Półmaraton Warszawski 2019, czyli dobroczynność na pierwszym planie
Półmaraton Warszawski 2019, czyli dobroczynność na pierwszym planie

polecane

Półmaraton Warszawski 2019, czyli dobroczynność na pierwszym planie

Kamil Nowak
4 grudnia, 2018
Aktualności

Akcja #BiegamDobrze od kilku lat towarzyszy biegom Fundacji „Maraton Warszawski”. Nie inaczej będzie podczas 14. Półmaratonu Warszawskiego 2019. Tym razem biegacze i organizatorzy chcą po raz pierwszy przekroczyć barierę miliona złotych zebranych na cele charytatywne w trakcie jednej imprezy. Każdy może pomóc!

Półmaraton Warszawski 2019, czyli dobroczynność na pierwszym planie

#BiegamDobrze to akcja dobroczynna, w ramach której biegacze mogą zapisać się do udziału w imprezie poprzez ścieżkę charytatywną i aktywnie zbierać pieniądze na rzecz wybranej przez siebie organizacji. Jest to największa akcja społeczna w Polsce, angażująca biegaczy na taką skalę. Doczekała się również wielu wyróżnień, m. in. dwóch Srebrnych Spinaczy – nagród wręczanych za najbardziej rzetelne i kreatywne kampanie oraz działania komunikacyjne.

To jak wielkim zjawiskiem jest #BiegamDobrze najlepiej obrazują liczby. Od inauguracji w 2015 roku w akcji uczestniczyło aktywnie ponad 5 tysięcy biegaczy, którzy zebrali cele dobroczynne ponad 3 500 000 złotych! Rekordowym biegiem był dotychczas 13. PZU Półmaraton Warszawski w roku 2018, w czasie którego uzbierano blisko 750 000 złotych. W najbliższej edycji organizatorzy celują w siedmiocyfrową kwotę. – #BiegamDobrze to wielkie wydarzenie społeczne. Angażujemy tysiące ludzi, którzy doskonale pokazują, jak można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli ruch z pomocą innym. Kwota miliona złotych jest tu symboliczna. Sukces imprezy mierzymy bowiem już nie tylko liczbą jej uczestników, ale i skalą dobra, które Ci uczestnicy wspólnie generują – wyjaśnia Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Wiemy, że uzbieranie miliona złotych podczas Półmaratonu Warszawskiego jest wyzwaniem ambitnym, ale też bardzo realnym. Z każdą edycją naszych biegów rośnie nie tylko kwota, ale i liczba biegaczy charytatywnych. #BiegamDobrze to już wielka społeczność oparta na pozytywnych relacjach i aktywności tysięcy osób – dodaje Magda Skrocka koordynująca akcję.

Półmaraton Warszawski 2019

Podczas 14. Półmaratonu Warszawskiego biegacze mogą zbierać fundusze na rzecz działalności 10 organizacji charytatywnych – Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Rak’n’Roll, Synapsis, Polskiej Akcji Humanitarnej, Unicef, Fundacji Wcześniak, Non-Iron, Spartanie Dzieciom, Amnesty International i WWF Polska. – Każda edycja #BiegamDobrze to dla nas festiwal radości i dobrej energii, gromadzący niezwykłe osobowości, ludzi bardzo zaangażowanych, chcących zmieniać rzeczywistość chorych na raka – podkreśla Monika Dąbrowska z Fundacji Rak’n’Roll.

Jednak to nie wszystko. W najbliższych tygodniach będziemy świadkami „Walki na Dobro” – wielkiej rywalizacji ambasadorów poszczególnych organizacji, którzy pobiegną zbierając środki na rzecz ich działalności. W poprzednich dwóch edycjach na dobro walczyli znani blogerzy. Tym razem w projekcie wezmą udział także aktorzy, dziennikarze i sportowcy. Paulina Holtz, Łukasz Grass i Mateusz Jasiński – to tylko niektóre z grona osób zaangażowanych w projekt. Do 31 marca będą mogli namawiać swoich fanów do wpłat na wyznaczony cel. Zwycięzcą będzie ta osoba, która zbierze najwięcej funduszy.

14. Półmaraton Warszawski odbędzie się 31 marca 2019 roku. W ostatnią niedzielę marca Warszawa nie będzie już tylko bardzo rozbiegana, ale i bardzo pomocna. Już w tym momencie licznik #BiegamDobrze, napędzany przez 476 biegaczy, przekroczył 100 tysięcy złotych! Przed nami jeszcze cztery miesiące, aby podjąć decyzję o udziale w jednym z większych wydarzeń biegowych w kraju. Więcej informacji jest tutaj.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator 

14. Półmaraton Warszawski otrzymał IAAF Road Race Silver Label!

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Test butów Altra Timp 2 na Karaibach. Czy pokonały każdy teren?

W marcu pomimo przeciwności losu związanych z koronawirusem wybrałem się na urlop na Karaiby. Celem podróży była Dominikana, która znajduje się na wyspie Haiti. Zaplanowałem aktywny wypoczynek, więc potrzebowałem uniwersalnych butów do biegania. Chciałem trenować zarówno po bardziej górzystym terenie, ale także po płaskim. Ostatecznie zabrałem ze sobą buty Altra Timp 2. Czy była to dobra decyzja? (więcej…)