Poznań Półmaraton 2024: utrudnienia w ruchu [TRASA BIEGU]

polecane

Poznań Półmaraton 2024: utrudnienia w ruchu [TRASA BIEGU]

Jerzy Stawiński
14 kwietnia, 2024
Aktualności

W niedzielę (14 kwietnia) wielkie biegowe święto zawita na ulice Poznania. W ten dzień odbędzie się 16. PKO Poznań Półmaraton, w którym weźmie udział około 10500 biegaczy i biegaczek. W niedzielę odbędzie się jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych wśród biegaczy Poznań Półmaraton. W związku z organizacją wydarzenia pojawią się utrudnienia w ruchu i opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Jak poruszać się po Poznaniu 14 kwietnia? Jaka jest trasa półmaratonu?

W weekend biegową stolicą zostanie Poznań. Ponad 10000 zawodników weźmie udział w 16. PKO Poznań Półmaratonie. Trasa półmaratonu biegnie znanymi ulicami stolicy Wielkopolski po to, żeby biegacze mogli zawalczyć o pobicie własnych życiówek. Po mieście wytyczono jedną pętlę o długości ponad 21 km. Start biegu zaplanowano na godz. 10:00. Zawodnicy mają 180 min (według regulaminu imprezy) na pokonanie trasy i dotarcie do mety zlokalizowanej na Placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Największe utrudnienia w ruchu pojawią się przed godz. 10:00, czyli przed startem zawodników. Fala 10000 biegaczy pojawi się na ulicach Poznania. Utrudnienia w ruchu na trasie biegu potrwają do ok. godz. 13:30.

Jaka jest trasa Poznań Półmaraton 2024? Jakie utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców? W niedzielę 14 kwietnia odbędzie się 16. PKO Poznań Półmaraton i w związku z jego przebiegiem nastąpią zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8:30 do 13:30. Dodatkowo ulica Grunwaldzka na odcinku od skrzyżowania z ulicą Roosevelta do skrzyżowania ulic Szylinga / Matejki zamknięta będzie od godziny 6.00.

Trasa zaczyna się i kończy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, otaczając pętlą lub przecinając Łazarz, Wildę, Stare Miasto, Jeżyce i Grunwald. Na całej trasie Półmaratonu funkcjonować będą tzw. śluzy, umożliwiające przecięcie trasy biegu. Zwracamy jednak uwagę, że w momencie, gdy przez dany odcinek będzie przebiegała główna grupa zawodników, przejazd przez śluzy będzie niemożliwy.

Poszczególne odcinki trasy będą stopniowo otwierane wraz z przebiegnięciem ostatnich zawodników. Przywrócenie ruchu ostatniego odcinka trasy przewidywane jest około godziny 13:30. Całkowicie wyłączony z ruchu pozostaje odcinek Droga Dębińska – Garbary do Estkowskiego z wyjątkiem odcinków Bielniki-Kazimierza Wielkiego oraz Wielka-Estkowskiego, na którym będzie możliwy ruch jednokierunkowy w stronę północy. Ruch pomiędzy Nowym Miastem a Centrum może odbywać się poprzez 5 śluz. Na Małych Garbarach, Wolnicy, Solnej będzie możliwy ruch w obu kierunkach północną nitką arterii. Odcinek trasy Poznań Półmaraton 2024 obejmujący Nowowiejskiego i Pułaskiego będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Poruszając się między północą Poznania a Centrum kierowcy będą mieli do dyspozycji 3 śluzy. Ruch pomiędzy Jeżycami a ścisłym centrum zapewnią śluzy na Kaponierze oraz u zbiegu Poznańskiej/Libelta.

Warto zapoznać się z możliwymi utrudnieniami w ruchu, które mogą pojawić się w najbliższą niedzielę 14 kwietnia. Osoby, które będą miały pytania związane z przemieszczaniem się po Poznaniu w trakcie Półmaratonu, mogą skorzystać ze specjalnej infolinii. Numer 502 622 438 będzie działał w niedzielę (14 kwietnia) w godzinach: 7.00 – 13.00.

Trasa 16. PKO Poznań Półmaratonu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach ok. godz. 8:30 do ok. godz. 13:30. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu oraz zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Ruchem w okolicach trasy zawodów będą kierować odpowiednie służby zabezpieczające wydarzenie.

Wszelkie najnowsze informacje o półmaratonie będą tutaj.

Źródło: oprac. na podstawie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/niedziela-14-kwietnia-zmiany-w-komunikacji-z-uwagi-na-16-pko-poznan-polmaraton, https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/program/,  https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/informacje-dla-startujacych/. Foto Jakub Kaczmarczyk / materiały prasowe organizatora biegu 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kalenji pas do biegania w terenie [miejsce na 1 litr płynów]

Ten konkretny pas do biegania Kalenji jest w stanie zastąpić plecak biegowy. Przyda się, gdy chcemy się spakować na trening w terenie i potrzebujemy zabrać nie więcej niż 1 litr płynów, kilka żeli energetycznych, telefon i kurtkę przeciwdeszczową. Czy ładunek jest stabilnie utrzymywany w miejscu? Czy pas można dopasować do indywidualnej budowy ciała? (więcej…)