Półmaraton Warszawski 2019, czyli dobroczynność na pierwszym planie
Półmaraton Warszawski 2019, czyli dobroczynność na pierwszym planie

polecane

Półmaraton Warszawski 2019, czyli dobroczynność na pierwszym planie

Kamil Nowak
4 grudnia, 2018
Aktualności

Akcja #BiegamDobrze od kilku lat towarzyszy biegom Fundacji „Maraton Warszawski”. Nie inaczej będzie podczas 14. Półmaratonu Warszawskiego 2019. Tym razem biegacze i organizatorzy chcą po raz pierwszy przekroczyć barierę miliona złotych zebranych na cele charytatywne w trakcie jednej imprezy. Każdy może pomóc!

Półmaraton Warszawski 2019, czyli dobroczynność na pierwszym planie

#BiegamDobrze to akcja dobroczynna, w ramach której biegacze mogą zapisać się do udziału w imprezie poprzez ścieżkę charytatywną i aktywnie zbierać pieniądze na rzecz wybranej przez siebie organizacji. Jest to największa akcja społeczna w Polsce, angażująca biegaczy na taką skalę. Doczekała się również wielu wyróżnień, m. in. dwóch Srebrnych Spinaczy – nagród wręczanych za najbardziej rzetelne i kreatywne kampanie oraz działania komunikacyjne.

To jak wielkim zjawiskiem jest #BiegamDobrze najlepiej obrazują liczby. Od inauguracji w 2015 roku w akcji uczestniczyło aktywnie ponad 5 tysięcy biegaczy, którzy zebrali cele dobroczynne ponad 3 500 000 złotych! Rekordowym biegiem był dotychczas 13. PZU Półmaraton Warszawski w roku 2018, w czasie którego uzbierano blisko 750 000 złotych. W najbliższej edycji organizatorzy celują w siedmiocyfrową kwotę. – #BiegamDobrze to wielkie wydarzenie społeczne. Angażujemy tysiące ludzi, którzy doskonale pokazują, jak można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli ruch z pomocą innym. Kwota miliona złotych jest tu symboliczna. Sukces imprezy mierzymy bowiem już nie tylko liczbą jej uczestników, ale i skalą dobra, które Ci uczestnicy wspólnie generują – wyjaśnia Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Wiemy, że uzbieranie miliona złotych podczas Półmaratonu Warszawskiego jest wyzwaniem ambitnym, ale też bardzo realnym. Z każdą edycją naszych biegów rośnie nie tylko kwota, ale i liczba biegaczy charytatywnych. #BiegamDobrze to już wielka społeczność oparta na pozytywnych relacjach i aktywności tysięcy osób – dodaje Magda Skrocka koordynująca akcję.

Półmaraton Warszawski 2019

Podczas 14. Półmaratonu Warszawskiego biegacze mogą zbierać fundusze na rzecz działalności 10 organizacji charytatywnych – Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Rak’n’Roll, Synapsis, Polskiej Akcji Humanitarnej, Unicef, Fundacji Wcześniak, Non-Iron, Spartanie Dzieciom, Amnesty International i WWF Polska. – Każda edycja #BiegamDobrze to dla nas festiwal radości i dobrej energii, gromadzący niezwykłe osobowości, ludzi bardzo zaangażowanych, chcących zmieniać rzeczywistość chorych na raka – podkreśla Monika Dąbrowska z Fundacji Rak’n’Roll.

Jednak to nie wszystko. W najbliższych tygodniach będziemy świadkami „Walki na Dobro” – wielkiej rywalizacji ambasadorów poszczególnych organizacji, którzy pobiegną zbierając środki na rzecz ich działalności. W poprzednich dwóch edycjach na dobro walczyli znani blogerzy. Tym razem w projekcie wezmą udział także aktorzy, dziennikarze i sportowcy. Paulina Holtz, Łukasz Grass i Mateusz Jasiński – to tylko niektóre z grona osób zaangażowanych w projekt. Do 31 marca będą mogli namawiać swoich fanów do wpłat na wyznaczony cel. Zwycięzcą będzie ta osoba, która zbierze najwięcej funduszy.

14. Półmaraton Warszawski odbędzie się 31 marca 2019 roku. W ostatnią niedzielę marca Warszawa nie będzie już tylko bardzo rozbiegana, ale i bardzo pomocna. Już w tym momencie licznik #BiegamDobrze, napędzany przez 476 biegaczy, przekroczył 100 tysięcy złotych! Przed nami jeszcze cztery miesiące, aby podjąć decyzję o udziale w jednym z większych wydarzeń biegowych w kraju. Więcej informacji jest tutaj.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator 

14. Półmaraton Warszawski otrzymał IAAF Road Race Silver Label!

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie codziennie. Fakty, nie mity [PORADNIK WIDEO]

Czy bieganie codziennie przynosi więcej szkody niż pożytku? Czy celowe wyeliminowanie z planu treningowego dni przeznaczonych na regenerację jest rozwiązaniem, które zaowocuje lepszymi wynikami sportowymi? Czy istnieje związek między bieganiem codziennie a kontuzjami? Co mówią na ten temat wyniki badań naukowych? (więcej…)