41. PZU Maraton Warszawski medal na mecie
41. PZU Maraton Warszawski – ten medal będzie na mecie!

polecane

41. PZU Maraton Warszawski – ten medal będzie na mecie!

Tomasz Wołoćko
28 sierpnia, 2019
Aktualności

Wiemy, jak będzie wyglądał medal dla zawodników biorących udział w 41. PZU Maraton Warszawski 2019! Zawiśnie on na piersi każdego finiszera, który przekroczy linię mety królewskiego dystansu 29 września w Warszawie.

41. PZU Maraton Warszawski medal na mecie

Medal posiada klasyczny wzór, jest okrągły, odlewany, o średnicy 7,5 centymetra i grubości 7 milimetrów, z niebieską spersonalizowaną wstążką. Głównym motywem medalu będzie Pałac na Wyspie-rezydencja Stanisława Augusta Poniatowskiego znajdująca się w Łazienkach Królewskich.

Łazienki Królewskie od 8 lat związane są ściśle z najpopularniejszą imprezą biegową w kraju. W 2011 roku 33. Maraton Warszawski był pierwszym biegiem, którego trasa przebiegała przez jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów i Warszawiaków. Od tego czasu zarówno maraton, jak i półmaraton jest ściśle związany tą lokalizacją, która stanowi jeden z najciekawszych etapów trasy. Przedstawiony na medalu Pałac na Wyspie stanowi główną, lecz nie jedyną atrakcję parku. Położony on jest w samym sercu kompleksu, na który składają się ogrody pełne kwiatów oraz zabytkowe budynki Oranżerii, Amfiteatr, Pałac Myśliwiecki oraz liczne wolnostojące rzeźby.

Od północnej strony wzdłuż stadionu Agrykoli do  Łazienek Królewskich prowadzi Aleja Tomasza Hopfera, twórcy Maratonu Warszawskiego. Właśnie tym szlakiem na 17 kilometrze maratonu wbiegną uczestnicy do Łazienek Królewskich, aby przebiec je wzdłuż głównej Alei Chińskiej, skąd będą mogli podziwiać uroki parku stanowiącego wizytówkę stolicy.

41. PZU Maraton Warszawski odbędzie się 29 września. Już blisko 5.000 biegaczy zarejestrowało swój udział. Przypominamy, że do dnia 31 sierpnia obowiązuje niższa opłata startowa.  W ramach imprezy odbędą się także biegi towarzyszące: Bieg na Piątkę oraz Bridgestone Sztafeta Maratońska.

ZAPISY ⤵️⤵️⤵️⤵️⤵️

41. PZU Maraton Warszawski medal na mecie

Wszelkie informacje oraz zapisy dostępne są na stronie wydarzenia.

Źródło: informacja prasowa; fot. Maraton Warszawki / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie po asfalcie drogą do kontuzji?

Czy bieganie po asfalcie i innych twardych nawierzchniach może powodować zwiększone ryzyko pojawienia się kontuzji? Czy są jakieś medyczne przeciwwskazania dla biegaczy trenujących po twardych nawierzchniach? (więcej…)