Garmin Venu 2 test
Lubię korzystać z Garmin Pay i uważam, że jest to bezpieczne

polecane

Lubię korzystać z Garmin Pay i uważam, że jest to bezpieczne

Kamil Nowak
2 września, 2021
Sprzęt

Lubię korzystać z Garmin Pay i uważam, że jest to bardzo bezpieczna metoda płatności zbliżeniowych. Dla osób będących w ciągłym ruchu jest to opcja, która ułatwia życie i umożliwia pędzenie z kubkiem gorącej kawy lub ciepłymi bułeczkami na śniadanie po porannym rozruchu na świeżym powietrzu.

Garmin Pay opinie

Żeby korzystać z Garmin Pay w zegarku, wystarczy dokonać krótkiej konfiguracji w mobilnej aplikacji Garmin Connect. Wcześniej należy sparować zegarek z aplikacją poprzez Bluetooth. Przechodząc do ustawień Garmin Pay w aplikacji, należy ustawić czterocyfrowy kod dostępu, jaki będziemy wprowadzać, by płacić zegarkiem. Następnie wybieramy markę karty (Visa, Mastercard, Maestro czy Discover), w kolejnym kroku należy wprowadzić numer karty, miesiąc i rok jej ważności, a następnie wspomniany kod bezpieczeństwa. Po wprowadzeniu dodatkowych danych dotyczących posiadacza karty należy zaakceptować regulamin dostarczony przez bank, w którym mamy konto i kartę.

Garmin Pay opinie

Dodawanie karty w moim przypadku trwa mniej niż minutę, ponieważ robiłem to już wielokrotnie. Mój bank wysyła mi jeszcze wiadomość SMS z potwierdzeniem dodania karty do portfela Garmin Pay. Proces dodawania karty płatniczej jest niebywale prosty i już po chwili możemy płacić zegarkiem.

Wspomniałem o tym, że uważam Garmin Pay za bezpieczną metodę płatności. Po pierwsze, dodaną kartę do Garmin Pay mogę usunąć jednym kliknięciem. Wówczas ta konkretna „wirtualna” karta zostanie wycofana z usługi Garmin Pay i już nikt nie będzie mógł zapłacić zegarkiem. Dopowiem, że fizycznie, karta kredytowa czy karta debetowa w dalszym ciągu będzie działać. Jedyna różnica jest taka, że w wirtualnym portfelu Garmin Pay i w zegarku już jej nie będzie. Wycofanie karty i jej usunięcie z portfela Garmin Pay jest super opcją przy sprzedaży urządzenia Garmin. Wystarczy jedno kliknięcie i już. Zegarek czy smartwatch będziemy mogli sprzedać, gdy zajdzie taka potrzeba.

Garmin Venu 2 to świetny smartwatch z Garmin Pay i ekranem AMOLED

Po drugie, by aktywować możliwość płacenia zegarkiem należy wprowadzić kod dostępu, który ustaliliśmy podczas dodawania karty do wirtualnego portfela Garmin Pay. Co najważniejsze, kod dostępu wystarczy wprowadzić raz, a płacić zegarkiem możemy przez kolejne 24 h. Dzieje się tak dlatego, że po wprowadzeniu prawidłowego kodu dostępu możemy dokonywać płatności bez ponownego wpisywania kodu przez 24 godziny, jeśli nadal będziemy mieć na sobie zegarek. Jeśli choć na chwilę zdejmiemy zegarek z nadgarstka lub wyłączymy funkcję monitorowania pomiaru tętna, aby dokonać płatności konieczne będzie ponowne wprowadzenie kodu dostępu. Dopowiedzieć należy więc, że bez znajomości ustalonego kodu dostępu, mimo posiadania zegarka Garmin Venu 2, nie będzie możliwe skorzystanie z zapisanej karty płatniczej w portfelu Garmin Pay.

Garmin Pay opinie

Po trzecie, by zapłacić zegarkiem należy zbliżyć (wręcz dotykać urządzeniem) terminalu płatniczego. Płacąc zegarkiem Garmin Venu 2, wielokrotnie obserwowałem, że oddalenie rzędu 5–10 cm od terminala skutkuje brakiem finalizacji transakcji. Zegarek powinien przez kilka sekund dotykać terminala płatniczego. Daje to duże bezpieczeństwo, bo ręka z zapiętym zegarkiem, z aktywowanym pomiarem tętna i wprowadzonym kodem zabezpieczającym, musi znaleźć się bezpośrednio przy czytniku płatności.

Z opcji Garmin Pay korzystam zarówno w trakcie dnia, jak i w trakcie treningu lub po jego zakończeniu, gdy muszę coś kupić. W czasie treningu fajnie jest mieć tylko zegarek, bez karty płatniczej czy telefonu z NFC. Po zakończeniu aktywności można zrobić małe zakupy i wrócić na śniadanie. Dla mnie świetna opcja, także bardzo bezpieczna. Na marginesie dodam, że przetestowałem wiele zegarków i smartwatchy z opcjami płatności. Testy dostępne są w formie pisemnych recenzji oraz materiałów wideo. Jeśli poszukujesz sprawdzonych urządzeń sportowych, mogę pomóc ogarnąć sprawę wyboru najlepszego zegarka dopasowanego do indywidualnych preferencji. Wystarczy napisać do mnie w sekcji komentarzy na dole tej strony lub pod wideo na YouTube. Najczęściej odpisuję w przeciągu godziny!

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak ćwiczyć, aby nie łapała nas kolka podczas biegania?

Kolka podczas biegania jest zmorą niejednego biegacza i potrafi dopaść nawet świetnie wytrenowanego zawodnika. Dlaczego łapie nas kolka? Jak sobie z nią radzić? O to i wiele więcej zapytaliśmy Joannę Gawrylczyk - fizjoterapeutkę CRS Clinic. (więcej…)