Trasa 21. Poznań Maraton
Trasa 21. Poznań Maratonu. Rywalizacja na 42,195 km wraca do Poznania!

polecane

Trasa 21. Poznań Maratonu. Rywalizacja na 42,195 km wraca do Poznania!

Tomasz Wołoćko
4 lipca, 2022
Biegi

Na tę chwilę czekaliśmy prawie 3 lata. Przez Poznań po długiej przerwie przebiegną fani królewskiego dystansu. Zapisy na 21. Poznań Maraton wystartowały, a 16 października zawodnicy wyruszą na trasę! Jak będzie przebiegała trasa 21. Poznań Maratonu?

Trasa 21. Poznań Maraton

Start 21. Poznań Maratonu, będzie miał miejsce na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy World Trade Center. Zawodnicy po starcie kierować będą się w okolice Stadionu Miejskiego, by dalej ulicą Bułgarską oraz Bukowską znaleźć się przy Porcie Lotniczym Ławica. Kolejne kilometry trasy będą przebiegać ulicami Złotowską, Owczą oraz Cmentarną, by znów wrócić na ulicę Grunwaldzką i podążać po odcinku „starej” trasy Maratonu aż do Ronda Starołęka.

Trasa 21. Poznań Maraton

Następnie maratończycy wbiegną na poznańskie Rataje. Mijając kolejne kilometry, znajdą się na ulicy Baraniaka, skąd będzie można dostrzec Tor Regatowy Malta. Dalsza cześć trasy przebiegać będzie ulicami Wyszyńskiego, Estkowskiego, Solną oraz Nowowiejskiego docierając do Alei Wielkopolskiej zawodnicy znajdą się w okolicy Parku Sołackiego, który jest bardzo malowniczym i urokliwym miejscem na trasie. Po wybiegnięciu z Sołacza, zostaje już tylko niecałe 10 kilometrów ulicami: Niestachowską, św. Wawrzyńca, Polską i Bułgarską i ulicą Grunwaldzką by zobaczyć upragnioną metę biegu. Meta 21. Poznań Maratonu, zlokalizowana będzie na Placu Marka Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wysokość opłat startowych:

➡140 zł przy zgłoszeniach w terminie do 19 lipca 2022 r.
➡170 zł przy zgłoszeniach w terminie od 20 lipca do 15 września 2022 r.
➡190 zł przy zgłoszeniach w terminie od 16 września do 13 października 2022 r.
➡250 zł przy zgłoszeniach w dniach 14 i 15 października 2022 r.

Nie zabraknie też targów sportowych, które od wiosny tego roku mają nową nazwę: Run Sport Expo. W oczekiwaniu na upragniony start zachęcamy do śledzenia najświeższych wiadomości dotyczących zawodów na stronie internetowej www.marathon.poznan.pl oraz fanpage’u.

Źródło: oprac. na podstawie: https://marathon.poznan.pl/trasa-21-poznan-maratonu/  fot. organizator biegu

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

„Babskie Góry”, czyli jak zakochać się w górach – recenzja książki

Miłość do gór przychodzi nagle, tuż po kilku pierwszych zapoznawczych wyprawach. Zbudowana w ten sposób relacja jest silna, przepełniona emocjami, ale potrafi być też burzliwa i nieprzewidywalna. Jak bardzo? To wszystko zależy od sytuacji. Najważniejsze, że wspomniana więź potrafi złączyć na lata. Natalia Tomasiak, w swojej najnowszej książce - "Babskie" góry. Kobiecy sposób na trekking, bieganie, skitury oraz rower - opowiada o pasji do podróży w malownicze zakątki świata. (więcej…)