Półmaraton Warszawski przeszedł do historii. Kto wygrał?

polecane

Kamil Nowak
25 marca, 2018
Biegi

Półmaraton Warszawski wygrał Ezrah Kiprotich Sang (Kenia), który wpadł na metę z czasem 01:01:37. Z kolei wśród pań jako pierwsza była Polline Wanjiku Njeru (Kenia) pokonując ten dystans w czasie 01:10:01. Kto jeszcze znalazł się na podium? Ilu zawodników ukończyło bieg?

Poza Ezrah Kiprotich Sang na mecie zameldowali się m.in. Kassa Mekashaw (Etiopia) z czasem 01:01:52 oraz Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo (Kenia), który pokonał trasę półmaratonu w 01:02:18. Pierwszym Polakiem, który ukończył bieg był Błażej Brzeziński pokonując trasę 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego z czasem 01:05:17.

Zaraz za Polline Wanjiku Njeru na podium znalazły się Birhan Mhretu Gebrekidan (Etiopia) z czasem 01:10:26 oraz Maeregu Hayelom Shegae z czasem 01:10:52. Pierwszą Polką na mecie 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego była Anna Gosk, która pokonała trasę w czasie 01:14:49 i zajęła 7. miejsce.