Półmaraton Praski 2018 zaczaruje biegaczy muzyką. Czego posłuchamy?

polecane

Półmaraton Praski 2018 zaczaruje biegaczy muzyką. Czego posłuchamy?

Kamil Nowak
29 sierpnia, 2018
Aktualności

Czym może zaowocować sobotnie spotkanie 10 tys. biegaczy przy specjalnym akompaniamencie muzycznym? Otóż ciekawym wyścigiem, który odbędzie się już w najbliższy weekend w Warszawie, a chodzi oczywiście o 5. Wieczorny 4F Półmaraton Praski 2018. Co jeszcze będzie się działo tej muzycznej nocy?

Półmaraton Praski 2018, czyli bieganie, muzyka, szybka trasa i tysiące miłośników aktywności fizycznej. Można jeszcze dołączyć

Na trasie tegorocznego 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego znajdzie się pięć punktów muzycznych grających muzykę klubową, rockową i pop. Dodatkowo, w ten wyjątkowy wieczór dopingować zawodników będą m.in. bębniarze. Wszystkio jednak zacznie się od setów przygotowanych przez partnera medialnego Chillizet. Muzyka będzie także towarzyszyć podczas odbioru pakietów startowych w Biurze Zawodów na terenie SOHO Factory. Gdzie na trasie Półmaraton Praski 2018 rozmieszczeni zostaną artyści?

Na pierwszym punkcie DJ będzie serwował głównie hip-hop, ale pojawią się również inne propozycje. Na ul. Francuskiej – jak przystało na to miejsce – stacja Osiecka z warszawskim DJ-em, producentem i dziennikarzem muzycznym – Rawskim, autorem m.in. serii kompilacji „Arrivals & Departures”. Od wielu lat w radiowej Czwórce prowadzi audycję „Niedzielna Sesja”. Na Wale Miedzeszyńskim (pomiędzy ul. Kadetów a mostem Siekierkowskim) zabrzmi muzyka rockowa, nad którą czuwać będzie DJ Pro, związany ze sceną muzyczną od lat 90. Na koncie ma występy z wieloma artystami zagranicznymi. Wyprodukował ponadto remiksy dla takich artystów jak Sistars oraz Reni Jusis. Na poziomie basenów KORA na Wale Miedzeszyńskim królować będzie muzyka klubowa z Bertem – prawdziwym weteranem sceny klubowej. Ten miłośnik dobrych brzmień, które w każdy weekend testuje w czołowych klubach oraz festiwalach, współtworzy projekty – Last Robots oraz Holiday 80. Jest także dziennikarzem muzycznym, prowadzi audycję „Kluboteka” w Polskim Radio Czwórka. Kolejny punkt muzyczny – tym razem popowy – na Wale Miedzeszyńskim (na poziomie Restauracji Portowej) należeć będzie do iRobot, czyli Igora Fleiszera – DJ-a, producenta i remiksera, obecnego na scenie przeszło 16 lat. Regularnie występuje w najlepszych klubach oraz festiwalach. Na wysokości mostu Łazienkowskiego, podczas Półmaraton Praski 2018, rozgrzewać będzie zespół zaraZZaraz, który powstał w 2015 r. Choć jego skład docelowy formował się jakiś czas, na początku 2017 r. udało mu się nagrać pierwsze pięć piosenek i wyprodukować z nich mini album – czyli EP nr1. zaraZZaraz to zwycięzcy festiwalu RockPoint Otwock 2017, a także finaliści polskiej edycji międzynarodowego festiwalu Emergenza 2017/2018.

Dodatkowy zastrzyk niesamowitej energii podczas Półmaraton Praski 2018 przekażą zawodnikom bębniarze ze Strefy Rytmu, która zlokalizowana będzie w kilku punktach: na ul. Saskiej, pod mostem Kolejowym przy PGE Narodowym, przy moście Świętokrzyskim oraz ul. Abrahama. Strefa Rytmu to działająca w Warszawie od ponad 10 lat szkoła gry na bębnach.

Półmaraton Praski 2018 startuje już w najbliższą sobotę (1 września) o godzinie 20:30. Kolejny raz imprezie towarzyszyć będzie 4F Piątka Praska. Rejestracja do obu biegów trwa i są jeszcze wolne miejsca! Pisaliśmy już o koszulkach i medalu tegorocznej imprezy, a po pozostałe informacje zapraszamy do sekcji poświęconej półmaratonowi praskiemu.

Wszystkim zawodnikom życzymy szybkiej trasy, dobrej pogody, wygodnych butów i takiego czasu na mecie, jaki chcecie (uśmiech). Powodzenia!

Źródło: na podstawie; fot. BMW Półmaraton Praski/ archiwum

Półmaraton Praski 2018, czyli szybkie bieganie wieczorową porą

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak się ubrać na bieganie w zimne i deszczowe dni?

Co założyć na siebie, aby bieganie w zimne dni nie odbiło się negatywnie na naszym zdrowiu? Na jakie elementy odzieży zwrócić uwagę, aby trenować komfortowo i bezpiecznie? Tym razem poświęcimy sporo czasu na przedstawienie odpowiedzi na powyższe pytania, a także zaprezentujemy nową kolekcję Kalenji sieci Decathlon pomocną w czasie jesiennych treningów. (więcej…)