6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski trasa
6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski – jakie utrudnienia w ruchu?

polecane

6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski – jakie utrudnienia w ruchu?

Tomasz Wołoćko
13 października, 2019
Aktualności

W niedzielę, 13 października na ulicach Krakowa będą poruszać się zawodnicy biorący udział w 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Jest to jeden z największych biegów w Polsce. Jakie utrudnienia w ruchu i zmiany organizacyjne czekają mieszkańców? Jaka jest trasa półmaratonu?

6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski trasa

W dniu 13 października (niedziela) odbędzie się tegoroczna 6. edycja PZU Cracovia Półmaraton Królewski. W zawodach wezmą udział tysiące biegaczy, którzy będą mieli do pokonania trasę o długości 21097,5 km poprowadzoną przez najciekawsze rejony miasta – Rynek Główny, Bulwary, Błonia Krakowskie i Wawel. To oczywiście nie jest cała trasa. Dokładny przebiegu ulic znajduje się poniżej. Zawodnicy startują sprzed TAURON Areny Kraków zlokalizowanej przy ulicy Stanisława Lema. Starter sygnalizujący początek biegu zabrzmi punktualnie o godzinie 11:00. Biegaczy będzie obowiązywać regulaminowy czas 3 godzin na pokonanie całej trasy. Pierwsze utrudnienia w ruchu zaczną występować jeszcze przed rozpoczęciem zmagań. Ulica Lema będzie zamknięta już od godziny 4:00. Wiele ulic na trasie biegu także zostanie zabezpieczonych przed godziną 11:00.

PZU Cracovia Półmaraton Królewski 2019 – animacja trasy:

Trasa 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wytyczona została ulicami Krakowa. Start przed TAURON Areną Kraków, czyli przy ulicy Lema (jezdnia zachodnia). Początek trasy wiedzie przez: al. Pokoju (pod prąd) do skrzyżowania z ul. Ofiar Dąbia, ul. Portową, ul. Dekerta w prawo w ul. G. Herlinga-Grudzińskiego, ul. Zabłocką, ul. Nadwiślańską, ul. Brodzińskiego, ul. Staromostową. Zawodnicy będą mieli okazję do podziwiania Bulwaru Podolski, aż do ul. Rollego do skrętu w prawo na Most Hetmański (pod prąd), aby następnie udać się: ul. Ludwinowską, ul. Konopnickiej, al. Krasińskiego do deptaku al. 3 Maja, gdzie wykonają nawrotkę przed pętlą w Cichym Kąciku, później jezdną al. Maja, al. Krasińskiego, ul. Zwierzyniecką, ul Podzamcze, ul Powiśle. Później Plantami do ul. Wiślnej do Rynku Głównego. następnie ul. Grodzkiej, ul. Św. Idziego, ul. Bernardyńską, Bulwarem Inflanckim, Bulwarem Kurlandzkim, ul. Miedzianą, ul. Ofiar Dąbia, al. Pokoju do skrzyżowania z ul. Lema i w prawo do mety TAURON Areny Kraków.

6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski trasa i utrudnienia w ruchu

Trasa 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski została tak wytyczona, aby zawodnikom udostępnić w zasięgu wzroku najcenniejsze części Krakowa: ulice Starego Miasta, najsłynniejsze krakowskie zabytki takie jak: Wawel, Wieża Ratuszowa, Sukiennice oraz historyczne budowle sakralne – jak kościoły Mariacki czy Na Skałce. Uczestnicy półmaratonu zobaczą również największe krakowskie obiekty sportowe – oprócz TAURON Areny Kraków, Stadiony Miejskie: im. Henryka Reymana i Cracovia, Kärcher Halę Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych, a także nowoczesne, charakterystyczne dla miasta obiekty – jak Centrum Kongresowe ICE czy Kładka im. Ojca L. Bernatka.

Utrudnienia w ruchu czekają takie rejony Krakowa jak Dąbie, Płaszów, Podgórze, Stare Podgórze, Dębniki, Kazimierz. W niedzielę 13 października w godzinach od 4:00 do 18:00 zamknięta zostanie ulica Lema. To w tym miejscu znajduje się start oraz meta 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. W godzinach od 9:30 do godziny 14:00 zamknięte zostaną ulice znajdujące się na trasie biegu: al. Pokoju, al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, al. Focha, al. 3 Maja, Plac Wszystkich Świętych, ul. Konopnickiej, Most Dębicki, ul. Barska do Ludwinowskiej, Ul. Stoczniowców, ul. Ofiar Dąbia, ul. Stoczniowców, ul. Widok. Zgodnie z informacjami od organizatora Cracovia Półmaraton powyższe godziny oznaczają maksymalny czas zamknięcia ulic. Ruch kołowy będzie sukcesywnie przywracany, gdy ostatni zawodnicy przebiegną konkretny fragment trasy.

Linie tramwajowe takie jak: 1, 2 ,8, 13, 14, 18, 22 i 70 będą kursować wyznaczonymi objazdami. Linie autobusowe takie jak: 701, 114, 124, 424,125, 128, 144, 152, 169, 469, 173, 178, 478, 179, 184, 484, 194, 209, 229, 249, 259, 269, 252, 304, 502, 503 będą również kursować objazdami. Wszystkie utrudnienia w komunikacji miejskiej będą występować w niedzielę, 13 października już od godziny 9:00 i potrwają do godz. 15:00.

Pozostałe informacje o Cracovia Półmaraton 2019 są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/cracovia-polmaraton/

Źródło: https://www.pzucracoviapolmaraton.pl/; fot. 5. PZU CPK – Filip Radwański Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie z kontuzją. Czy warto, kiedy odpuścić?

Wszelkie urazy i kontuzje są wpisane na stałe w sport. Bieganie z takimi dolegliwościami z pewnością nie jest przyjemnym doznaniem, a co więcej, może rodzić negatywne następstwa zdrowotne. Mimo tego, część osób decyduje się na trening. W większości przypadków osoby te nie mają tak szerokiej wiedzy, aby realnie ocenić swoje możliwości i zagrożenie dla zdrowia, bo przecież wciąż słyszy się lub czyta, że jakiś zawodowiec biega z kontuzją i daje radę - więc oni również mogą. Ale czy tak jest w rzeczywistości? O kwestie kontuzji biegaczy pytaliśmy Pawła Mączyńskiego, który jest jednym z założycieli Centrum Zdrowego Ciała. (więcej…)