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na 5 km
9:30 – Start New Balance Biegu na Piątkę
ok. 9:45 – Finisz pierwszych zawodników
10:15 – Zamknięcie trasy

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

10:45 – Przedbiegowa rozgrzewka
10:57 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na dystansie półmaratonu
11:00 – Start 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
ok. 12:00 – Finisz pierwszych zawodników
14:30 – Zamknięcie trasy

Utrudnienia w ruchu Warszawa, trasa Półmaraton Warszawski i informator drogowy dla kierowców oraz mieszkańców: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/

Na bieżąco publikujemy informacje o problemach w ruchu, trasie półmaratonu i innych ważnych alertach – kliknij TUTAJ

Źródło: oprac. na podstawie: https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/trasa/ foto biuro prasowe Fundacja ” Maraton Warszawski” / organizator biegów /

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

HOKA Clifton 9, czyli jak szanować portfel biegacza

HOKA Clifton 9 to jeden z flagowych modeli butów do biegania marki HOKA. Dzięki wyjątkowym cechom i podeszwie wykonanej w technologii Meta-rocker gwarantuje nie tylko płynny krok, ale także stabilny i komfortowy bieg na twardych nawierzchniach. To buty stworzone z myślą o komforcie na utwardzonej nawierzchni, zarówno podczas codziennych treningów, jak i bardzo długich biegów. Ich mocną stroną jest wszechstronność. Gdy biegacz poszukuje tylko jednej, uniwersalnej pary butów biegowych, warto rozważyć kupno HOKA Clifton 9. Polecam przeczytać całą recenzją i obejrzeć test w formie wideo. (więcej…)