PZU Cracovia Półmaraton Królewski trasa i utrudnienia
PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Jaka jest trasa? [TRASA]

polecane

PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Jaka jest trasa? [TRASA]

Tomasz Wołoćko
13 października, 2019
Biegi

6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski i Olimpijska Piątka to dwa biegi, które odbędą się w niedzielę 13 października w Krakowie. Jak poprowadzona została trasa półmaratonu? Jakie utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców?

PZU Cracovia Półmaraton Królewski trasa i utrudnienia

PZU Cracovia Półmaraton Królewski 2019 – transmisja na żywo startuje o godz. 10:30:

W niedzielę 13 października wystartuje tegoroczny PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Biegiem towarzyszącym będzie Olimpijska Piątka, w której udział weźmie medalista MŚ Marcin Lewandowski. Start głównego dystansu nastąpi z ul. Lema o godzinie 11:00. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 21097,5 km. Wizytówką Krakowa są zabytki, więc trasa została tak wytyczona, aby w zasięgu wzroku zawodników były atrakcyjne części miasta. Biegacze biorący udział w PZU Cracovia Półmaraton Królewski znów zawitają na krakowski Rynek Główny, na który dotrą Plantami i ul. Wiślną.

PZU Cracovia Półmaraton Królewski trasa i utrudnienia

Trasa 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wytyczona została w następujący sposób: start znajduje się przed TAURON Areną Kraków, później: al. Pokoju (pod prąd) do skrzyżowania z ul. Ofiar Dąbia, ul. Portową, ul. Dekerta w prawo w ul. G. Herlinga-Grudzińskiego, ul. Zabłocką, ul. Nadwiślańską, ul. Brodzińskiego, ul. Staromostową. Później przez Bulwar Podolski i ul. Rollego do skrętu w prawo na Most Hetmański (pod prąd), a następnie: ul. Ludwinowską, ul. Konopnickiej, al. Krasińskiego do deptaku al. 3 Maja, gdzie wykonają zawrotkę przed pętlą w Cichym Kąciku, później jezdną al. Maja, al. Krasińskiego, ul. Zwierzyniecką, ul Podzamcze, ul Powiśle. Później Plantami do ul. Wiślnej do Rynku Głównego. następnie ul. Grodzkiej, ul. Św. Idziego, ul. Bernardyńską, Bulwarem Inflanckim, Bulwarem Kurlandzkim, ul. Miedzianą, ul. Ofiar Dąbia, al. Pokoju do skrzyżowania z ul. Lema i do TAURON Areny Kraków.

PZU Cracovia Półmaraton Królewski utrudnienia

Zawodnicy PZU Cracovia Półmaraton Królewski będą mieli 3 godziny na pokonanie całej trasy liczącej 21097,5 km. W związku z organizacją tego wydarzenia, w niedzielę 13 września już od godziny 4:00 do godz. 18 będzie zamknięta ulica Lema. Pozostałe ulice po których będą się poruszać zawodnicy będą zamykane przed wydarzeniem, od około godziny 9:00. Utrudnienia w ruchu obejmą także MPK Kraków, czyli komunikację miejską miasta. Planuje się, że zakończenie utrudnień w ruchu powinno nastąpić w okolicach godziny 14:00. Wówczas ostatni zawodnik biegu PZU Cracovia Półmaraton powinien zameldować się ma mecie.

6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski – cała trasa:

PZU Cracovia Półmaraton Królewski utrudnienia

PZU Cracovia Półmaraton Królewski utrudnienia

Pełna trasa PZU Cracovia Półmaraton jest tutaj.

Pozostałe informacje są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/cracovia-polmaraton/

Źródło: https://www.pzucracoviapolmaraton.pl/; fot. screeny z https://www.youtube.com/watch?v=OZJvGiQ8ndk; fot. otwieracz Filip Radwański

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Pierwszy bieg górski. O czym pamiętać?

Biegi górskie to niezwykle ekscytująca i wymagająca odsłona biegania, która pozwala cieszyć się pięknem natury i jednocześnie jest wyzwaniem dla ciała i umysłu. Dla osób, które chcą spróbować zmierzyć się z górami, pierwszy bieg górski może być zarówno fascynujący, jak i trochę przerażający. O czym pamiętać, przygotowując się do udziału w górskim wyznaniu? (więcej…)