18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski już w najbliższą niedzielę!

polecane

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski już w najbliższą niedzielę!

Tomasz Wołoćko
22 marca, 2024
Aktualności

Już w najbliższą niedzielę, 24 marca, w stolicy wystartuje 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz New Balance Bieg Na Piątkę. Na starcie obu biegów stanie 20 tysięcy biegaczy i biegaczek. Wydarzenie przyciąga – limit uczestników biegu na krótszym dystansie wyczerpał się prawie tydzień przed zawodami. Dzień ten będzie świętem biegania, jakiego stolica jeszcze nie widziała. Na trasie i w Miasteczku na błoniach PGE Narodowego czekają atrakcje dla dużych i małych.

foto. Jan Nyka

Walka o zwycięstwo na 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim będzie niezwykle zacięta! Do stolicy przyjadą najlepsi polscy biegacze, którzy wezmą udział w 33. PZLA Mistrzostwach Polski w półmaratonie, m.in.: Mateusz Kaczor, Iwona Bernardelli, Monika Jackiewicz, Anna Bańkowska, Katarzyna Jankowska, czy Sabina Jarząbek! Na linii startu nie zabraknie również czołowych zawodników z Europy. W niedzielę zobaczymy m.in.: Fabienne Koenigstein (DE), Marinę Niemczenko (UA), Polata Kemboi Arikan (TR), Maxima Raileanu (MD) i Doriana Boulvina (BE). Dla Moniki Jackiewicz i Domeniki Mayer (DE) niedzielny półmaraton będzie okazją do zdobycia kwalifikacji na nadchodzące Mistrzostwa Europy w Rzymie. Czy będziemy świadkami nowych rekordów?

Pobiegnij lub kibicuj, bądź częścią wielkiego biegowego święta!

Medal 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

Na całej trasie do trzymania tempa motywować biegaczy będą kibice w aż w 25 punktach kibicowania. Każdy chętny może do nich dołączyć. To strefy zorganizowane między innymi przez: Orkiestrę Reprezentacyjną Policji, organizacje #BiegamDobrze, grupy wolontariackie i zespoły muzyczne. Można odwiedzić też dzielnicę Bielany: przy ul. Gwiaździstej czeka przestrzeń dla dzieci z zabawą przy muzyce. Z kolei na ulicy Lektykarskiej przygotowano strefę rodzinną przy parku. Czekają również punkty przygotowane przez sponsorów i partnerów biegu. Szczegóły na mapie kibicowania.

Miasteczko Biegacze na błoniach PGE Narodowego

Sercem imprezy przy którym finiszować będą biegacze jest Miasteczko – tam uczestnicy znajdą depozyty, przebieralnie, strefy sponsorów i partnerów oraz przygotowane przez nich atrakcje dla kibiców. W miasteczku skorzystać będzie można między innymi: z badań profilaktycznych, kącików twórczych i aktywności dla najmłodszych, porad dietetyków, symulatora starości i strefy pozwalającej zapoznać się z codziennością osób z niepełnosprawnościami. Spacer po miasteczku to okazja do degustacji produktów od marek wspierających imprezę oraz możliwość, by zainspirować się do sportu i naładować pozytywną energią. Biegaczy zachęcamy do zaproszenia do Miasteczka swoich Kibiców – polecamy przyjazd metrem na stację metra M2 – Stadion Narodowy.

Organizacja ruchu drogowego

W niedzielę na ulicach, którymi prowadzi trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. We wszystkich miejscach, których dotyczą zmiany, już na dwa tygodnie przed rozpoczęciem imprezy zawisły informacje dla kierowców i pieszych. Zmiany są jedynie czasowe. Niedzielna impreza zakończy do godz. 14:30. Jak co roku, kolejne ulice będą systematycznie otwierane po przebiegnięciu zawodników. Szczegóły wraz z mapami i przybliżonymi godzinami zamknięcia ulic oraz informacje o planowanych zmianach w komunikacji zbiorowej znajdziecie na stronie: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/

Obiór pakietów i moc atrakcji na EXPO

Pakiety na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę można odebrać w Biurze Zawodów w Pałacu Kultury i Nauki. Adres: ul. Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej.

Na odwiedzających EXPO będą czekać wystawcy, testy sprzętu sportowego i eksperci oraz znani sportowcy chętni to udzielania porad. W strefie #BiegamDobrze odwiedzający zagrają w piłkarzyki, zaś w strefie 100-lecia pierwszego maratonu w Polsce będą mogli wesprzeć inicjatywę powstania ronda imienia „Maratończyków Polskich”.

Godziny otwarcia Biura Zawodów:

22 marca (piątek) w godzinach 14:00 – 20:00
23 marca (sobota) w godzinach 10:00 – 20:00

Za wszystkich zapisanych do biegów trzymamy kciuki! Czekają nas wielkie biegowe emocje! Informacje organizacyjne, program, szczegółowe mapy i przydatne linki dostępne są na https://nnpolmaratonwarszawski.com.

Weekendowe wydarzenia śledzić będzie można także on-line, na kanałach Maratonu Warszawskiego na Facebooku i Instagramie. Przywitaj wiosnę w Warszawie!

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; organizator biegu 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie niszczy kolana? Wyniki badań

Czy bieganie powoduje szybsze zmiany zwyrodnieniowe w stawach kolanowych? Czy bieganie może wpływać negatywnie na kondycję naszych stawów? Czy biegacze długodystansowi, którzy trenują regularnie przez wiele lat, na starość cierpią z powodu bólu kolan? Czy stawy kolanowe sportowców, którzy biegają, zużywają się szybciej? (więcej…)