Garmin Forerunner 55 recenzja
Garmin do 1000 zł dla biegacza? Jasne, że Garmin Forerunner 55

polecane

Garmin do 1000 zł dla biegacza? Jasne, że Garmin Forerunner 55

Kamil Nowak
9 września, 2021
Recenzje

Garmin Forerunner 55 to zegarek GPS stworzony, by zaspokoić potrzeby początkujących miłośników aktywności fizycznej – nie tylko biegaczy. Sprzęt ma także wiele ciekawych opcji, z których skorzysta szersza grupa osób rozpoczynających przygodę ze sportem. Ponadto zegarek mieści się w budżecie do 1000 zł. Czy ten sprzęt pozwoli tak budować formę, by cieszyć się bieganiem przez długie lata?

Garmin Forerunner 55 recenzja

Jest to zegarek zadziwiający, ponieważ upakowano w nim zarówno świetną bazę funkcji dla osób, które potrzebują skupić się na ćwiczeniach, jak i opcje, które pozwalają monitorować dzienną aktywność. Na pokładzie znajdziemy nawet funkcje pozwalające mierzyć poziom stresu i częstotliwość oddychania. Zegarek powie nam także, jak bardzo wytrenowani jesteśmy (pułap tlenowy) i wskaże, jak długo powinniśmy odpoczywać po ćwiczeniach oraz zaproponuje trening biegowy, którego realizacja poprawi naszą kondycję. To jeszcze nie wszystkie zalety Garmin Forerunner 55, a już można zauważyć, że w cenie 1000 zł otrzymamy sporo. Są jednak pewne braki i ograniczenia wynikające z tego, że sprzęt dedykowany jest osobom rozpoczynającym regularne ćwiczenia lub pragnącym poprawić kondycję fizyczną. Brakuje w nim części zaawansowanych funkcji, które wykorzystują do ćwiczeń osoby ukierunkowane na odnoszenie konkretnych sukcesów w sporcie – trenujących często lub bardzo często. Stąd też, by w pełni poznać możliwości tego sprzętu, należy przeczytać całą poniższą recenzją.

Garmin Forerunner 55 recenzja

Zatrzymując się na chwilę na budżecie – wszystkie osoby, które zapoznają się z tym materiałem mają możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanego kodu rabatowego. Co ważne, zegarek Garmin Forerunner 55 będzie można kupić jeszcze taniej. Dokładna informacja o rabacie znajduje się na końcu mojej recenzji.

Garmin Forerunner 55 recenzja

Przejdę od razu do najsłabszej strony omawianego zegarka i będziemy mieli ją z głowy. Później będzie już tylko coraz lepiej. Uważam, że najsłabszą stroną zegarka Garmin Forerunner 55 jest jego wyświetlacz. Jest to transreflektywny, kolorowy wyświetlacz Memory-In-Pixel (MIP) o rozdzielczości 208 na 208 pikseli i rozmiarze 1,04 cala. Na mój odbiór tego wyświetlacza na pewno wpływa to, że jednocześnie z modelem Forerunner 55 testowałem Garmin Venu 2, który ma wyświetlacz AMOLED. Piękny, mega czytelny, praktyczny i zaprojektowany tak, by wykorzystać wszystkie jego mocne strony do tego, żeby obsługa Venu 2 była komfortowa.

Garmin Forerunner 55 recenzja

Garmin Forerunner 55 ma „zwykły”, „typowy” i niczym nie wyróżniający się ekran. Jest to po prostu coś, na co patrzymy, by odczytać informacje lub dane treningowe, ale nie ma tutaj fajerwerków. Kolory są, wykresy danych są, wyświetlacz nie brudzi się szczególnie i nie ma z nim problemów, ale na tym jego zalety się kończą. Spójrzcie na zdjęcia i wideo, gdzie prezentuję różne wyświetlacze – ten z Garmin Venu 2 i innych zegarków oraz Garmin Forerunner 55. Prawda, że widać różnicę. Wyświetlacz jest spoko, ale bez szału.

Garmin Forerunner 55 recenzja

Uważam, że wyświetlacz został wykonany z trwałych materiałów. Korzystam z tego urządzenia od ok. 2,5 miesiąca, wykonałem z nim ponad 30 treningów i nie nosi on śladów użytkowania. Wyświetlacz, bezel i pasek są nietknięte. Testowałem go również na urlopie, gdzie absolutnie nie uważałem na niego i wielokrotnie o coś nim „przydzwoniłem”. Urlop był dość szalony, intensywny i pełen przyjemnych doznań, a zegarkiem się nie przejmowałem. Dało mi to jednak podstawę, by twierdzić, że materiały, z których wykonano elementy zegarka są bardzo trwałe. Co oczywiście jest na plus.

Garmin Forerunner 55 recenzja

Garmin Forerunner 55 jest lekki – waży 37 g, których w ogóle się nie czuje. Jest to urządzenie dość małych rozmiarów, więc będzie to świetny wybór dla osób, które mają drobniejsze nadgarstki lub tych, które zwyczajnie nie lubią wielkich zegarków GPS. Świetnie wykonany pasek jest miękki, przyjemny w dotyku i perfekcyjnie utrzymuje sprzęt w miejscu zapięcia.

Garmin Forerunner 55 recenzja

Bardzo podobają mi się przyciski Garmin Forerunner 55. Są one o odpowiedniej dla mnie wielkości – wystają poza obrys sprzętu, co daje jeszcze większą łatwość obsługi zegarka. W trakcie biegu można je szybko odnaleźć – nawet bez patrzenia na urządzenie. Ponadto siła, jakiej należy użyć, by wcisnąć dany przycisk, została odpowiednio dobrana. Wszystko to sprawia, że przyciski gwarantują ogromny komfort obsługi. Garmin – brawo!

Garmin Forerunner 55 opinie

Jak już wspomniałem, z recenzowanym dziś zegarkiem Garmin Forerunner 55 wykonałem ponad 30 treningów biegowych oraz kilkanaście innych aktywności. Miałem więc dość okazji do weryfikacji danych GPS i śladów naniesionych na mapy. Na tej podstawie muszę podkreślić, że w zdecydowanej większości prezentowany na mapie ślad GPS odwzorowany jest szczegółowo. Z wysoką dbałością o szczegóły odnotowano wszelkie zmiany kierunku, długie odcinki, ronda czy sesje w parkach miejskich. Jestem zadowolony z tego, jak działa Garmin Forerunner 55 pod względem pomiaru trasy.

Nie przytrafiły mi się żadne niemiłe niespodzianki z odczytem dystansu biegu. Na mapach widoczne są jedynie bardzo rzadkie przesunięcia śladu GPS (najwyżej o 5–10 m) w stosunku do faktycznie pokonanej drogi. Ale podkreślę – zdarza się to bardzo rzadko.

Dodam, że w trakcie wielu treningów korzystałem także z droższych zegarków m.in. Garmin Venu 2 i Polar Vantage V2. Szczególnie drugi wskazany model – Polar VantageV2, to sprzęt, który jest na dzień tworzenia tego materiału najbardziej zaawansowanym urządzeniem konkurencyjnej marki. Podczas testów miałem na rękach zapięte trzy wspomniane modele, które rejestrowały trasy biegów. Później zgromadzone dane mogłem porównywać. Prawie za każdym razem modele Garmin i zegarek Polar wskazywały podobną długość trasy. Jeśli zdarzały się jakieś różnice, to nie większe niż 50–70 m na 10 km. Dlatego uważam, że Garmin Forerunner 55 naprawdę dobrze radzi sobie z pomiarem trasy oraz oznaczaniem śladu GPS na mapach. Poszukując urządzenia GPS do 1000 zł, warto rozważyć Garmin Forerunner 55 – szczególnie dla osób początkujących.

Garmin Forerunner 55 opinie

Pod względem jakości danych z nadgarstkowego pomiaru tętna urządzenie również nie ustępuje droższym zegarkom GPS. Korzystając z faktu – jak już wspomniałem – posiadania innych urządzeń GPS, wykorzystałem je również do testów dokładności optycznych czujników tętna.

Garmin Forerunner 55 opinie

Sprawa jest o tyle ciekawa, że wykonałem bezpośrednie porównanie trzeciej generacji optycznego czujnika tętna Garmin, który znajduje się w modelu Forerunner 55, z najnowszą, czwartą odsłoną będącą na wyposażeniu serii Garmin Venu 2. Czwarta generacja optycznego czujnika tętna Garmin ma zupełnie nowy układ sensorów i diod LED. O tym, czy wspomniana nowość ma wyższą dokładność, można się przekonać na specjalnie przygotowanej stronie z wykresami tętna, gdzie znajduje się porównanie trzeciej i czwartej generacji. Link do strony z wykresami tętna jest TUTAJ.

Garmin Venu 2

We wskazanym materiale szeroko omówiłem dokładność pomiarów tętna. Podkreślę z całą stanowczością, że w moich testach tętna nie ma przypadku. Podczas wybranych treningów używam kilku urządzeń rejestrujących tętno. Wśród nich są zarówno urządzenia, które mierzą tętno bezpośrednio z nadgarstka, jak i sprzęt, który ma dostęp do tętna z klatki piersiowej – za sprawą pasa napiersiowego. Urządzenia rejestrują wartości tętna od początku do końca sesji, więc jest możliwe realne porównanie danych z kilku zegarków m.in. z modelu Garmin Forerunner 55.

W przypadku dziś omawianego zegarka wykorzystałem znacznie droższe urządzenia. Taki przekrój urządzeń pozwolił na ciekawe wnioski. Szczegółowy opis znajduje się na stronie z interaktywnymi wykresami. Kluczowe jest to, że Forerunner 55 zapewnia dostęp do rzetelnych danych o tętnie. Nawet podczas mocniejszych akcentów czy innych specyficznych momentów treningu, gdy tętno raz szybuje w górę, by za chwilę spadać jak szalone, Forerunner nadąża za dynamicznymi zmianami. To oczywiście cieszy i potwierdza moje słowa. Finalnie – jestem zadowolony z działania urządzenia w zakresie optycznego pomiaru tętna z nadgarstka. Ciekawskim dopowiem, że nie zaobserwowałem większych różnic między trzecią a czwartą generacją czujnika.

Garmin Forerunner 55 opinie

Garmin Forerunner 55 ma opcję, która może się podobać osobom wkraczającym w świat biegania. Sprzęt na podstawie własnego algorytmu bazującego na historii treningów, pułapu tlenowego, snu i czasu regeneracji, proponuje sesję, której wykonanie przysłuży się naszej sportowej formie. Polecany trening codzienny to dobra opcja dla osób, które nie mają wiedzy o tym, jak i kiedy ćwiczyć. Regularne wykonywanie polecanych treningów pomoże osiągnąć optymalne obciążenie treningowe przy różnych poziomach intensywności wysiłku.

W niektóre dni polecany trening będzie dotyczyć głównie budowania podstawowej wytrzymałości lub ułatwiania regeneracji organizmu. W inne dni będzie miał na celu zwiększenie wydajności beztlenowej – przystosowanie użytkownika zegarka do intensywnego wysiłku, realizację i powtarzanie ćwiczeń w interwałach dynamicznych lub zwiększenie tempa treningu.

Rola zegarka w ramach polecanego treningu nie kończy się z chwilą wskazania sesji – sprzęt pomaga nam także wykonać dane ćwiczenia. W czasie rzeczywistym otrzymujemy alerty z informacją, kiedy warto zwiększyć intensywność treningu, a kiedy ją zmniejszyć. To oznacza, że Forerunner prowadzi nas w trakcie ćwiczeń. Jest to duże ułatwienie dla osób mniej doświadczonych, które potrzebują wsparcia. Co ważne, alerty wibracyjne i dźwiękowe stosowane podczas treningu są czytelne i z ich pomocą wykonanie treningu jest znacznie łatwiejsze.

Ważną kwestią podczas budowania formy jest regeneracja. Jak długo odpoczywać po ćwiczeniach? Kiedy nasz organizm osiągnie stan idealnego wypoczynku i będzie gotowy na nowe sportowe wyzwania? Jak często ćwiczyć, by nie przesadzić?

Garmin Forerunner 55 opinie

W powyższym zakresie Garmin Forerunner 55 również będzie pomocny! Zegarek podpowiada, jak długo należy odpoczywać, by osiągnąć pełną regenerację. Taka informacja jest szczególnie przydatna, by uniknąć przetrenowania i ćwiczyć z głową. Mając na nadgarstku dane o sugerowanym czasie przerwy od ćwiczeń, możemy efektywniej planować sesje treningowe i unikać zbytniego przemęczenia organizmu.

Garmin Forerunner 55 test

Czas odpoczynku pojawia się natychmiast po zakończeniu każdej aktywności. Aktualną wartość sugerowanego czasu odpoczynku możemy sprawdzić w zegarku, przechodząc do odpowiedniego widżetu. Zegarek odlicza automatycznie czas, jaki pozostał, by osiągnąć pełną regenerację. Urządzenie aktualizuje czas odpoczynku w ciągu dnia na podstawie zmian dotyczących snu, stresu, odpoczynku i aktywności fizycznej.

Podsumowując powyższe, funkcja wskazująca czas potrzebny na regenerację organizmu po ćwiczeniach jest przydatna. Realnie pomoże biegaczom mniej doświadczonym z szacowaniem przerwy między treningami. Uważam, że stosowane wyliczenia są poprawne, a nawet zachowawcze. W mojej opinii, jestem gotów na kolejny trening zdecydowanie szybciej, niż wskazuje ta opcja. Jednak lepiej jest dodać kilkanaście godzin odpoczynku, niż wprowadzić użytkownika w błąd. Generalnie jest to kolejna funkcja, która przyda się na początku sportowej drogi i będzie nieocenionym wsparciem, by nie przesadzić z częstotliwością i intensywnością ćwiczeń.

Garmin Forerunner 55 opinie

Lubię funkcję Body Battery i cieszę się, że jest na pokładzie Garmin Forerunner 55. To informacja jak z kokpitu samolotu lub kabiny wyścigowego samochodu. Body Battery wskazuje poziom energii, czyli paliwa, dostępny dla naszego organizmu. Poprzez analizę zmienności rytmu serca, poziomu stresu, jakości snu i danych aktywności określona zostaje wartość Body Battery. Poziom dostępnej energii przedstawiony jest w skali od 0 do 100. Duży zapas energii mieści się w zakresie od 76 do 100.

Garmin Forerunner 55 opinie

Z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że jeśli zegarek wskazuje właśnie taki poziom to będę mieć sporo sił przez najbliższe godziny. Mogę je wykorzystać do pracy zawodowej, sportu i każdego innego zajęcia. Zauważyłem jednak, że czuję się najlepiej, gdy Body Battery osiąga wartości powyżej 80. Wydaje mi się wówczas, że mam niespożyte siły i dobrze mi się pracuje. Jeśli wynik jest niski – poniżej lub w okolicach 70, będzie trudno dotrwać do końca dnia. Obcując z tą funkcją, muszę stwierdzić, że na moim przykładzie wskazania Body Battery w 100 proc. pokrywają się z rzeczywistością. Dodatkowo przekładając uzyskany wynik na ćwiczenia – gdy jest sporo energii, uda się nam wykonać mocny trening. I odwrotnie, gdy opcja wskazuje niski poziom paliwa, lepiej zrobić coś lżejszego i nie uszczuplać już i tak wątłych sił.

Garmin Forerunner 55 opinie

Nastał moment na wskazanie funkcji, których brakuje w modelu Garmin Forerunner 55. W omawianym dziś modelu mamy jedynie wartość pułapu tlenowego i czas regeneracji. Oczywiście, że są to ważne parametry dla wszystkich sportowców. Szkoda tylko, że sprzęt nie daje informacji zwrotnych o tym, jak ćwiczenia wpłynęły na organizm. Czy poprawie uległa wytrzymałość, prędkość czy siła? Odczuwam zdecydowany brak informacji z dobrze znanej w droższych zegarkach Garmin funkcji Training Effect. Wybierając ten model, nie otrzymamy także danych o obciążeniu treningowym – w przypadku droższego modelu, np. Garmin Forerunner 745, który testowałem, widać jak na dłoni na 7-dniowym wykresie, jak ciężko trenowaliśmy i nad poprawą czego pracowaliśmy. Do listy odczuwalnych przeze mnie braków dodać należy brak płatności zbliżeniowych Garmin Pay – nie są one dostępne w tym modelu. Nadmienię jeszcze, że zegarek dostępny jest w jednym rozmiarze, więc osoby, które poszukują dużych zegarków raczej nie będą nim zainteresowane. Sprzęt jest lekki, dobrze leży na nadgarstku, ale jest z tych mniejszych. Zdaję sobie sprawę, że część z przedstawionych „braków” nie będzie odczuwalna przez niektóre osoby, ponieważ są to moje subiektywne odczucia. Uważam, że wiele osób poszukujących sprzętu z funkcjami sportowymi, bez tzw. wodotrysków, polubi ten model. Ten sprzęt jest konkretny, pomocny, ale nie aż nadto rozbudowany. Co ważne, kupujemy go w cenie do 1000 zł.

PacePro pozwala korzystać z zakresów tempa podczas biegu. To może się przydać, by sprawdzić własne umiejętności przed zawodami lub po prostu trenować z konkretnym zamiarem opartym na tempie.

Garmin Forerunner 55 test

Przekładając powyższe na prosty język – dzięki tej opcji łatwiejsze staną się treningi z konkretnym zamiarem, np. przebiegnięcie 5 km w 25 min czy 10 km w 50 min. Dodatkowo treningi, które zakładają bieg z kilometra na kilometr coraz szybciej lub wolniej, będą jeszcze bardziej dostępne dla osób mniej doświadczonych. W trakcie biegu, na specjalnym ekranie, zegarek będzie informować nas, czy biegniemy zgodnie z planem lub jak dużo do jego realizacji nam brakuje. Niestety całość odbywa się bez alertów, czy to poprzez wibrację czy dźwięk. Zegarek nie wydaje z siebie nawet jednego „biip”. To oznacza również, że konieczne jest patrzenie co jakiś czas na wyświetlacz, by dowiedzieć się, jak biegniemy (czy mamy stratę czy nadwyżkę czasu).

Funkcja PacePro umożliwia utworzenie własnego zakresu tempa na podstawie dystansu i tempa lub dystansu i czasu. W aplikacji Garmin Connect w łatwy sposób zaplanujemy również sesję negative lub positive split. Wystarczy skorzystać z odpowiedniego „suwaka”, by ustalić zróżnicowane tempo dla danej sesji treningowej. Po przesłaniu treningu do pamięci zegarka wystarczy wybrać daną strategię PacePro. W trakcie sesji będzie widoczny specjalny ekran danych z bieżącymi informacjami o biegu. Będziemy widzieć docelowe i bieżące tempo cząstkowe, pasek postępu ukończenia etapu, dystans pozostały do ukończenia etapu i całkowitą różnicę pomiędzy czasem bieżącym a docelowym.

PacePro daje świetne warunki do tego, by ćwiczyć z zamiarem osiągnięcia danego celu. To uczy dyscypliny, skupienia i buduje mocne fundamenty wiary we własne możliwości, np. gdy zaliczymy bardzo szybkie 5 km. Opcja pozwala także bawić się tempem i unikać monotonii podczas biegania. Jedyne na co należy zwrócić uwagę, to to, że Garmin Foreunner 55 nie ma wysokościomierza barometrycznego i nawigacji po śladzie GPS. Zatem dostępne w droższych zegarkach Garmin strategie PacePro bazujące na zmianach wysokości i dostosowaniu tempa biegu na podbiegach czy zbiegach, nie wchodzą w grę. W Forerunner 55 możemy modyfikować elementy biegu, które dotyczą treningu „po płaskim terenie”.

Garmin Forerunner 55 opinie

Garmin informuje, że zegarek w trybie analogowym powinien wytrzymać do 14 dni. W trybie pomiaru GPS sprzęt powinien działać przez ok. 20 godzin. Realnie – gdy wykorzystuję powiadomienia z telefonu i ćwiczę regularnie, ładuję zegarek co ok. 10 dni. Jest to sprzęt kierowany do miłośników aktywności fizycznej, więc takie osiągi w zupełności wystarczą. Szkoda jedynie, że nie ma opcji zarządzania baterią i ograniczenia pewnych funkcji – chociażby pomiaru tętna z nadgarstka i częstotliwości zapisu lokalizacji GPS – by wydłużyć czas pracy, np. podczas pieszych wędrówek. Podkreślę jednak, że użytkując na co dzień omawiany dziś zegarek, nie czuję, by czas działania był krótki.

Garmin Forerunner 55 test

Cieszę się, że Garmin Forerunner 55 łączy się z moim telefonem. Dzięki temu otrzymuję powiadomienia bezpośrednio na swój nadgarstek, co daje mi większą swobodę podczas dnia – nie muszę regularnie patrzeć na telefon, wystarczy mi zegarek i alerty, które informują o nowych wiadomościach, połączeniach czy powiadomieniach z aplikacji. Osoby, które są zainteresowane innymi (ciekawszymi) tarczami niż te fabrycznie wgrane do zegarka, mogą je śmiało pobierać z aplikacji Garmin IQ. Ponadto dostępny jest także widżet pogody, więc już na nadgarstku uda się nam zapoznać z bieżącymi informacjami pogodowymi i uwzględniać te dane w swoich treningach, dostosowując godziny ćwiczeń.

Garmin Forerunner 55 test

Czas na niespodziankę dla naszych czytelników! Wspomniany kod rabatowy na dziś recenzowany sprzęt Garmin.

Zegarek Garmin Forerunner 55 został wyceniony na trochę mniej niż 1000 zł. Jednak każdy z naszych czytelników może skorzystać ze specjalnie przygotowanego kodu rabatowego. Wystarczy przejść na stronę internetową TRIGAR.PL lub odwiedzić jeden z 6 sklepów stacjonarnych, by otrzymać możliwość skorzystania z rabatu.

TRIGAR, to działający od 2007 roku, jeden z największych detalicznych sprzedawców produktów marki Garmin w Polsce. W sklepie internetowym i stacjonarnych salonach sprzedaży dostępna jest bogata oferta amerykańskiego producenta.

Jak można skorzystać ze specjalnego rabatu na produkty marki Garmin? Wystarczy wejść na stronę TRIGAR.PL, zaznaczyć zegarek Garmin Forerunner 55, przejść do koszyka z zamówieniem i w polu +KOD RABATOWY, wprowadzić nasze specjalne hasło: BIEGANIEUSKRZYDLA.

Hasło BIEGANIEUSKRZYDLA sprawi, że w magiczny sposób cena za sprzęt ulegnie obniżeniu! Wartość rabatu to niespodzianka! Zapraszam wszystkich chętnych do regularnego sprawdzania aktualnych cen. Gwarantuję, że będziecie mile zaskoczeni!

Rabat już działa i możecie z niego korzystać. Ponadto hasło rabatowe obejmuje wszystkie urządzenia marki Garmin, które znajdują się w sklepie TRIGAR.PL. Najczęściej też przy zakupie otrzymacie bezpłatną dostawę bezpośrednio do domu, paczkomatu inPost lub wybranego salonu firmowego TRIGAR. Zachęcam do zakupów! W racie pytań, prośba o kontakt: run @ bieganieuskrzydla.pl lub poprzez wiadomość na Facebooku.

Garmin Forerunner 55 test

Zakończyłem test zegarka Garmin Forerunner 55. Na pierwszy rzut oka – zaskakuje spora lista dostępnych funkcji i atrakcyjna cena. Z posiadania urządzenia ucieszą się osoby, które stawiają pierwsze kroki w sportowych świecie. Sprzęt ma czym się pochwalić na drodze użytkownika do lepszej formy – polecany trening biegowy będzie świetną opcją dla początkujących. Realizacja tych sesji pozwoli stopniowo budować kondycję. Sesje pomogą także umiejętnie dawkować obciążenie treningowe. Body Battery jest rewelacyjną funkcją, która dostarcza wielu ważnych informacji. Bazując na tym wskaźniku, możemy lepiej wykorzystać czas nie tylko w trakcie dnia, ale także podczas ćwiczeń. Jest to mały, lekki, dobrze leżący na nadgarstku i wytrzymały zegarek. Szkoda, że nie ma płatności zbliżeniowych, danych o obciążeniu treningowym i wpływie treningu na nasz organizm. Zegarek nie ma też wysokościomierza barometrycznego, więc bieganie w górach, gdy chcemy mieć dane o zejściach czy wejściach, odpada. Jednak nie pod miłośników gór zaprojektowano ten sprzęt. Z pewnością będzie bardzo pomocny i praktyczny przez pierwsze miesiące ćwiczeń. Dodam jeszcze, że optyczny pomiar tętna z nadgarstka jest rzetelny, co udowadniają wykresy tętna. Pomiar dystansu GPS także jest dokładny. Nic dodać, nic ująć. Finalnie – polecam ten sprzęt, gdy poszukujemy zegarka do 1000 zł. Jeśli pojawiły się jakieś pytania lub wątpliwości, dodajcie poniżej komentarz. Najczęściej odpowiadam w ciągu godziny. Polecam jeszcze TO wideo z recenzją zegarka.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Mirek pisze:

  Kamil, jesteś The Best! Twoje recenzje są pomocne !

 2. Nil777 pisze:

  Witam. Trafiłem tutaj pierwszy raz, przeczytałem i obejrzałem recenzje. Dołączyłem do grona stałych obserwatorów. Świetna praca i wysoka jakość. Pozdrawiam

 3. Bartas pisze:

  Dzięki za super recenzje. Mam pytanie dotyczące ewentualnego połączenia tego modelu z paskiem do mierzenia tętn, aby było bardzo dokładnie. Czy jest taka możliwość?

  1. Kamil Nowak pisze:

   Tak. Poszukaj w Garmin.

 4. Zegarek spełnia wszystkie moje oczekiwania. Naprawdę nie ma co się czepia wyświetlacza. Przecież to nie zabawka..

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty Under Armour – UA HOVR Phantom 2 – szybkie i na krótkie trasy. TEST

Buty do biegania Under Armour UA HOVR Phantom 2 stanowią miłą odskocznię od modeli, które zawsze trafiały w moje ręce. Najczęściej miałem do czynienia z butami dla zawodników biegających długie dystanse po twardej nawierzchni oraz wykonujących wiele kilometrów w ciągu tygodnia treningowego. Dziś omawiane buty do biegania są trochę inne. W czym tkwi różnica? (więcej…)