Za tydzień półmaraton we Wrocławiu! Gotowi na wielkie bieganie?

polecane

Za tydzień półmaraton we Wrocławiu! Gotowi na wielkie bieganie?

Kamil Nowak
9 czerwca, 2018
Aktualności

6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton jest imprezą, która na stałe zagościła w kalendarzu startów wielu biegaczy. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo ciesząca się rekordowym zainteresowaniem 12000 miłośników biegania.

Wrocławski półmaraton po raz kolejny stał się celem rekordowej liczby zapaleńców biegania, którzy sprawili, że organizatorowi kurczyły się w oszałamiającym tempie wolne miejsca do udziału w zawodach. Wynikiem tego jest zagospodarowanie aż 12 000 dostępnych miejsc, które rozeszły się w zaledwie 15 dni od rozpoczęcia zapisów – co oznacza rejestrację 800 biegaczy dziennie, czyli ponad 30 pakietów na godzinę. Tegoroczne zainteresowanie półmaratonem ponad dwukrotnie przerosło ubiegłoroczne tempo (w 2017 roku 11 000 uczestników kupiło pakiety w ciągu miesiąca i trzech dni). Numery startowe bieżącej edycji trafią do zawodników z aż 36 krajów. Nocny półmaraton we Wrocławiu stał się jednym z najlepszych biegów w Polsce i może śmiało konkurować na międzynarodowej arenie imprez sportowych. Kreatywność Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław, czyli organizatora zawodów, zdaje się nie mieć żadnych granic, a efektem tego chociażby jest tegoroczna stylistyka disco.

Jak co roku, wrocławski półmaraton to nie tylko wydarzenie sportowe, ale i kulturalne. Po obecnych w minionych latach mini koncertach zespołów grających muzykę klasyczną i stylistyce filmowej, nadszedł czas na podróż do przeszłości – w lata 70, 80 i 90. Od samego startu wszystkim uczestnikom będzie towarzyszyła muzyka disco – zawodnicy wyruszą przy dźwiękach utworów, które sami wybiorą. Później, w wyznaczonych miejscach przy trasie będą odtwarzane energiczne hity z minionych epok, a specjalnie podświetlone mosty i – oczywiście – elementy samego Stadionu Olimpijskiego – dodadzą imprezie niepowtarzalnego smaczku. Organizator zaprasza wszystkich uczestników nocnego wydarzenia do przygotowania strojów z elementami epoki disco.

Na mecie 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu czekać będą wyjątkowe medale nawiązujące do wcześniejszej edycji biegu.

Źródło: na podstawie; fot. archiwum własne

Zerknij jeszcze tutaj:

Wrocław ponownie opanują biegacze – półmaraton i maraton 2018

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Garmin do 1000 zł dla biegacza? Jasne, że Garmin Forerunner 55

Garmin Forerunner 55 to zegarek GPS stworzony, by zaspokoić potrzeby początkujących miłośników aktywności fizycznej – nie tylko biegaczy. Sprzęt ma także wiele ciekawych opcji, z których skorzysta szersza grupa osób rozpoczynających przygodę ze sportem. Ponadto zegarek mieści się w budżecie do 1000 zł. Czy ten sprzęt pozwoli tak budować formę, by cieszyć się bieganiem przez długie lata? (więcej…)