15. Półmaraton Warszawski trasa 2020
15. Półmaraton Warszawski. Znamy już trasę! [TRASA]

polecane

15. Półmaraton Warszawski. Znamy już trasę! [TRASA]

Jerzy Stawiński
22 stycznia, 2020
Biegi

15. Półmaraton Warszawski obędzie się 23 maja o godzinie 20:35 – równo z zachodem słońca. Na uczestników czekają nie tylko sportowe wzywania, ale również zapierające dech w piersiach widoki nocnej panoramy stolicy. Jaka będzie trasa biegu?

15. Półmaraton Warszawski trasa

15. Półmaraton Warszawski 2020 to pierwsza – i bardzo możliwe, że ostatnia – okazja do tego, żeby wziąć udział w nocnym biegu półmaratońskim w lewobrzeżnej Warszawie. To będzie niezapomniane sportowe święto! W 2020 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska biegowego, Półmaraton Warszawski odbędzie się 23 maja, a uczestnicy wyruszą na trasę równo z zachodzącym słońcem.

Trasa nie zmieni się względem poprzedniego roku, widoki będą jednak zupełnie nowe, w końcu po zmroku stolica pokazuje inne oblicze. Start 15. Półmaratonu Warszawskiego zlokalizowany będzie na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej. Zawodnicy ruszą w kierunku Placu Wilsona, a następnie Mostem Gdańskim na prawą stronę Wisły. Po praskiej pętli z powrotem do Śródmieścia trasa poprowadzi Mostem Świętokrzyskim. Z Powiśla biegacze ruszą ulicą Rozbrat w kierunku Parku Agrykola. Ostatnie kilometry będą wiodły na południe – Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann.

Możliwość podziwiania nocnej panoramy stolicy: podświetlonych drapaczy chmur, efektownie iluminowanych mostów, majestatycznego Zamku Królewskiego i wielu innych imponujących widoków będzie kolejnym ważnym argumentem dla wszystkich, którzy planują swój kalendarz startów na 2020 rok.

15. Półmaraton Warszawski trasa 2020

– Dla nas Warszawa zawsze jest piękna, ale nie da się ukryć, że po zmroku pokazuje najbardziej efektowne oblicze. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w tym roku możemy zaproponować biegaczom coś nowego, czyli nocny Półmaraton Warszawski – mówi dyrektor organizującej bieg Fundacji Maraton Warszawski, Marek Tronina.

– Jubileuszowa, 15. edycja imprezy, na długo zapadnie wszystkim w pamięci. Nastawiamy się na kolejne wspaniałe święto sportu, tym razem w niezwykłej otoczce. Łączymy to, co sprawdzone, z nowymi pomysłami na urozmaicenie i uatrakcyjnienie imprezy. Z jednej strony trasa będzie powtórzeniem zeszłorocznej, przyjętej z dużym entuzjazmem. Z drugiej, tak naprawdę wrażenia będą zupełnie nowe, ze względu na start równo z zachodzącym słońcem. Już się nie możemy doczekać! – dodaje.

Wielu biegaczy po cichu marzy o przebiegnięciu królewskiego dystansu, ale obawiają się, że maraton jest ponad ich siły. Marzenia trzeba realizować stąd publikacja profesjonalnych planów treningowych, które umożliwią przebiegnięcie 15. Półmaratonu Warszawskiego, a następnie – jako ukoronowanie sezonu – królewskiego dystansu w trakcie 42. Maratonu Warszawskiego.

Do jubileuszowego, 15. Półmaraton Warszawski, można zapisać się na dwa sposoby. Tradycyjnym rozwiązaniem jest wykupienie pakietu startowego na stronie organizatora, jednak od wielu lat Półmaraton i Maraton Warszawski stoją pod znakiem największej charytatywnej akcji w polskim środowisku biegowym – #BiegamDobrze.

W ramach tej inicjatywy każdy uczestnik może zdecydować się na wybór charytatywnej ścieżki rejestracji, tworząc prywatną zbiórkę funduszy na rzecz wybranej fundacji. Chętni mają do wyboru takie organizacje, jak: Amnesty International, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Rak’N’Roll, Synapsis, Fundacja Wcześniak, Polska Akcja Humanitarna, UNICEF, Spartanie Dzieciom, czy też Non Iron.

– W ramach #BiegamDobrze w 2019 roku w trakcie imprez Fundacji „Maraton Warszawski” udało się zebrać blisko półtora miliona złotych! Na 15. Półmaraton Warszawski utworzono już 632 zbiórki. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że jesteśmy częścią środowiska o tak wielkich sercach, jak biegacze – mówi Magda Skrocka, dyrektor ds. komunikacji w Fundacji Maraton Warszawski.

WIĘCEJ informacji i zapisy są tutaj.

Źródło: informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie w upale. Jak przetrwać żar tropików?

Bieganie w upale przypomina trening w piekarniku. Aktywność fizyczna w temperaturach dochodzących w cieniu do 30 stopni Celsjusza przestaje być już dobrą zabawą i przeradza się w rzeź. Na co zwracać uwagę i jak biegać, gdy z nieba leje się żar? Czy bieganie w wysokich temperaturach może być niebezpieczne? (więcej…)