Wystartowały zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski
Wystartowały zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

polecane

Wystartowały zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Tomasz Wołoćko
11 stycznia, 2024
Aktualności

Rozpoczęły się zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Impreza tradycyjnie odbędzie się w ostatni weekend września – start i meta, tak jak w ubiegłym roku, zlokalizowane będą w samym centrum Warszawy – przy Placu Defilad. Sponsorem tytularnym wydarzenia ponownie zostało Nationale-Nederlanden. Wyjątkowość tegorocznej edycji podkreśla wielki jubileusz polskiego sportu – 100. rocznica pierwszego maratonu w Polsce. Zapisz się dzisiaj, a we wrześniu pobiegnij i spełnij swoje marzenia!

Wystartowały zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Od historii do współczesności
Kiedy 2 listopada 1924 roku w Rembertowie pojawiło się ośmiu śmiałków pragnących zmierzyć się z królewskim dystansem, nikt nie podejrzewał, że 100 lat później maraton będzie cieszył się w Polsce taką popularnością, a w samej Warszawie narodzi się tradycja, która porusza całe pokolenia. Nieprzerwanie od 1979 roku ostatni weekend września w stolicy to prawdziwe święto biegania i kibicowania. Maraton Warszawski wpisał się w krajobraz miasta, łączy kibiców, sportowców amatorów z całej Polski, ich rodziny i wyzwala emocje, których nie sposób zapomnieć.
Tegoroczny Wielki Bieg odbędzie się 29 września. Startujemy o godzinie 9:00 spod Pałacu Kultury i Nauki. Zapisy na bieg właśnie się rozpoczęły.

Nationale-Nederlanden sponsorem tytularnym

Wystartowały zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski
Obie tegoroczne imprezy Fundacji “Maraton Warszawski”, tak samo jak w ubiegłym roku odbędą się pod pomarańczowym parasolem marki Nationale-Nederlanden. W tym roku spotkamy się na 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim i 46. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim. Firma mocno angażuje się w promocję zdrowia wśród Polaków od lat.
– Nasze ponowne partnerstwo z Fundacją i występowanie jako sponsor tytularny to nie tylko kontynuacja, ale i pogłębienie naszej misji promowania zdrowego stylu życia. Każdy krok w maratonie symbolizuje nasze długofalowe zaangażowanie w zdrowie i wspieranie Polaków w dbaniu o siebie, które są dla nas najważniejsze. Pamiętajmy, że dbanie o siebie to właśnie maraton, a nie sprint – kluczowe jest tutaj myślenie długoterminowe – mówi Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektorka ds. Komunikacji Marketingowej i Marki w Nationale-Nederlanden, i dodaje: – W czasie poprzednich edycji półmaratonu i maratonu z bezpłatnych badań profilaktycznych w mobilnym medbusie skorzystało 406 osób. W tym roku również planujemy działania, które przyczynią się do budowania zdrowej i aktywnej społeczności.

2023 zachwycił organizatorów
– Musimy przyznać, że 2023 rok był niezwykle udany dla Fundacji ,,Maraton Warszawski’’. Wróciliśmy z frekwencją do czasów sprzed pandemii, nawiązaliśmy i kontynuowaliśmy niezwykle owocne współprace z wieloma partnerami, w tym ze sponsorem tytularnym Nationale-Nederlanden, z którym mamy przyjemność kontynuować działania również w tym roku. Wystartowaliśmy i zakończyliśmy maraton pod Pałacem Kultury i Nauki, wzbogacając imprezę o nowy format rywalizacji pod nazwą TEAM UP! Europe. W tym roku nie zwalniamy tempa. Bieganie powróciło w wielkim stylu: na ten moment mamy ponad 6 tysięcy zapisanych na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski! We wrześniu chcemy zaskoczyć wszystkich pokazując, w jaki sposób stulecie maratonu w Polsce może połączyć biegaczy. – mówił Marek Tronina, prezes Fundacji ,,Maraton Warszawski’’.

#BiegamDobrze – w słusznej sprawie biegnie się lżej

Wystartowały zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski
Imprezie, jak co roku, towarzyszyć będzie największa w Polsce biegowa akcja charytatywna – #BiegamDobrze. Jej uczestnicy mogą wesprzeć wybraną fundację rejestrując się ścieżką #BiegamDobrze i biegnąc z intencją. Po zapisie w trybie charytatywnym rozpoczyna się zbiórka – wystarczy trenować oraz zachęcać znajomych do wsparcia „wirtualnej skarbonki”. Po zebraniu kwoty minimalnej, wynoszącej 450 złotych, do 31 sierpnia 2024 r., biegacze w prezencie otrzymają wyjątkowy, pomarańczowy numer startowy, będący znakiem rozpoznawczym Dobroczynnych Bohaterów. W słusznej sprawie biegnie się lżej!

– W Nationale-Nederlanden dbamy nie tylko o zdrowie fizyczne, ale również o dobrostan społeczny. Nasze wsparcie dla akcji #BiegamDobrze jest tego najlepszym dowodem – w tym roku ponownie dołożymy dodatkowe kwoty do zbiórek, które zgromadzą największe sumy.  Dzięki tej inicjatywie zawodnicy  mają możliwość wspierania ważnych celów charytatywnych, co wzbogaca doświadczenie uczestnictwa w biegach. Ponadto, nasi pracownicy z entuzjazmem biorą udział w wolontariacie podczas półmaratonu i maratonu, co także podkreśla nasze zaangażowanie w działania społeczne.  Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak ważnych wydarzeń, które przynoszą realną zmianę i inspirują do działania na rzecz innych – dodaje Marta Pokutycka-Mądrala, Rzeczniczka prasowa i Dyrektorka Komunikacji Korporacyjnej w Nationale-Nederlanden.

Zapisy na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski
Ten rok to stulecie maratonu w Polsce – wyjątkowa rocznica! To szansa, by sięgnąć po biegowe marzenia. Na starcie biegu spotkają się weterani oraz debiutanci, zawodowcy i amatorzy, a na trasie kibicować będą im bliscy i mieszkańcy Warszawy.
Zapisy na bieg są dostępne od dziś na stronie: rejestracja.maratonwarszawski.com/pl. Strona WWW biegu: https://nnmaratonwarszawski.com.

Termin 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego: 29 września 2024
Start: godz. 9:00
Opłata startowa: 200 zł w pierwszej turze zapisów
Start w ramach #BiegamDobrze: zebranie kwoty minimalnej 450 zł do 31 sierpnia 2024
Rejestracja: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Muzyka do biegania. Idealna PLAYLISTA na maraton?

Czy istnieje coś takiego jak idealna playlista na maraton? Czy specjalnie wybrana muzyka do biegania może pomóc przebyć dystans 42,195 km? Jak słuchanie konkretnych utworów muzycznych wpływa na sportowca? Jak ulubione piosenki ułatwiają wybiegnięcie na trasę królewskiego biegu? (więcej…)