Wrocławski Bieg Niepodległości – 2636 osób na starcie [PODSUMOWANIE]

polecane

Tomasz Wołoćko
12 listopada, 2019
Aktualności

Wrocławski Bieg Niepodległości rozpoczął się na Rynku. Po uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego w dziesięciokilometrową trasę wyznaczoną w centrum Wrocławia wystartowało 2636 biegaczek i biegaczy. Na mecie zameldowało się 2631 z nich.

Jako pierwszy dystans ukończył obywatel Ukrainy Roman Romanenko z bardzo dobrym czasem 00:29:39. Za nim finiszował Kenijczyk Nelson Kipkogei Cherituch (00:30:32). Na najniższym stopniu podium stanął Polak Emil Dobrowolski (00:30:36). Wśród pań triumfowała obywatelka Kenii Nelly Jepchumba (00:33:27). Drugie miejsce zajęła Polka Aleksandra Lisowska z czasem 00:33:32. Trzecia była Kenijka Mbatha Ruth Nundu (00:34:21).

Przy trasie zawodnikom towarzyszyły inscenizacje historyczne, chór wykonujący pieśni patriotyczne, a przy strefie startu i mety znalazła się wystawa fotografii historycznych. Na każdego biegacza po przekroczeniu linii finiszu czekała gorąca herbata i bezalkoholowy grzaniec za zdrowie Marszałka.

Kolejna edycja Wrocławskiego Biegu Niepodległości oczywiście w przyszłym roku w najważniejsze polskie święto narodowe – 11. listopada 2020.

Źródło: informacja prasowa; fot. Iwona Litarska