bieganieuskrzydla.pl

Półmaraton Praski 2018 zaczaruje biegaczy muzyką. Czego posłuchamy?

Sierpień 29, 2018

Czym może zaowocować sobotnie spotkanie 10 tys. biegaczy przy specjalnym akompaniamencie muzycznym? Otóż ciekawym wyścigiem, który odbędzie się już w najbliższy weekend w Warszawie, a chodzi oczywiście o 5. Wieczorny 4F Półmaraton Praski 2018. Co jeszcze będzie się działo tej muzycznej nocy?

 

Półmaraton Praski 2018, czyli bieganie, muzyka, szybka trasa i tysiące miłośników aktywności fizycznej. Można jeszcze dołączyć

 

Na trasie tegorocznego 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego znajdzie się pięć punktów muzycznych grających muzykę klubową, rockową i pop. Dodatkowo, w ten wyjątkowy wieczór dopingować zawodników będą m.in. bębniarze. Wszystkio jednak zacznie się od setów przygotowanych przez partnera medialnego Chillizet. Muzyka będzie także towarzyszyć podczas odbioru pakietów startowych w Biurze Zawodów na terenie SOHO Factory. Gdzie na trasie Półmaraton Praski 2018 rozmieszczeni zostaną artyści?

 

Na pierwszym punkcie DJ będzie serwował głównie hip-hop, ale pojawią się również inne propozycje. Na ul. Francuskiej – jak przystało na to miejsce – stacja Osiecka z warszawskim DJ-em, producentem i dziennikarzem muzycznym – Rawskim, autorem m.in. serii kompilacji „Arrivals & Departures”. Od wielu lat w radiowej Czwórce prowadzi audycję „Niedzielna Sesja”. Na Wale Miedzeszyńskim (pomiędzy ul. Kadetów a mostem Siekierkowskim) zabrzmi muzyka rockowa, nad którą czuwać będzie DJ Pro, związany ze sceną muzyczną od lat 90. Na koncie ma występy z wieloma artystami zagranicznymi. Wyprodukował ponadto remiksy dla takich artystów jak Sistars oraz Reni Jusis. Na poziomie basenów KORA na Wale Miedzeszyńskim królować będzie muzyka klubowa z Bertem – prawdziwym weteranem sceny klubowej. Ten miłośnik dobrych brzmień, które w każdy weekend testuje w czołowych klubach oraz festiwalach, współtworzy projekty – Last Robots oraz Holiday 80. Jest także dziennikarzem muzycznym, prowadzi audycję „Kluboteka” w Polskim Radio Czwórka. Kolejny punkt muzyczny – tym razem popowy – na Wale Miedzeszyńskim (na poziomie Restauracji Portowej) należeć będzie do iRobot, czyli Igora Fleiszera – DJ-a, producenta i remiksera, obecnego na scenie przeszło 16 lat. Regularnie występuje w najlepszych klubach oraz festiwalach. Na wysokości mostu Łazienkowskiego, podczas Półmaraton Praski 2018, rozgrzewać będzie zespół zaraZZaraz, który powstał w 2015 r. Choć jego skład docelowy formował się jakiś czas, na początku 2017 r. udało mu się nagrać pierwsze pięć piosenek i wyprodukować z nich mini album – czyli EP nr1. zaraZZaraz to zwycięzcy festiwalu RockPoint Otwock 2017, a także finaliści polskiej edycji międzynarodowego festiwalu Emergenza 2017/2018.

 

Dodatkowy zastrzyk niesamowitej energii podczas Półmaraton Praski 2018 przekażą zawodnikom bębniarze ze Strefy Rytmu, która zlokalizowana będzie w kilku punktach: na ul. Saskiej, pod mostem Kolejowym przy PGE Narodowym, przy moście Świętokrzyskim oraz ul. Abrahama. Strefa Rytmu to działająca w Warszawie od ponad 10 lat szkoła gry na bębnach.

 

Półmaraton Praski 2018 startuje już w najbliższą sobotę (1 września) o godzinie 20:30. Kolejny raz imprezie towarzyszyć będzie 4F Piątka Praska. Rejestracja do obu biegów trwa i są jeszcze wolne miejsca! Pisaliśmy już o koszulkach i medalu tegorocznej imprezy, a po pozostałe informacje zapraszamy do sekcji poświęconej półmaratonowi praskiemu.

 

Wszystkim zawodnikom życzymy szybkiej trasy, dobrej pogody, wygodnych butów i takiego czasu na mecie, jaki chcecie (uśmiech). Powodzenia!

 

Źródło: na podstawie; fot. BMW Półmaraton Praski/ archiwum

Półmaraton Praski 2018, czyli szybkie bieganie wieczorową porą

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Po jakim czasie schudnę biegając? 6 pytań do eksperta

Po jakim czasie schudnę biegając regularnie? Jak efektywnie spalę tłuszcz? Czy systematyczność jest ważna w walce z otyłością? - to jedne z najczęstszych pytań początkujących biegaczy. Przygotowaliśmy 6 najpopularniejszych tematów związanych z bieganiem i odchudzaniem.  Odpowiedzi przygotował Jakub Piotrowski - dietetyk i trener personalny.  (więcej…)