trasa 15. Półmaratonu Warszawskiego
Jaka jest trasa 15. Półmaratonu Warszawskiego? [TRASA]

polecane

Jaka jest trasa 15. Półmaratonu Warszawskiego? [TRASA]

Jerzy Stawiński
styczeń 29, 2020
Biegi

Trasa 15. Półmaratonu Warszawskiego będzie jedyna w swoim rodzaju. Półmaraton Warszawski w 2020 roku obędzie się 23 maja o godzinie 20:35 – równo z zachodem słońca. Na biegaczy czekają nie tylko sportowe wzywania, ale również zapierające dech w piersiach widoki nocnej Warszawy. Jaką trasę zaplanowano?

15. Półmaraton Warszawski trasa

15. Półmaraton Warszawski to – bardzo możliwe – jedyna okazja do tego, aby wziąć udział w nocnym biegu półmaratońskim w lewobrzeżnej Warszawie. To będzie niezapomniane sportowe wydarzenie! W 2020 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska biegowego, Półmaraton Warszawski odbędzie się 23 maja, a uczestnicy wyruszą na trasę równo z zachodzącym słońcem.

trasa 15. Półmaratonu Warszawskiego

Trasa nie zmieni się względem poprzedniego roku, widoki będą jednak zupełnie nowe, w końcu po zmroku stolica pokazuje inne oblicze. Start 15. Półmaraton Warszawski zlokalizowany będzie na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej. Miłośnicy biegania ruszą w kierunku Placu Wilsona, a następnie Mostem Gdańskim na prawą stronę Wisły. Po praskiej pętli z powrotem do Śródmieścia trasa poprowadzi Mostem Świętokrzyskim. Z Powiśla zawodnicy skierują się ulicą Rozbrat w kierunku Parku Agrykola. Ostatnie kilometry będą wiodły na południe – Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann.

trasa 15. Półmaratonu Warszawskiego

Czy potrzebujesz sprawdzonego planu treningowego? Zerknij na profesjonalne plany treningowe, które umożliwią przebiegnięcie 15. Półmaratonu Warszawskiego, a następnie – jako ukoronowanie sezonu 2020 – późniejsze ukończenie królewskiego dystansu w trakcie 42. Maratonu Warszawskiego.

Do jubileuszowego, 15. Półmaraton Warszawski, można zapisać się na dwa sposoby. Tradycyjnym rozwiązaniem jest wykupienie pakietu startowego na stronie organizatora, jednak od wielu lat Półmaraton i Maraton Warszawski stoją pod znakiem największej charytatywnej akcji w polskim środowisku biegowym – #BiegamDobrze.

Źródło: informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Monitoruj jakość powietrza z Wynd Air Tracker

Smog to temat, który jesienią oraz zimą powraca jak bumerang, bo to właśnie w tym czasie drastycznie przekraczane są dopuszczalne normy emisji niebezpiecznych dla zdrowia pyłów. Instytut Ekonomii Środowiska podaje, iż w Polsce około 70% budynków jednorodzinnych posiada kotły grzewcze zasilane paliwem stałym, które regularnie wytwarzają zabójcze związki chemiczne. Dlaczego jakość powietrza, którym oddychamy jest tak ważna i jak wpływa ona na nasze zdrowie? Co możemy zrobić, by ją poprawić w najbliższym otoczeniu? (więcej…)