Półmaraton Warszawski 2024: tysiące biegaczy na ulicach [TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU]

polecane

Półmaraton Warszawski 2024: tysiące biegaczy na ulicach [TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU]

Tomasz Wołoćko
24 marca, 2024
Aktualności

Wystartował 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski. Zawodnicy biegną ulicami Warszawy. Półmaraton zgromadził 14 000 zawodników i zawodniczek, którzy mają do przebycia trasę o długości ponad 21 kilometrów. Pobiegną alejami Jerozolimskimi, przez ronda De Gaulle’a i Dmowskiego, żeby dotrzeć do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta pobiegną w kierunku Żoliborza. Później Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym zawodnicy pobiegną na drugą stronę Wisły. Finiszować będą na Pradze – przy alei Zielenieckiej i stacji Warszawa Stadion. Gdzie są teraz utrudnienia w ruchu? Jaka jest trasa biegu?

Mistrzostwa Polski w półmaratonie podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski wystartował o godzinie 11:00 z mostu Poniatowskiego. Wcześniej, o godz. 9:30 ruszyli zawodnicy biegu na towarzyszącego – New Balance Bieg na Piątkę. Mieszkańcy i turyści powinni przygotować się na liczne zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów.

Półmaraton Warszawski: gdzie, kiedy, jakie utrudnienia w ruchu, jaka trasa

Zawodnicy biorący udział w 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski ruszyli właśnie alejami Jerozolimskimi, przez ronda De Gaulle’a i Dmowskiego, żeby dotrzeć do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta pobiegną w kierunku Żoliborza. Najdłuższa długa prosta prowadzi Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym zawodnicy pobiegną na drugą stronę Wisły. Finiszować będą na Pradze – przy alei Zielenieckiej i stacji Warszawa Stadion. Uczestników obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny 30 minut, liczony od strzału startera, czyli utrudnienia w ruchu powinny zakończyć się około godz. 14:30-15:00.

Mistrzostwa Polski w półmaratonie podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

Podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego odbywają  się 33. PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Na liście startowej znajduje się prawie sześćdziesiąt nazwisk, a w śród nich: Mateusz Kaczor z życiówką w półmaratonie 1:03:31 oraz Monika Jackiewicz (PB: 1:10:39), walczącą o kwalifikacje na półmaraton na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Rzymie.

trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego

Foto Jak Nyka

– Moja forma jest stabilna, po maratonie podtrzymuję ją, chcę poprawiać swoje wyniki. W tamtym roku byłem bardziej wyeksploatowany, ale nie bałem się ruszyć. W zeszłym roku dobiegłem jako pierwszy z Polaków i jako pierwszy Europejczyk. – mówi Mateusz Kaczor, pretendent do tytułu mistrza Polski w półmaratonie. Półmaraton Warszawski sprzyja szybkiemu bieganiu.

Harmonogram dnia 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, niedziela, 24 marca 2024

START I META (Most Poniatowskiego i błonia PGE Narodowego)

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

10:45 – Przedbiegowa rozgrzewka
10:57 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na dystansie półmaratonu
11:00 – Start 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
ok. 12:00 – Finisz pierwszych zawodników
14:30 – Zamknięcie trasy

Więcej informacji o biegu: https://nnpolmaratonwarszawski.com

Utrudnienia w ruchu i informator drogowy dla Mieszkańców: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/

Na bieżąco publikujemy informacje o utrudnieniach w ruchu, trasa Półmaraton Warszawski i innych ważnych alertach – kliknij TUTAJ

Źródło: oprac. na podstawie: https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/trasa/ foto biuro prasowe Fundacja ” Maraton Warszawski” / organizator biegów /

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Garmin, Polar i Suunto. Gdzie jest lepsza aplikacja mobilna?

Garmin Connect, Polar Flow, Suunto App – kupując zegarek sportowy, otrzymujesz w pakiecie dostęp do platformy internetowej lub aplikacji mobilnej, która ułatwia przeglądanie wyników sportowych, zrealizowanych treningów i planowanie kolejnych sesji. Dostęp do tych i innych informacji jest istotny dla osób ambitnych, które poważnie podchodzą do sportu, ale także tych, którzy trenują mniej regularnie, a również chcą zadbać o swoją kondycję i wyniki sportowe. Która aplikacja jest moim zdaniem najlepsza? Którą markę zegarków wybrać, uwzględniając tylko możliwości, jakie daje platforma internetowa? (więcej…)