PZU Cracovia Półmaraton Królewski 2019 – WYNIKI

polecane

PZU Cracovia Półmaraton Królewski 2019 – WYNIKI

Tomasz Wołoćko
Październik 13, 2019
Biegi

W dniu 13 października (niedziela) wystartowały PZU Cracovia Półmaraton Królewski i Olimpijska 5-tka. Półmaraton krakowski jest jednym z najpopularniejszych w Polsce. Biegacze mają trzy godziny regulaminowego czasu na przebycie całej trasy liczącej 21.097,5 km. Gdzie są wyniki zawodników?

PZU Cracovia Półmaraton Królewski 2019 wyniki

W niedzielę 13 października wystartowała kolejna szósta już edycja wyjątkowego PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Zawodnicy poruszają się na trasie liczącej trochę ponad 21 kilometrów wytyczonej ulicami Krakowa. W związku z tym biegiem wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i w komunikacji miejskiej. Trasa 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski przebiega: start przy TAURON Arenie Kraków, później: al. Pokoju (pod prąd) do skrzyżowania z ul. Ofiar Dąbia, ul. Portową, ul. Dekerta w prawo w ul. G. Herlinga-Grudzińskiego, ul. Zabłocką, ul. Nadwiślańską, ul. Brodzińskiego, ul. Staromostową.

Trasa PZU Cracovia Półmaraton Królewski 2019:

PZU Cracovia Półmaraton Królewski utrudnienia

Zawodnicy zawitają na Bulwar Podolski i później przez ul. Rollego do skrętu w prawo na Most Hetmański (pod prąd), a następnie: ul. Ludwinowską, ul. Konopnickiej, al. Krasińskiego do deptaku al. 3 Maja, gdzie wykonają zawrotkę przed pętlą w Cichym Kąciku, później jezdną al. Maja, al. Krasińskiego, ul. Zwierzyniecką, ul Podzamcze, ul Powiśle. Później Plantami do ul. Wiślnej do Rynku Głównego. następnie ul. Grodzkiej, ul. Św. Idziego, ul. Bernardyńską, Bulwarem Inflanckim, Bulwarem Kurlandzkim, ul. Miedzianą, ul. Ofiar Dąbia, al. Pokoju do skrzyżowania z ul. Lema i w prawo do TAURON Areny Kraków.

Transmisja na żywo z PZU Cracovia Półmaraton 2019:

Przebieg półmaratonu będzie można śledzić przez 3 godziny. Początek transmisji o godz. 10:30, a koniec o godz. 13:30.

Transmisja na żywo z Bieg na 5 km – Olimpijska 5-tka:

Wyniki z PZU Cracovia Półmaraton można śledzić na portalu Datasport pod tym linkiem. Wyniki można segregować w kategoriach OPEN, zawodniczek czy zawodników. Ponadto wyniki można zawęzić do kategorii wiekowych czy dodatkowych kategorii wprowadzonych podczas zapisów. W serwisie dostępne są także czasy poszczególnych biegaczy na 5 km, 10 km, 15 km, 20 km i mecie trasy.

Pozostałe informacje są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/cracovia-polmaraton/

Autor zdjęć: 5. PZU CPK – wybrane zdjęcia Filip Radwański Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Skuteczne sposoby na nawodnienie biegacza. Co, jak i kiedy pić?

Małymi krokami zbliża się okres wiosennych startów, w którym można przebierać i wybierać najbardziej odpowiadające nam zawody. W grę wchodzi długa lista biegów na 10 km, półmaratonów, maratonów czy biegów górskich. Nie wszyscy biegacze stawiają sobie za cel walkę o życiówkę, niekiedy wystarczy zaliczenie dystansu i szczęśliwe dobiegnięcie do mety. Jednak, aby marzyć o sukcesach trzeba ciężko pracować podczas treningów, zdrowo się odżywiać i dbać o regenerację. Elementem trudnej treningowej układanki jest m.in. nawodnienie organizmu. (więcej…)