Zegarek sportowy Polar M400 – recenzja

polecane

Zegarek sportowy Polar M400 – recenzja

Kamil Nowak
lipiec 29, 2015
Recenzje

Aktualnie zegarki dla sportowców produkowane przez firmę Polar to już nie urządzenia, które coś mierzą, ale sprzęt dzięki któremu, będziemy w stanie zmierzyć nasze osiągnięcia sportowe (z niezwykłą dokładnością), a po powrocie do domu wyciągać cenne informacje. Przedstawiamy Wam recenzję zegarka Polar M400, który testowaliśmy przez pół roku.

 

Jak można przeczytać na opakowaniu: „M400 to stylowy towarzysz osób biegających w mieście i terenie, wyposażony w GPS”. Monitoruje tempo, dystans i wysokość n.p.m, liczbę spalanych kalorii i kroków, oraz bezprzewodowo synchronizuje się z aplikacją mobilną i serwisem Polar Flow.” więc tych bardziej jesteśmy ciekawi, jak wypadnie na teście.

polar m400 start

Wygląd i jakość materiałów

Pierwsza myśl, która nasuwa się zaraz po jego założeniu to, że jest dość mały. Dla jednych to zaleta, a dla innych wada. W trakcie ciężkich treningów czasami wydaje się, że cyfry są za małe i trzeba trochę zbliżyć rękę do siebie, aby coś odczytać. Dodatkowo, kąt odczytu danych nie jest zbyt wielki więc wyświetlacz zegarka powinien być skierowany prawie na wprost oczu. Plusem jest to, że w trakcie noszenia M400 na co dzień, nie przeszkadza on np. przy zakładaniu koszuli czy swetra.

polar m400 wyglad

Pasek wydaje się być maksymalnie giętki i nie do zniszczenia, a wyświetlacz nie posiada żadnych zarysowań (po półrocznym noszeniu). Co prawda użytkuję go 6 miesięcy, ale na tyle ostrożnie, że powierzchnia nigdy nie była narażona na kontakt z jakimś ostrym przedmiotem więc nie mam w tej kwestii pełnego obrazu. Jak również szkoda, celowo go rysować w trakcie testu.

Pomiar tętna / strefy tętna (5 stref)

Polar od zawsze był jednym z liderów pomiaru tego parametru i tutaj opis będzie dość krótki. Zegarek w połączeniu z nadajnikiem na klatkę piersiową radzi sobie bardzo precyzyjnie. W trakcie użytkowania zestawu nie zaobserwowałem ani razu jakichś odchyleń lub błędów.

polar m400 pomiar tetna

Strefy tętna pozwalają w prosty sposób wybrać i monitorować intensywność treningu oraz ćwiczyć według programów opartych na tętnie. W trakcie pierwszego uruchomienia zegarka, zostaniesz poproszony o wpisanie swojego wieku i na podstawie tej liczby,  zostanie wyliczone Twoje domyślne tętno maksymalne ( zgodnie ze wzorem: 220 – wiek = HRmax). W dalszego części konfiguracji M400, będzie to podstawa do obliczenia pięciu stref treningowych.

Istnieją jeszcze inne możliwości ustawienia wartości poszczególnych stref tętna, ale polecam to robić tylko zaawansowanym użytkownikom, aby nie doszło do błędnych wskazań w trakcie treningu. Konfigurację stref tętna można wykonać poprzez: wybranie domyślnych stref, które są obliczane na podstawie tętna maksymalnego; wprowadzić je samodzielnie lub wybrać strefy określone na podstawie wartości progowych. Jeśli nie znamy się na tym parametrze, to wpisanie swojego wieku i pozwolenie na to, aby to Polar M400 sam je obliczył, nie jest niczym złym.

polar m400 limity tetna

Domyślne strefy tętna są określone na podstawie procentowej wartości Twojego maksymalnego tętna (HRmax) i opisywane są jako:

1. bardzo lekka (50–60% HRmax),
2. lekka (60–70% HRmax),
3. umiarkowana (70–80% HRmax),
4. ciężka (80–90% HRmax),
5. maksymalna (90–100% HRmax).

Monitor dziennej aktywności

Dość ciekawa funkcja. W trakcie noszenia w ciągu dnia zegarek zlicza naszą aktywność (bez uruchamiania nadajnika GPS) i szacuje kroki oraz spalane kalorie. Jeśli zależy nam na takich wyliczeniach, bo trzymamy się diety i liczymy nasze zapotrzebowanie na kalorie, to będzie to nasz automatyczny asystent.

polar400

Jakość sygnału GPS

Jak już wspominałem, biegam w nim od ponad pół roku i jakość sygnału GPS, jak również rysowanie naszej przebytej drogi na mapie, oceniam na bardzo wysokim poziomie. Można mieć pewność, że po powrocie z treningu, wskazania Polar M400 będę pokrywały się z rzeczywistością, a przebyta droga będzie idealnie wskazana na mapie. Z moich obserwacji, nawet względnie słaba pogoda (zaciągnięte chmurami niebo) nie są w stanie pogorszyć komunikacji pomiędzy zegarkiem, a satelitą i późniejszy odczyt danych naszego położenia.

Naprawdę w bardzo małej ilości przypadków,  zdarzają się błędne wskazania zegarka, a tym samym złe policzenie przebytej drogi. Jeśli mam być szczery, to przez okres pół roku i średnio licząc około 120 treningów w trakcie których towarzyszył mi Polar, to w czterech przypadkach coś się z nim stało. Trzy razy zegarek potrzebował twardego resetu (wciśnięcia w jednym czasie czterech przycisków), a jeden raz po zakończonym treningu, całość nie została zapisana. Po powrocie do domu, w dzienniczku na stronie Polar Flow kilometry się zgadzały, ale nie było danych dotyczących prędkości, czasu, mapy itd. Tego ostatniego przypadku nie umiem wytłumaczyć, bo o ile zegarek działa cały czas, to twarde resety mogą być spowodowane „zapełnieniem” pamięci podręcznej i w konsekwencji oprogramowanie się zawiesza, tak nie zapisanie danych przy poprawnie działającej maszynie, nie jest dla mnie logiczne.

Reasumując, GPS w zegarku Polar M400 działa na bardzo wysokim poziomie i nie ma się – generalnie – do czego przyczepić. Patrząc na ogólną średnią (liczba treningów do liczby awarii), działa naprawdę porządnie i można na nim polegać.

Wyświetlacz

Wyświetlacz podzielony jest na cztery linie, które dowolnie możemy konfigurować w serwisie Polar Flow. Bardzo fajna opcja z uwagi na sporą liczbę dostępnych „widoków treningowych”. Logując się do swojego konta na Polar Flow, przechodząc do zakładki „Profile sportowe”, dalej do „Widok Danych Treningowych” możemy ustawić, aż do 8 różnych kombinacji (każda może maksymalnie zawierać cztery parametry). Wszystko przygotowujemy pod siebie i aktualizujemy zegarek. W trakcie następnego treningu, w wygodny dla nas sposób M400 pokazuje wskazane parametry. Przechodząc przyciskami góra-dół możemy przestawiać poszczególne widoki.

polar m400 widok danych

Czas potrzebny na złapanie „satelity” i ruszenie w trasę

W przypadku naszego modelu to około 40 sekund. Czytałem różne opinie, że jest to dużo i inne marki oferują zdecydowanie szybsze „łapanie” satelity (nawet w ciągu 2-3 sekund zegarek jest gotowy). W żadnym przypadku te 40 sekund nie spowodowało, iż nudziliśmy się, a w wielu przypadkach, czas przy ładnej pogodzie to około 20-30 sekund. M400 przyzwoicie uzyskuje gotowość do treningu.


Polar M400 na pełne złapanie sygnału z satelity i 100% gotowość do treningu w tym pomiarze potrzebował 43 sekundy – wideo BieganieUskrzydla.pl 

Czas działania na pełnej baterii

Niestety, jest to model w którym bateria wystarcza biegaczom startującym jedynie na dystansie maksymalnie maratońskim. Po pełnym naładowaniu baterii, czas jaki będziemy mogli poświęcić na trening z aktywnym GPS, to około 8 godzin. Ważną obserwacją jest fakt, iż z jakiegoś względu po około 6 godzinach działania, wskaźnik naładowania baterii pokazuje 10%, które powinno wystarczyć miej więcej na 48 minut biegania, często pozwala jeszcze na 2-2,5 godzinny trening.

Pozostając przy temacie baterii i odczytu, to ten model posiada (moim zdaniem) dość dużą wadę – blokadę. Jeśli poziom naładowania baterii spadnie poniżej 10%, np. na 9% i niżej, to nie możemy rozpocząć treningu. Zegarek blokuje się i sygnalizuje, iż należy go najpierw naładować. Jest to o tyle denerwujące, iż wiedząc, że chcemy przebiec w trakcie danego treningu tylko kilka kilometrów, Polar na to nie pozwoli (nie uruchomi odczytu GPS). Inny przykład. Jeśli trenujesz i w początkowej fazie bateria nie sygnalizuje, iż trzeba ją naładować, a trening jest długi, to po pewnym czasie otrzymujesz komunikat o fakcie „rozładowywania się baterii” i potrzeby jej naładowania. Po tym fakcie zegarek działa jeszcze jakieś 15 minut, a później sam odcina trening i zapisuje to co mamy. Zastanawiające jest to, że wskazuje np. 7% baterii, czyli moim zdaniem jeszcze sporo, ale już nie pozwala trenować.

Ładowanie do pełna pustej baterii zajmuje około 2 godzin.

Mapy (w serwisie Polar Flow)

Precyzyjne. Bardzo dobrze odwzorowywane są trasy po których biegaliśmy. Przeprowadzając testowe treningi w parkach, lasach czy na drogach miejskich (Polska i Niemcy), nie zauważyłem żadnych odchyleń w pomiarze GPS. Na mapach Polar’a zaznaczone są ścieżki w parkach miejskich, a wykonując trening w tym obszarze, sprawdzając wszystko po przyjściu z biegania – cała trasa jest idealnie poprowadzona (prawidłowo zaznaczona i obliczona w kilometrach). Zegarek sprawdza się bardzo dobrze i ciężko doszukać się tutaj jakichś wad.

polar m400 trening przyklad

Poniżej zbliżenie na ścieżki w parku i trasę po której biegaliśmy.

polar m400 przyklad trening park
Testowe bieganie w Poznaniu w okolicach Jeziora Maltańskiego.

polar m400 malta poznan

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice

polar stadion dokładność pomiaru m400

Trening testowy w okolicach Berlina / Brandenburgia (Poczdam)

m400 bieganie berlin polar

Serwis Polar Flow – analiza treningów 

Dość rozbudowany, przejrzysty i na pewno okaże się sporą skarbnicą wiedzy na temat naszych treningów. Warto prowadzić dzienniczek biegowy, a tutaj mamy to robione automatycznie. Warto zwrócić uwagę na bardzo przejrzyste menu i łatwość w analizowaniu treningu po powrocie do domu. Wyszło to naprawdę świetnie i nie stwarza żadnych problemów.

polar m400 dziennik

Widok zakładki „Dziennik” w serwisie Polar Flow.

polar flow
Widok tygodnia treningowego z podsumowaniem widoczny w serwisie.

polar flow widok tydzien

Aktualizacje i komunikacja z serwisem Polar Flow (za pomocą kabla USB)

Tutaj jest już różnie. Uważam, że jest to najsłabszy punkt tego modelu, ponieważ bardzo długo pobiera aktualizacje i wymienia dane, pomiędzy zegarkiem, a serwerem Polar Flow. Czasami serwis nie działa i niby dane są aktualizowane, proces trwa więc się czeka.

polar-m400-aktualizacja

Po chwili całość się zawiesza i tak już zostaje. Nauczyłem się w takich przypadkach zerkać na stronę Polar’a czy działa i okazuje się np. że jest przeprowadzana aktualizacja i nie można z niej korzystać (nie można robić update’u), więc pozostaje odczekać i połączyć się w innym terminie.

polar-m400-aktualizacja

Komunikacja z serwisem Polar Flow (za pomocą Bluetooth)

Sprawa jest jeszcze gorsza. Jeśli mowa o połączeniu się z serwisem Polar Flow za pomocą Bluetooth, to trwa to bardzo długo i jest denerwujące. Testowałem tę opcję na telefonie Sony M2. Może na innych urządzeniach ten proces przebiega szybciej, ale używam telefonu nowej generacji (produkcja z 2014 roku) więc nie widzę powodu, dlaczego tak wolno to chodzi (zazwyczaj około 10-15 minut).

Cena

Podstawowa wersja kosztuj 590 zł, a model z opaską monitorującą HR to wydatek 790 zł. Bardzo dobra i rozsądna cena za tak funkcjonalny model.
polar m400 test

Podsumowanie

Nasza ocena

Jest to model w bardzo przyzwoitej cenie, który oferuje nam sporą dawkę narzędzi wspomagających i analizujących nasz trening. Wykonany jest z dobrej jakości materiałów.

 • Obsługa w trakcie aktywności
 • Oprogramowanie (np. aktualizacje, zapis treningów, synchronizacja)
 • Żywotność baterii
 • Analiza treningów
 • Wygląd i jakość materiałów
 • Funkcjonalność
 • Pomiar trasy (długość, rysowanie mapy)
 • Szybkość łapania sygnału GPS

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Koneser-sportu pisze:

  Fajna recenzja.

 2. SlimSizeMe pisze:

  Ciekawa recenzja zastanowię się nad tym modelem 😉

 3. Marek Tołkacz RUN pisze:

  Problem ładowania się danych pomiędzy zegarkiem, a telefonem to znam. U mnie również jest to samo. Ogólnie zegarek m400 sprawdza się w trakcie treningu i jest wystarczający dla osoby średnio-zaawansowanej. Zbieram się do zakupu polar v800 macie jakieś doświadczenie z tym modelem?

 4. Radoslaw W pisze:

  Witam,
  pomimo wielu prób i testów M400 nie łączy się z androidem 6.0 (LG G4). Serwis nie był w stanie pomóc. Tragedia. Zegarek ma bardzo dobre opinie, ale po kilku dniach użytkowania widzę wiele braków i usterek – szczególnie w app i na stronie polar flow. Na tę chwilę bardzo mocno zastanowiłbym się nad ponownym zakupem.
  Potwierdzam wymienione zalety: przede wszystkim współprace z H7 oraz czas działania na baterii.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Cześć 🙂
   Czy aplikacja Polar Flow była już zainstalowana na Twoim telefonie? Chodzi o to, czy miałeś już wcześniej jakiś produkt od Polar? Jeśli tak, to polecam odinstalować aplikację, zrestartować telefon i pobrać jeszcze raz Flow. Po takim zabiegu powinieneś widzieć w telefonie, w zakładce „produkty” wszystkie swoje urządzenia. Czy tak jest w przypadku Twojego M400? Pozdrawiam.

 5. Od ponad roku posiadam Polar 400 – W dniu dzisiejszym nie wyobrażam sobie mieć innego – Już pierwsza strona ma to co powinien widzieć biegacz podczas biegu – A najważniejsze ,że ma pulsometr który ostrzega o zagrożeniu . Wielu z nas gdyby to miało – dziś by żyli – W wielu przypadkach stanęli by i zakończyło by się tylko pomocą lekarską – Ten kto wymyślił zegarek sportowy Polar 400 i inne Brawo – pozdrawiam Biegacz Rysiek

 6. samad pisze:

  Lubię ten zegarek, ale synchronizacja z aplikacją polar flow to koszmar, czas działania z GPSem tez jest dla mnie za krótki, wynosi około 7 godz.

 7. Sławek pisze:

  Mam pytanie.
  Czy ten zegarek można ładować za pomocą power banka.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Sławku, tak, zegarek można ładować za pomocą power banka, ale gniazdo podłączenia znajduje się na w takim miejscu, które uniemożliwia jednoczesne noszenie M400 i ładowanie. Można co prawda zdjąć z ręki Polara i schować na czas ładowania do plecaka, ale nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie.

 8. Przemek pisze:

  Mam takie pytanie odnośnie POLAR M 400.

  W jakim formacie zapisywana jest trasa przez GPS?

  Z góry wielkie dzięki.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Witaj! Sesję z zegarka Polar M400 można eksportować do plików: TCX, CSV, GPX.

   1. marla pisze:

    jak to zrobić?

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

     Logujemy się do Polar Flow, przechodzimy do Dziennika, później do konkretnego treningu, który chcemy wyeksportować. Na dole znajduje się przycisk „Eksportuj sesję”. Mamy możliwość zapisu do następujących formatów:
     – Wyeksportuj plik TCX lub plik ZIP.
     Sesja (CSV)
     – Wyeksportuj plik CSV lub plik ZIP.
     Trasa (GPX)
     – Wyeksportuj plik GPX lub plik ZIP.

 9. Wojtek pisze:

  Czy zegarek można ładować z gniazdka, czyli tak jak smartfon?

 10. Michal pisze:

  Tak jak najbardziej można go ładować normalną ładowarką od każdego telefonu z wyjściem micro usb czy tez od power banku.
  Użytkuje go od ponad roku i jestem zachwycony. Dokładność pomiarów oraz wszelkie wyniki po treningu sa bardzo obszerne i dokładne. Zegarek starczy wszystkim średnio zaawansowanym biegaczom. Zdecydowanie polecam.

 11. Tomek pisze:

  Pytanie odnośnie komunikatu na ekranie „FATAL ERROR” nic nie mogę z tym zrobić po podłaczeniu do komputera dalej zegarek nie reaguje i cały czas wyświetla mi ten komunikat.Jeszcze chwila i dostane furii .Żaden przycisk w zegarku nie reaguje.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Tomku, przytrzymaj jednocześnie 4 przyciski w swoim m400, a zegarek powinien się zrestartować. Czyli przyciski „góra”, „dół”, „wstecz” i „podświetlenie” wciśnij na około 3-5 sekund. Polar m400 powinien się na chwilę wyłączyć i od razu ponownie się uruchomi. Błędy powinny się wykasować. Podłącz zegarek do laptopa. Czy to pomogło?

   1. ollaolla pisze:

    Hej, mnie właśnie tak się zrobiło i Twoja odpowiedź mi pomogła rozwiązać problem, dzięki!

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

     Super! Bardzo się cieszę. Udanego użytkowania zegarka Polar M400! 🙂

 12. czy do plywanie sie nadaje mierzy rowniez w basenie ?? pisze:

  czy nadeje sie do plywania??mierzy w wodzie??

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Cześć. Funkcja „Pływanie” jest dostępna w Polar m400.

   1. Jan pisze:

    Zegarek nie będzie mierzył tętna podczas pływania – bluetooth w wodzie nie zadziała, a GymLink jest obsługiwany dopiero przez Polara V800.

 13. tomek pisze:

  Witam.Zakupiłem dzisiaj zegarek polar m400 i mam takie pytanie odnośnie ładowania: Po podłączeniu zegarka do komputera nawet po bardzo długim ładowaniu nie pokazuje się komunikat, że bateria jest całkowicie naładowana, dopiero po odłączeniu go od komputera pokazało 100 % naładowanej baterii.Czy wasze tez tak działają a może jest coś nie tak z baterią ? pozdrawiam

  1. PolarUser pisze:

   wlasnie tez szukalem informacji na ten temat wiec to chyba norma. ilepowinno sie ladowac ten zegarek?

   1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

    Ta informacja jest w powyższym teście: „Ładowanie do pełna pustej baterii zajmuje około 2 godzin.” 🙂

 14. pkowal pisze:

  Witam. U mnie pojawił się problem z ładowaniem zegarka przez USB – po pięciu miesiącach użytkowania USB nie działa! Pomimo konserwacji i przemywania(jak podano w instrukcji) port przestał działać 🙁 Mam wersję z zaślepką – czyli ponoć starszą. Gdzieś czytałem,że w nowszej wersji zegarka (bez zaślepki) ten problem wyeliminowano.
  Czy ktoś miał może ten sam problem?

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Witaj! Ja mam swój Polar M400 (z zaślepką) około 1,5 roku. Sprawuje się idealnie. Wydaje mi się, że możesz skonsultować ten problem z serwisem Polar w Polsce. Kontakt e-mail tutaj: serwis@sportkonsulting.pl lub na ich stronie. Bardzo fachowo Ci pomogą! Polecam. Gdyby coś się jeszcze działo, daj znać.

   1. pkowal pisze:

    Witam.
    Zegarek jednak został oddany do reklamacji. Wymieniono port USB(teraz jest bez zaślepki) i póki co działa bez najmniejszego zarzutu.
    Z serwisem kontaktowałem się też w innych sprawach dot. zegarka i bardzo mi pomogli. Dzięki za adres e-mail!

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

     Witaj! Bardzo się cieszę. Pozdrawiam i życzę dużo radości z M400 🙂

 15. krzysztof pisze:

  witam mam pytanie czy nowsze modele o ile takie są, nie mają zaślepek pod zegarkiem na usb??

  1. ja pisze:

   wg tekstu w instrukcji obsługi (dostępny pdf w internecie) w nowszych modelach m400 usunięto zaślepkę aby przyspieszyć proces suszenia portu USB po płukaniu. Starsze modele m400 mają zaślepkę

 16. krzysztof pisze:

  jak można zmienić imie i nazwisko na ekranie zegarka??

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Zapewne w serwisie Polar Flow, później potrzebna jest aktualizacja czyli podłączenie Polar M400 do laptopa.

 17. dzamnik pisze:

  czasami spadnie do 9% bateria wtedy jak chce zrobić jeszcze 1 trening to podładuje przez 1 min i włączam trening

 18. Dominika pisze:

  Porównuje ten zegarek z tomtom runner 2 i zastanawiam się nad przyciskami. Czy w M400 nie jest tak że jak się naciska kciukiem przycisk z lewej to można łatwo przez przypadek nacisnąć wskazującym prawej dłoni – przycisk z prawej strony zegarka? Czy w tomtom runner 2 wygodny jest ten joystick? Mój poprzedni zegarek – nike smartwach – miał w sumie wszystko co potrzebuję (no tętno tylko by się przydało) – i wszystkie przyciski (raptem 3) było po lewej stronie zegarka i pięknie się to obsługiwało. Niestety sprzączka od paska padła i dlatego rozglądam się za nowym.

  I tak ogólnie jak wypada porównanie tych dwóch zegarków?

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Pierwszej części pytania związanej z przyciskami w Polar M400 nie rozumiem. Jak lewy, prawy kciuk, jakie przyciski? 🙂 TomTom Runner 2 Cardio + Music badaliśmy i test (z oceną końcową) znajduje się w naszym portalu. Nawigacja poprzez joystick to kwestia przyzwyczajenia. U mnie przestawienie się z trybu klawiszowego z Polar, na TomTom chwilę trwało, ale w efekcie końcowym jest już ok. Nie napiszę, co bardziej lubię, bo nie chodzi o mnie, ale jestem przekonany, że obie metody są dopracowane i posiadają tyle samo zalet, co minusów 🙂

 19. rovik pisze:

  Witam, w żaden sposób nie mogę połączyć mojego M400 z teleofnem (huawei p8-lite), aplikacja go widzi, ale tylko przez to, że łączyłem go na kompie przez kabel, natomiast gdy próbuję połączyć telefon przez bluetooth (wklepuje kod PIN itd.) na zegarku wyskakuje komunikat „łączenie nie powiodło się” coś ktoś wie? dzięki

  1. Andy pisze:

   mam to samo po aktualizacji softu cos sie zrąbało, aktualizowales soft ? Przez kabel juz mi tez nie idzie robilem przywrocenie danych fabrycznych i lipa

   1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

    Jeśli problemu nie uda się rozwiązać, to polecam kontakt e-mail: serwis@sportkonsulting.pl lub na ich stronie. To jest adres do serwisu Polar. Gdyby coś się jeszcze działo, daj znać.

  2. Adi pisze:

   Witam, posiadam P8 lite i udało się powiązać telefon z m400. Proszę włączyć opcję autosynchronizacji w telefonie znajduję się w skrótach. Wtedy powinno się połączyć i w zegarku ustawić że chcę otrzymywać powiadomienia z telefonu oczywiście wszystko przy włączonej aplikacji polar flow i bluetooth.Wyjdzie komunikat na tel. Czy udostępnić powiadomienia i wybrać polar flow i śmiga. Ja osobiście po ustawieniu zresetowalem telefon i śmiga. W razie pytań służę pomocą.

 20. Dario pisze:

  Witam
  Od trzech dni mam problem z przesyłaniem danych aktywności. Wyświetlany jest komunikat Podczas synchronizacji wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.Podczas synchronizacji wystąpiły problemy.
  Nie przesłano danych dotyczących aktywności.
  – 2016-06-27 asampl0
  – sensor-connections
  – btdev

  Robiłem reset czterema przyciskami i przywracanie danych fabrycznych przez USB.Utworzyłem nowe konto i dalej to samo.Zegarek mam od marca 2016r i spisywał się świetnie.Codziennie robiłem synchronizację .
  Proszę o pomoc
  Pozdrawiam

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Dario. Polar poinformował użytkowników na swoim oficjalnym profilu Facebooku, iż trwają aktualnie prace, które mają przywrócić normalność w synchronizacjach. Aktualnie są błędy. Komunikat Polar: – Drodzy, w chwili obecnej nie działa synchronizacja dziennej aktywności z serwisem internetowym Polar Flow. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu i szacujemy, że pełna funkcjonalność będzie dostępna jeszcze dziś. W międzyczasie prosimy nie przywracać ustawień fabrycznych. Dane są bezpieczne i będzie można je zsynchronizować po rozwiązaniu problemu. Więcej informacji na bieżąco publikuje Polar tutaj: https://www.facebook.com/PolarPL/

 21. Leszek pisze:

  Mam pytanie czy M400 będzie widział inny pulsometr monitorujący? Biegam teraz z Endemondo i mam coś takiego:
  allegro.pl/pulsometr-bluetooth-do-smartfona-endomondo-i6102470190.html
  nie wiem czy mam kupić Polara z HR czy może ten się nada? Proszę o podpowiedź.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Leszku, czy ten pulsometr będzie kompatybilny z Polar M400, tego nie wiem. Ale szczerze polecam kupić zegarek M400 z opaską HR. Jest świetnie dopracowania, działa bardzo dobrze i co najważniejsze, oferuje niezwykle dokładny pomiar tętna. Tego pulsometru z Allegro nie znam. Oczywiście, do Ciebie należy ostateczna decyzja, ale ja korzystam z Polar’a i jestem bardzo zadowolony.

 22. jarecki pisze:

  Witam, mam pytanie czy istnieje możliwość dodawanie ulubionych tras do zegarka, jeśli tak to w jaki sposób. pozdr.

 23. Karlos Dublin pisze:

  Witam. Czy ktoś może ma problem z ładowaniem modelu M400?
  Od kilku dnie nie mogę go naładować. Próbowałem kilku ładowarek i nie reaguje na żadną.
  Czy to może być zepsute gniazdo? czy problem z baterią?
  Z góry dziękuję za wskazówki 🙂 Pozzdrawiam!!!!!!

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Karlos, najlepiej korzystać z kabla USB, które było w zestawie z Polar M400. Sprawdziłem specjalnie przed chwilą swój M400 i ładuje się normalnie i nie występuje żaden błąd. Moim zdaniem, zegarek z tyłu, w gnieździe jest brudny? Po każdym treningu należy przemywać go pod bieżącą wodą, aby w środku złącza nie osadzały się jakieś niepożądane tłuszcze, piasek, pot etc. Przemyj dokładnie złącze i daj znać czy to pomogło?

   1. Joanna pisze:

    Proszę o pomoc. Podobnie jak Karlos mam od jakiegoś czasu problem z ładowaniem Polara 400 przez kabel USB. Oczyściłam gniazdo oraz końcówkę kabla i nic się nie dzieje. Nie mam też połączenia z komputerem. Proszę o pomoc, czy w tym przypadku pozostaje tylko reklamacja? Joanna

 24. Ania pisze:

  Jakie jeszcze sporty oprócz biegania można jeszcze wybrac ? Rower ? Jazda konna ?

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Cześć. Aniu, aktualnie Polar M400 oferuje: spacer, trening siłowy, ćwiczenia grupowe, pływanie, bieganie, kolarstwo.

 25. Małgorzata pisze:

  Witam,

  od dłuższego czasu Polar m400 przekłamuje treningi, czas w porównaniu do garmina różni się nawet o 1m na czasie każdego km, o różnicy w długości trasy to juz nie wspomnę :). jest to trochę uciążliwe, bo podczas zawodów wszystkie dane są dość mocno przekłamane. Jakieś wskazówki?
  Dzięki 🙂

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Małgorzato, a jak wykonujesz porównanie? Na trening zabierasz oba zegarki i zakładasz je na tę samą rękę? Uruchamiasz w tym samym czasie i biegniesz?

 26. nowis pisze:

  Witam! No i stało się bo długo nie może być dobrze. Mam M400 od kwietnia i do wczoraj wszystko było idealnie, było. Zrobiłem reset, później twardy reset, ponowne wgrywanie ustawień kablem z polar flow i d..a. :(. Otrzymuję w M400 komunikat – „Something went wrong. Press OK to reset M400”. Po wykonaniu zegarek resetuje się ale po naciśnięciu trybu przedtreningowego i strzałki w górę znów ten komunikat!!!!! 🙁
  Zapewne bez serwisu się nie obędzie :(. Pozdrawiam

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Upewnię się tylko. Twardy reset robisz wciskając jednocześnie cztery przyciski w M400?

 27. nowis pisze:

  Witam! Już rozpracowałem usterkę intuicyjnie :).
  Odpowiadając na Twoje pytanie – TAK (cztery przyciski jednocześnie) przy twardym resecie.
  Opiszę krótko co się stało bo może kogoś to spotkać i nieźle rozzłościć jak nie może rozpocząć zaplanowanego treningu. Synchronizując M400 automatycznie dopisało mi 4 profile sportowe w trybie przedtreningowym i w sumie zrobiło się ich 10. Teoretycznie, instrukcyjnie może ich byś 20, w moim M400 było 10. W dzienniku miałem zaplanowany na konkretny dzień (czyli dziś na 6.00) trening interwałowy utworzony przy pomocy PolarFlow i ten właśnie trening automatycznie pokazywał się w trybie przedtreningowym jako 11 profil. I to ON jako 11 tak rozrabiał!!!. Skasowałem ręcznie przez PolarFlow 4 profile sportowe w trybie przedtreningowym i teraz mam ich 6, a zaplanowany na dany dzień trening (przeplanowałem go na 20.30 :)), pokazuje się w trybie przedtreningowym jako 7 i już nie wyskakuję komunikat błędu. Ufffffff Mam nadzieję, że mój przypadek przyda się komuś w codziennym użytkowaniu świetnego M400. Pozdrawiam i idę „się przelecieć” skoro mój M400 już działa :)))))). Pozdrawiam

 28. nowis pisze:

  Witam!
  Po treningu z M400 niestety znów – komunikat – „Something went wrong. Press OK to reset M400”. Znów twardy reset i profilaktycznie przy ponownym wgrywaniu ustawień kablem z polar flow (chyba z 5 razy już to dziś robiłem) zmieniłem KABEL i pomogło!!! Teraz już jest OK. Pozdrawiam

 29. Jerzy Dziubdziela pisze:

  Witam !
  Zastawiam się nad zakupem M 400.
  Ale mam dylemat czy wybrać M 400 czy M 400 HR
  Czy mogę dostać podpowiedz czym się dokładnie różnią.
  Widzę że M 400 HR posiada wysokościomierz a nie widzę tego w M 400.
  Proszę o pomoc w podjęciu decyzji.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Jerzy, zegarek Polar M400 HR wyposażony jest dodatkowo w opaskę mierzącą tętno. Czyli coś takiego: https://www.polar.com/pl/produkty/akcesoria/nadajnik_h7
   Z tego co wiem, zegarek jest dokładnie ten sam.

 30. Jerzy pisze:

  Dziekuje za pomoc w podjeciu wyboru

 31. nowis pisze:

  „Something went wrong. Press OK to reset M400” – to jednak też nie była wina kabla :((((.
  Witam!
  W nawiązaniu do mojego maila dotyczącego wyświetlania komunikatu – -„Something went wrong. Press OK to reset M400” w trybie przedtreningowym informuję, że „odkryłem” przyczynę powstawania tego komunikatu. Powstawanie tego komunikatu jest ściśle powiązane z planowaniem treningów w aplikacji Polar Flow. Podam przykład: zaplanowałem w aplikacji Polar Flow w dzienniku 1 trening w ciągu dnia – bieganie 10 km – na dzień np. 08.08.2016 r godz. 18:00. Po zaplanowaniu zsynchronizowałem M400 i zaplanowany trening pojawił mi się jako pierwszy w trybie przedtreningowym. Jeśli do godziny 18:00 dnia 08.08.2016 r. nie wykonałem zaplanowanego treningu to o godzinie 18:01 dnia 08.08.2016 r. w trybie przedtreningowym zamiast zaplanowanego i nie wykonanego treningu pojawia się komunikat – -„Something went wrong. Press OK to reset M400”. Po resecie przyciskiem START można normalnie korzystać z M400 ale gdy wejdziemy w tryb przedtreningowy to w miejscu niewykonanego treningu będzie pojawiał się cały czas komunikat – -„Something went wrong. Press OK to reset M400”. Sytuacja będzie się powtarzała cały czas aż do momentu kiedy skasujemy niewykonany trening w aplikacji Polar Flow i ponownie dokonamy synchronizacji M400 lub kiedy minie godzina 0:00 i M400 wczyta treningi na następny dzień pokazując je w trybie przedtreningowym na dzień 09.08.2016 r.
  W takim układzie należy uznać, że mój M400 jest sprawny ale czy na pewno twórcy oprogramowania Polar Flow w tak nieczytelny sposób chcieli „pomóc” użytkownikom informować ich o niewykonanych treningach!!!!! To chyba dobre pytanie do twórców oprogramowania. Można by użyć bardziej czytelnego komunikatu np. „Utraciłeś zaplanowany trening” lub „Minął czas zaplanowanego treningu” i wówczas wszystko byłoby jasne i czytelne.
  Pozdrawiam, nowis – użytkownik M400
  p.s. Może te informacje przydadzą się użytkownikom którzy będą chcieli niepotrzebnie wysyłać zegarek do serwisu. Serwis Polar Polska też poinformowałem o tej przypadłości :).

  1. Tomek pisze:

   Witam. Mam podobny problem do tego co Ty miałeś,tylko u mnie po pokazaniu się tego „pięknego” napisu „Something went wrong. Press OK to reset M400” nie mogę nic zrobić zegarek nie reaguje na przycisk START, ani na wciśnięcie czterech przycisków od twardego resetu. Masz może jakiś pomysł na to będę wdzięczny.
   Pozdrawiam

 32. Ewa pisze:

  Proszę o pomoc. Zakupiłam zegarek Polar M400, zarejestrowałam się w sewisie PolarFlow, ściągnęłam aplikację Polar Flow Sync, z synchronizowałam zegarek, i żaden mój trening nie wgrał się do aplikacji polar flow, co zrobiłam nie tak. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Nie potrafię wgrać treningów do programu. Proszę o pomoc

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Cześć. Spokojnie, damy radę. Synchronizację robisz poprzez kabel USB? A po podłączeniu do laptopa, rozpoczyna się proces pobierania danych -> wyskakuje okno Polara i pokazują się poszczególne informacje? Pobieranie danych, synchronizacja profili etc.

 33. Joanna pisze:

  Proszę o pomoc. Podobnie jak Karlos mam od jakiegoś czasu problem z ładowaniem Polara 400 przez kabel USB. Oczyściłam gniazdo oraz końcówkę kabla i nic się nie dzieje. Nie mam też połączenia z komputerem. Proszę o pomoc, czy w tym przypadku pozostaje tylko reklamacja? Joanna

 34. Wojtek P pisze:

  Mam pytanie odnośnie zegarka bez opaski HR, jakie funkcje w zegarku działają bez niej?
  Czy zegarek bez pasa monitoruje moją aktywność 24h czy nie ?

 35. Maro pisze:

  Witam
  jestem posiadaczem tego cudownego zegarka od 2 dni . Mam takie pytanie czy po każdym treningu muszę podłączać go do Polar Flow aby go zapisać czy mogę po kilku treningach zgrywać je za jednym podejściem. czyli ile treningów jest w stanie zapisać zegarek aby je nie stracić
  pozdrawiam

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Nie musisz za każdym razem zgrywać sesji treningowych z Polar M400. Ja robię to przy okazji ładowania baterii. Raz na tydzień.

 36. Jacek pisze:

  Witam
  mam zamiar kupić zegarek Polar M400 ” z drugiej ręki”. Czy nie będę miał problemu z połączeniem zegarka i nową konfiguracją przez polar flow?

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Wydaje mi się, że aktualny właściciel powinien usunąć zegarek z osobistego konta w Polar Flow. Miałem przypadek, gdzie nie dawało się przeprowadzić synchronizacji opaski A360 z takiego właśnie powodu. Należało usunąć ją ode mnie z konta, wówczas druga osoba już bezproblemowo wykonywała wszystkie operacje.

   1. Dominika pisze:

    jak usunąć zegarek ze swojego profilu?

 37. Anna pisze:

  Witam, używam M400 od maja i ogólnie jestem zadowolona. Mam tylko jeden problem – co pewien czas w trakcie treningu wyskakuje informacja”przekroczono maksymalny czas rejestrowania”. Czasem dzieje się tak po 2 godzinach a czasem po 15 minutach. Czy ktoś tak miał, czy można coś z tym zrobić.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Witaj Aniu. Nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Czy zgrywasz regularnie treningu do Polar Flow?

   1. Anna pisze:

    Witam, zgrywam za pomocą aplikacji na telefon po każdym treningu.

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

     Polecam przesłać zapytanie do serwisu Polar’a. Wszelkie dane kontaktowe znajdują się na stronie: http://www.sportkonsulting.pl/pl/pomoc

     1. Anna pisze:

      Dziękuję za kontakt. Zalecono przywrócenie ustawień fabrycznych. Mam nadzieję, że to pomoże. Serdecznie pozdrawiam

 38. Krzysiej pisze:

  Witam.
  Właśnie przymierzam się do zakupu pierwszego w życiu zegarka do biegania. Mam takie pytanie odnośnie Polara M400. Chcę przebiec np 8 km w tempie pomiędzy 4:00 a 4:30, a pierwszy kilometr (jak zwykle) zacznę za szybko, to czy zegarek w jakiś sposób mnie o ty poinformuje? To samo pytanie dotyczy biegania odcinków np kilometr w szybszym (określonym) tempie + kilometr w wolniejszym. Czy zegarek da mi znać że biegnę zbyt szybko/wolno.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Można zaplanować odpowiednią sesję treningową w urządzeniach Polar. Jak to robić pokazywaliśmy na podstawie modelu V800, który ten panel ma bardzo rozbudowany i oferuje dostęp do szerokiej formy definiowania treningów. Przykład tutaj: http://bieganieuskrzydla.pl/trening-interwalowy-biegaj-sprawniej/ (tekst + wideo)

   Polecam zakładkę TRENING i/lub CELE TRENINGOWE w instrukcji obsługi M400, w której znajdziesz wszelkie potrzebne informacje o planowaniu sesji: https://support.polar.com/e_manuals/M400/Polar_M400_user_manual_Polski/manual.pdf Mam nadzieję, że pomogłem.

   1. Krzysiej pisze:

    Witam jeszcze raz 🙂
    Czytałem że taki trening można ustawić w Polar Flow, tylko co w sytuacji kiedy będę biegł szybciej niż to zaplanowałem. Czy zegarek poformuje mnie o tym np sygnałem dźwiękowym, bądź alarmem wibracyjnym. Czy w ogóle są jakieś zegarki z taką funkcją, czy jednak trzeba dość często zaglądać w wyświetlacz. Pytam bo do tej pory biegałem tylko z endomondo i podczas dłuższych biegów z założoną prędkością 4:15 zdarza mi się pobiec pierwszy kilometr w tempie 3:30, a potem już puchnę i nie mogę tego 4:15 utrzymać. To samo dotyczy interwałów. Pierwsze 2 za szybko, następne jeszcze w założonym tempie, a potem kolejne 2 już znacznie poniżej.

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

     Generalnie, co do zasady, to M400 będzie wydawał sygnały dźwiękowe. Jest to bardzo dobrze dopracowane.

 39. Robert pisze:

  Czy Polar M 400 ma wymienną baterię ?

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Nie.

 40. danon pisze:

  Dziś próbowałem sparować Polara m400 z telefonem by uzyskiwać powiadomienia o sms i połączeniach przychodzących i tu niespodzianka. Zgodnie z instrukcją w „Ustawieniach ogólnych” należy wejść w „Powiadomienia z telefonu” tylko, że u mnie takiej opcji nie ma (dodam tylko że to m400 już bez zaślepki gniazda mikro usb czyli nowszy model).

 41. Luke pisze:

  Witam
  Mam pytanie odnośnie podświetlenia
  W funkcji aktywnego treningu gdy wchodzę w szybkie menu-jest tam funkcja podświetlenie wł-wył. Gdy jest wyłączone i wrócę do podglądu treningu naciskając strzałkę w dół zapala się podświetlenie i tak samo gdy przyciskam czerwony przycisk na środku-nie dziele się tak natomiast gdy przyciskam do góry. Czy to normalne?

 42. Marcin G pisze:

  Witam. Jestem użytkownikiem m400 od 1,5 m-ca i niestety w przeciągu tego czasu 2 razy mnie zawiódł komunikując podczas treningu, że coś poszło nie tak, naciśnij start by zresetować czyli zapis treningu do śmieci. Zostaje ślad w postaci odbytego treningu + procent dziennej aktywności + zerowe km, kalorie etc. Synchronizując, tych treningów m400 nie wysyła.
  Co ciekawe, błąd w obydwu przypadkach wyskoczył równo o północy, przy zmianie daty. Czy da się to w jakiś sposób naprawić?

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Cześć. Ja mam swój Polar M400 od 2 lat. To, co opisujesz wydarzyło mi się tylko 1 raz. Ten sam problem, czyli ślad GPS jest, ale nie ma innych danych. Jeśli Twoim zdaniem, to ma związek z godziną treningu, to skontaktuj się z serwisem firmy Polar http://www.sportkonsulting.pl/pl/pomoc Uzyskasz profesjonalną pomoc.

 43. lidka pisze:

  Witam od miesiaca posiadam polar m400 jestem zadowolona z zegarka . Mam problem z przesylaniem treningow na aplikacje endonondo czy ktos mi podpowie jak polaczyc sie z endomondo

  1. andros pisze:

   Mam tą zabawkę od dziś i udało mi się przesłać takimi sposobami. Zakładka dziennik, wybierasz trening i na dole strony eksportuj trening. Zapisujesz na komputerze w pliku tcx. Następnie w endomondo dodaj trening i importuj z pliku. Druga metoda to aplikacja syncmytracks ale działa tylko na androidzie. Do pobrania na sklep play. Wersja darmowa gdzie za każdym razem trzeba klepać co skąd i dokąd ma przesłać lub wersja płatna gdzie można zapamiętać hasła i co się przesyła. Jakby ktoś miał jeszcze jakiś sposób to również proszę o info.

 44. Goha pisze:

  Zastanawiam się nad kupnem tego zegarka. Jestem raczej średnio zaawansowanym biegaczem i interesuje mnie głównie czy i w jaki sposób podawana jest informacja o każdym przebiegniętym km, czasie, ewentualnie tętnie. Druga rzecz, czy zegarek ten ma podświetlenie, tak by można było korzystać z niego po zmroku? Wiem, że można sobie w nim zaplanować trening interwałowy, ale czy bez planowania da się jakoś mierzyć czas na krótszych odcinkach?Jest tam jakiś stoper?

 45. Krzysiek M pisze:

  Witam, użytkuję M400 od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Ostatnio jednak pojawił się problem z synchronizacją danych, po wprowadzeniu planu treningowego. Otóż, wszystkie cele zostały zgrane poprawnie oprócz tych dodanych jako „tempo startowe”. Nie figurują one w ogóle w dzienniku na M400 mimo, iż w aplikacji oraz serwisie Polar Flow są widoczne. Czy wie ktoś w czym problem i jak go rozwiązać?

 46. Kamil pisze:

  Witam
  Zakupiłem zegarek wszystko wykonałem tak jak się należy, czyli synchronizacja na stronce pobrałem następnie apke na telefon pierwsza synchronizacja przebiegła okej, następnego dnia chciałem ponownie zsynchronizować dane z zegarka na telefon i niestety za kazdym razem wyskakuje „SYNCHRONIZACJA NIE POWIODŁA SIĘ”
  Może ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie?

  1. SiD pisze:

   Gdy ja jestem w pracy gdzie mam słaby zasieg internetu synchronizacja nigdy sie nie powodzi, a gdy wyjde na zewnatrz budynku by złapac lepszy zasieg udaje się.
   Co dziwne na wifi u dziewczyny tez mi sie nie udawało, okazało sie wtedy ze jej wifi zwisło a ja kląłem nie potrzebnie na Polara.

 47. Arek pisze:

  Witam, jak odczytywać wykresy regeneracji, które też są dostępne na Polar Flow?

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Cześć. Arku, zaloguj się proszę do swojego panelu w Polar Flow. Przejdź pomiędzy zakładkami: Dziennik, stan regeneracji.
   Powinieneś zobaczyć swoją tabelę z sugerowanym poziomem regeneracji przez Polar. Po lewej stronie, tuż nad tabelą znajduje się napis: Stan regeneracji”, a obok znak „i” – informacja. Kliknij w niego, a rozwinie się dokładne omówienie, jak interpretować tabelę.
   Pomogło?

 48. Justyna pisze:

  Cześć,
  mam już mojego Polara M400 blisko rok. Do tej pory nie było, żadnych problemów, poza wadami, które w recenzji są wymienione.
  Ostatnio jednak w lewym górnym rogu ekranu zegarka (tuz obok ikonki z gwiazdką na obudowie), pojawia się jakaś ikonka podobna do tej, która informuje o poziomie baterii w zegarku, tyle że tak jest pionowa, nie pozioma. Zastanawiam się, czy jest to może wskaźnik stanu baterii z nadajnika?

  1. Jim pisze:

   przypuszczalnie masz właczone powiadomienia z telefonu na zegarek – i jak telefon jest poza zasięgiem lub ma wyłaczony BT to pojawia sie taka ikonka 😉

 49. Zbyszek pisze:

  Cześć, czy Polar M400 współpracuje z Samsungiem Galaxy A3 lub A5?

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Jeśli jest zainstalowany Android w wersji 4.3 lub nowszej to będzie działać.

 50. Tomek pisze:

  Cześć, mam M400 HR od czerwca 2016. Mam taki problem. Od niedawna przy każdej synchronizacji po treningu biegania wyłącza mi się w ustawieniach w profilach sportowych w bieganiu, automatyczne zapisywanie okrążeni. Włączam ponownie, przeprowadzam ponowną synchronizację i po kolejnym treningu i synchronizacji automatyczne okrążenie znów się wyłącza. Strasznie mnie to irytuje bo jak zapomnę przed treningiem włączyć to zegarek nie informuje mnie w trakcie treningu o czasie kolejnego kilometra. Do tej pory tego problemu nie było.

 51. asia pisze:

  Czy zegarek posiada zwykły stoper? ☺

 52. Jeleniewska Barbara pisze:

  witam w jaki sposób połączyć kilka treningów z jednego dnia w jeden trening

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   W jakim sensie? Po co je łączyć?

   1. Dzamal pisze:

    Np po to ze przypadkiem przerwalismy trening albo rozladowal sie i musialem go podladowac w drodze.

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

     Skorzystaj z dziennego podsumowania aktywności lub tygodniowego. Łączyć sesji treningowych nie można.

 53. Marcin pisze:

  Witam,
  to ja może pokrótce opiszę swoją sytuację. Kupiłem ten zegarek – używany. Wszystko działa, gpsa łapie, pomiar tętna też OK. Generalnie co do urządzenia nie mam najmniejszych uwag. Jednak chcąc korzystać z aplikacji polar flow napotykam na jakiś opór materii… Zainstalowałem aplikację flowsync i widzi zegarek a następnie go synchronizuje. Utworzyłem konto na Polar Flow ale tam nie widzi żadnego urządzenia – mimo kolejnych prób synchronizowania (czyli dodawania nowego urządzenia). Wysłałem już zapytanie do Polara, jednak podejrzewam, że może to potrwać.
  Proszę więc Was o jakąś pomoc, sugestie, propozycje – cokolwiek co rozwiązałoby mój problem.
  Z góry dzięki,
  Pozdrawiam,
  Marcin

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Miałem podobny problem, ale przy innym produkcie marki Polar. Wydaje mi się, że chodzi o to, iż poprzedni użytkownik nie usunął tego zegarka ze swojego panelu, więc Polar Flow nie może przydzielić go do Twojego profilu. Powinieneś skontaktować się z poprzednim właścicielem (o ile to możliwe), aby usunął ten model z panelu. Moim zdaniem to powinno pomóc. Daj znać.

   1. Marcin pisze:

    Witam ponownie,
    Pomogło! Zgodnie z Twoją radą – skontaktowałem się z poprzednim właścicielem, który usunął swój produkt i teraz wszystko działa bez zastrzeżeń. Dzięki,
    Pozdrawiam, Marcin.

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

     Super. Udanego korzystania z M400!

 54. Dzamal pisze:

  Problem z bateria nie chce się włączyć bo pokazuje 9%
  Ja robię tak. Podłączam ładowarkę albo powerbanka na 1 minutę żeby pokazał 10% i trening rusza nawet ponad godzinę choć sygnalizuje ze bateria jest rozładowana.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   To prawda, że gdy bateria w M400 osiąga wartość równą bądź niższą 9% naładowania, nie można uruchomić treningu. Prawdą jest, że często taki poziom wystarczy jeszcze na około 30-40 minut treningu. JEDNAK podładowywanie baterii tylko, aby osiągać stan powyżej 10% skraca żywotność akumulatora. Ja nigdy tego nie robię, zawsze ładuję do 100%.

 55. Cwojda pisze:

  Czy M 400 sygnalizuje każdy przebiegnięty km w jakiś sposób?

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Tak – poprzez sygnał dźwiękowy oraz wyświetlenie podsumowania. Można ustawić po jakim czasie / dystansie to ma być wykonywane.

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

     Jasne. Usunięte. Nie ma.

 56. rozponso pisze:

  Polar m400 to genialny zegarek, z którym biegam od ponad 2 lat.
  + przystępny wygląd
  + duża liczba funkcji
  + polar flow
  + świetna analiza wyników
  + aktualizacje
  – za ciche dzwieki powiadomień
  – szkoda że nie ma nowej wersji z wbudowanym pomiarem tętna
  Tyle. Polecam.

  1. Robert K pisze:

   Mój M400 ma trochę ponad rok i do wad dodałbym jeszcze pasek. W moim przypadku jest już drugi pasek od kiedy go ma i zarówno ten jak i poprzedni strasznie się odkształca w miejscy styku z kopertą, powstają szczeliny w które włazi wszelkie paskudztwo. Jeśli ktoś używa zegarka tylko w czasie treningu to nie ma to wielkiego znaczenia jeśli się go nosi także na co dzień (tak jest w moim przypadku) to nie wygląda to fajnie.

 57. Robert pisze:

  Posiadam M400 półtora roku. Dla mnie super się sprawuje. Nigdy się nie zawiesił, GPS działa bez zarzutu (gdy się go często synchronizuje szybko jest sygnał 100% GPS). Warto

 58. krzys pisze:

  Witam, proszę o podpowiedź jak alarmy stref tętna?? Np. czyli chcę biec max do 140 i po przekroczeniu tej bariery wlącza się alarm podczas biegu??? Czy jest to możliwe??

  1. Adam pisze:

   Możesz ustawić sobie alarmy na strefy tętna

 59. qba pisze:

  Hej . CHcialem zapytac jak on sie sprawdza w górach jesli chodzi o pozniejszy zapis trasy. Pokazuje dobrze przebieg na mapie czy niestety sie gubi??i jak precycyjny jest pomiar wysokości ?? na te funkcje ktore posiada to najrosadniejszy wybor na rynku w tej cenie. dzieki i pozdrawiam

  1. Krzy pisze:

   W górach już go sprawdziłem. Wcześniej używałem telefonu z endo. Teraz moje pomiary są rzetelniejsze. Wysokość pokazuje dość dobrze, Różnice wynoszą około 3 metry od podawanych na mapach, a często trafia idealnie. Wiadomo, że wysokości wielu punktów w górach, podawane przez kartografów, nie zawsze są dokładne, więc uważam, że Polar w tym zakresie sprawuje się wyśmienicie. Mam kilka fotek pod „tabulkami” czeskimi czy słowackimi, gdzie jest podana wysokość i takie same wskazanie Polara. Trasę zapisuje też bardzo dobrze, sygnał się nie gubi, nie dodaje dodatkowych kilometrów. Także wskazanie różnic wysokości i spożytkowanych kcal są dobrze odwzorowane przez M400. Nie rozumiem tylko czemu całodzienna wyrypa i dużą różnicą wysokości jest przez Polar Flow zaliczana do obciążenia zaledwie wymagającego. Minusem podczas dłuższej wędrówki jest konieczność ładowania urządzenia.

 60. Krzy pisze:

  Witam! Jak wygląda sytuacja z pamięcią urządzenia. Instrukcja podaje, że zapisuje do 30 godzin treningu. Co się stanie jeśli pamięć się zapełni, a prowadzimy kolejny zapis? Czy wtedy nowe dane zostaną nadpisane na starych? Czy można sprawdzić stan zapełnienia pamięci? Jak wyczyścić pamięć urządzenia?

 61. matik pisze:

  chciałbym zapytać czy ten zegarek ma pomiar sredniego tempa biegu co kilometr na dluzszym dystansie. Chodzi o to czy przy maratonie co km bedzie mi pokazywało jakim tempem biegne ? z góry dzieki za odpowiedź

 62. mariano pisze:

  mój zegarek działał bez zarzutu przez prawie 3 lata teraz nie chce się włączyć tryb treningu – pokazuje 9% – ale mimo to się ładował, od wczoraj zegarek się wyłączył i już nic nie działa (ekran wygasł) – czy to wina wejścia portu USB czy już padł akumulator?

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Wszystko zależy od tego, jak był użytkowany. 3 lata to sporo 😉
   Czy zegarek można włączyć? Stosowałeś twardy reset, czyli jednoczesne wciśnięcie czterech skrajnych przycisków?
   Czy port USB wygląda ok – pojawiła się rdza lub coś innego?

 63. Wojtek pisze:

  Zastanawiam się nad zakupem Polar M400 i mam pytania:
  czy jeśli nie kupię opaski HR to jak rozumiem nie będę miał żadnego pomiaru tętna, czy sam zegarek ma jakieś czujniki?
  zegarek ma oznaczenie wodoodporność 30m co jak czytam oznacza można myć ręce ale już nie pływać, a tu w komentarzach pisze, że jest tryb pływanie – pytanie jak to jest z wodoszczelnością tego modelu?
  Z góry dziękuje za odpowiedź.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Polar M400 nie ma wbudowanego czujnika tętna (korzysta z pomocy innych, zewnętrznych czujników np. opaski zakładanej na klatkę piersiową). Warto kupić zestaw – zegarek + opaska lub rozglądać się za polar M430? (info: https://bieganieuskrzydla.pl/polar-m430-gps-i-pomiar-tetna-na-nadgarstku/). Zegarek M400 ma klasę wodoszczelności 30 m (nadaje się do używania podczas
   kąpieli i pływania).

 64. Grzegorz pisze:

  Witam serdecznie.
  Czy jest opcja wyświetlania naładowania baterii w procentach?

 65. Michał pisze:

  Witam,
  jestem posiadaczem Polara M400 zastanawia mnie niedokładność w mierzeniu długości tras. W porównaniu do Endomondo na kilometrze Polar mierzy o około 250m mniej. Czy to wina mojego zegarka czy to normalne ?
  Pozdrawiam

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Sprawdzaleś na mapie w Polar Flow, jak to wygląda?

   1. Michał pisze:

    Tak i na mapie wygląda, że jest ok. Przetestowałem na dystansach, które znam i wiem, że endomondo tam się nie myli a Polar na 10km mierzy niecałe 7km.
    Coś chyba z nim nie tak, bo nie chce mi się wierzyć, że tak wszystkim działa.

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

     Sorry, ale nie chce mi się w to uwierzyć. Nie ma szans, aby M400 z takim błędem mierzył dystans. Musiałbym zobaczyć mapy..
     3 km na dystansie 10 km to bardzo dużo. Tak więc muszą być na mapie widoczne duże odchylenia. Łatwo to sprawdzić.

 66. Ja pisze:

  Witam. Czy ten zegarek, rejestruje każde uderzenie serca, tak jak potrafi to suunto quest. Tzn w ms czas między uderzeniami. Czy tylko jest wartość uśredniona w jakimś przedziale czasowym.

 67. Krzysiek pisze:

  Cześć! Bardzo fajna recenzja, dzięki za nią. Możesz napisać, w jakim terenie biegałeś, sprawdzając dokładność GPS? Las, pole, miasto? Czytałem na forum, że w mieście i przy gęstej zabudowie dokładność mocno spada. Czy możesz się wypowiedzieć na ten temat? Pozdrawiam.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Biegałem w różnym. Najczęściej duże osiedla mieszkalne z wysokimi blokami, ale także miejskie parki ze sporą ilością drzew. Dokładność w trudnym terenie jest nadal bardzo dobra.

 68. dżolero pisze:

  Powiedzcie mi koleżanki i koledzy praktycy, na czym polega blokada przycisków w trybie standardowym – pokazywania godziny? Żyroskopy ustawione są na jakiś kąt skręcenia nadgarstka? W ustawieniach bez względu na to, czy zaznaczam blokadę ręczną / automatyczną – zegarek blokuje się i zwalnia blokadę automatycznie przy każdym ruchu ręką, co np. przy siedzeniu przy biurku i pracy na dłuższą metę jest irytujące. Druga sprawa – włączanie się szybkiego menu bez przyciskania czegokolwiek podczas treningu. Uzależnione także od ruchu nadgarstka?
  Wady fabryczne mojego egzemplarza czy taki ficzer?

 69. krzysiek pisze:

  Witam

  Posiadam ten zegarek od przeszło półtora roku, jestem już po trzeciej reklamacji. Pierwsza to problem synchronizacji zegarek nie zgrywał danych po podłączeniu do komputera zostało to naprawione, drugi problem jaki wystąpił to błędny odczyt tętna, objawiało się to w następujący sposób bez założonej opaski na klatkę piersiową zegarek wskazywał pomiar tętna w zakresie od 40 do 230 uderzeń na minutę to też zostało naprawione. W tej chwili w zegarku występuje następujący problem. Biegnę równym tempem np: 5 min/km w otwartym terenie tempo plus minus 5 sekund powiedzmy przez dystans 3 km dobiegam do lasu. W momencie wbiegnięcia do lasu zegarek zaczyna wariować. Wskazanie tempa 5.30 po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów odczyt wraca do poprzedniego stanu. Kolejny przykład biegnę po lesie tempo 5 min/km dobiegam do zakrętu o 90 stopni, odczyt zegarka spada do 6 min/km przebiegam około 100 metrów kolejny zakręt o 90 stopni i na zegarku jest już tempo w okolicy 7 min/km. Im gęstszy las i więcej zakrętów zegarek potrafi wskazać 8 min/ km, po czym wybiegam na otwartą przestrzeń i tempo skacze do 4.30 po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów znowu znajduję się w okolicach 5 min/km. Trzecia reklamacja nie została uznana, a osoba która serwisowała zegarek w komentarzu napisała że wszystko jest ok. Zabawne w tej całej sytuacji jest to że któregoś dnia przed reklamacją byłem pobiegać z kumplem i jego zegarek garmin….. zachowywał się całkiem normalnie czyli tempo biegu wahało się o kilka sekund plus minus założonego tempa na kilometr. Moje pytanie jest następujące czy ktoś ma podobny problem z tym zegarkiem, czy może ja po dwudziestu kilku latach biegania zapomniałem w jaki sposób biec równym tempem 😉 Pozdrawiam

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Moje uwagi. Zegarek Polar M400 bierze pomiar tętna z zewnętrznej opaski np. H7 czy H10. Miałem podobną sytuację, że te wskazania oscylowały w okolicach 200-210 ud/min, ale to była wina starych elektrod w powyższych nadajnikach. Co do zachowania się zegarka w lesie, to trzeba jeszcze zerknąć na mapę i wykres zaznaczonej trasy – tam jest ok? Takie wahania to całkowicie normalna sprawa. Idealne, równe tempo na odcinku 3 km (i więcej) można utrzymać biegnąć za rowerzystą z licznikiem z pomiarem na kole, a nie bazując na własnym – orientacyjnym – odczuciu tempa. Tutaj rozumiem serwis, że odrzucili reklamację. Podkreślę – co z mapą, jak zegarek rysuje trasę – ok/nie ok?

   1. krzysiek pisze:

    Wykres zaznaczonej trasy jest w porządku odchyłka kilku metrów od ścieżki którą biegnę jest jak najbardziej dopuszczalna, natomiast jeżeli chodzi o odczucia mojego tempa i biegu obok rowerzysty z licznikiem jest to zbędne. Biorąc najprostszy stoper który zapisuje czas okrążeń i biegając na stadionie 400 metrowe okrążenia ustalam sobie czas na okrążenie np. 1:40. Przebiegam 25 okrążeń i czas na poszczególnych okrążeniach różni się jedną dwie sekundy na każdym okrążeniu. Dlatego biegnąć ścieżkami leśnymi odchyłka od założonego tempa rzędu dwóch czy nawet trzech minut to po prostu kpina. Mam taki odcinek na swojej trasie że wbiegam do lasu z ulicy w ścieżkę leśną wykonuję skręt o przeszło 120 stopni w tempie około 4.45 min/km po wykonaniu zakrętu jest kilka metrów po płaskim a następnie zbieg o długości 50 może 60 metrów. Pokonując tą górkę w dół rozpędzam się ile sił w nogach tak jak ostatnie 100 metrów przed metą śmiało mam tam tempo poniżej 4 min/km natomiast wskazanie zegarka dochodzi do 6:30 min/km. Kolejny przykład to biegnący obok kumpel i jego zegarek który w ten sposób się nie zachowuje. Wniosek jest taki albo sprzęt jest niesprawny i reklamacja powinna zostać uznana lub po prostu sprzęt oferowany przez producenta nie radzi sobie w terenie lesistym bo nie wytłumaczalne jest dla mnie zwiększenie tempa w momencie kiedy wybiegam z lasu na otwarty teren. Natomiast zegarek i wskazanie tempa zachowywał się super gdy biegałem po plaży wzdłuż morza. Pozdrawiam.

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

     Wskazania kolegi na innym zegarku mogą się różnić, bo zależy jaki sprzęt ma – a kluczowa jest cenowa relacja do M400. Pętle stadionowe a bieganie po lesie, to zupełnie odmienna specyfika terenu, więc utrzymanie równego tempa może stanowić problem w tym drugim przypadku. Każdy przypadek należy rozpatrywać osobno. Na odległość nie mogę. Kontaktuj się z serwisem.

 70. Małgosia pisze:

  Kupilam dzisiaj używany polar M400. Wszytsko działa super, mam tylko problem z synchronizacją z moim iphone 6s. Pojawia się komentarz „Synchronizacja nie powiodła się” (pomimo ze w urządzeniach sparowanych telefon sie pojawia). Wiecie co mozę być powodem? Jak to zmienić? Rozmawiałam z poprzednim właścicielem, żeby usunął urządzenie z polar flow, ale on powiedział, że nawet nie pamieta hasła, dlatego usunął cały polar flow 🙁

  1. Przemek pisze:

   Skoro nie pamięta hasła, wątpię żeby usunął konto Polar flow. Co najwyżej program w PC. Jest opcja zresetowania hasła, wystarczy kliknąć „Zapomniałeś hasła?”. Facet wpisuje swój mail i na skrzynkę przychodzi mu instrukcję do resetu.Pozdrawiam!

 71. Tomek pisze:

  Witam,
  czy na zegarku można ustawić opcję, żeby pokazywał czas ostatniego (poprzedniego) odcinka – mam ustawione odcinki 1km, czyli po każdym 1km żeby pokazywał jego czas.

  1. Tomek pisze:

   OK, ustawiłem tak, że pokazuje mi u góry aktualne tempo, poniżej tempo ostatniego kilometra a na dole całkowity przebiegnięty dystans i ten układ mnie satysfakcjonuje.
   Brakuje mi tylko w samej aplikacji Polar Flow opcji takiej, jak ma Endomondo czyli komunikaty głosowe typu: „tempo ostatniego odcinka….” – muszę się przestawić na zerkanie na zegarek w czasie biegu 😉 – Ogólnie m400 rewelka (mam razem z pasem do mierzenia tętna) – Póki co zero problemów z GPS (z Endomondo były różne przekopki i nerwy), trasę przebytą na mapce pokazuje bezbłędnie.

 72. Kamil pisze:

  własnie kupiłem Polarka M400 i czekam na przesyłkę. Czytając wasze opinie narodziło mi się jedno pytania. chodzi o przesył informacji między aplikacjami. obecnie mam na endomondo zaplanowany trening na najbliższe 24 tygodnie. czy ten plan treningowy będę mogł przesłac do polar flow?

 73. Marcin pisze:

  Mam kłopot rano zrobiłem trening 14 km, dzienna aktywność wynosiła 215% po synchronizacji z aplikacją Polar na telefonie na zegarku pojawił się aktywność 0%, natomiast sam trening nie zapisał się na Polar Flow. Jakieś pomysły jak odzyskać utraconą sesję?

 74. Alex pisze:

  Zastanawia mnie jak dokładnie ten zegarek liczy spalone kalorie w trakcie dnia. Gdybym chciała sprawdzić ile kalorii spalam w ciągu całego dnia, musiałabym również cały dzień nosić opaskę na klatce (jak rozumiem spalanie kalorii jest wyliczane m.in. na podstawie tętna)?
  Czy bez pulsometru funkcja ta w ogóle się sprawdza?

 75. Maciek_86 pisze:

  Witam, posiadam Polara M400 od pół roku do tej pory używałam go tylko do biegania i jazdy na rowerze. W weekend wyjeżdżam w góry i chciałbym rejestrować wycieczki w górach. Mój Polar pokazuje możliwość zapisu treningów: Bieg, kolarstwo, inny trening wewnątrz budynku, inny trening na zewnątrz. Czy jest jakaś możliwość dodania np. Spacerów czy czegoś podobnego? Jeśli tak to w jaki sposób. Czy w firmie jakiejś aktualizacji?

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Tak. Masz do dyspozycji naprawdę wielką gamę sportów. Wymagane jest ich wcześniejsze zaprogramowanie w zegarku. Robi się to łatwo w następujący sposób. Należy zalogować się do platformy Polar Flow, wybrać zakładkę ze swoim profilem, następnie Profile Sportowe. W tym miejscu możesz zarządzać profilami sportowymi – manipulować ekranami treningowymi (pewnie tego nie robiłeś), czyli dostosować pod własne potrzeby widoki z informacjami jak tempo, prędkość, tętno, etc. i układać je dowolnie. Wystarczy, że klikniesz „dodaj profil sportowy” i pobawisz się jego dostępnymi ustawieniami. Później trzeba zsynchronizować zegarek. Tyle. Powodzenia.

 76. Ziomek pisze:

  Koleżanki i Koledzy. Mam problem (a może to taka mała pierdoła). Gdy używam zegarka do treningu KOLARSTWO z włączonym GPSem, wszystko pokazuje i zlicza pięknie ładnie. Ale zastanawia mnie jedna rzecz – dlaczego podczas jazdy rowerem, zegarek zlicza kroki? Czy jest jakaś opcja, by to wyłączyć? Nie ukrywam,ale jest to „lekkie” przekłamanie.
  Pozdrawiam.

 77. Arek pisze:

  Witam, czy zegarek jest wodoszczelny (tzn ze mozna z nim spokojnie plywac)? Chcialbym zapytac czy mozna oprocz biegania rejestrowac inne treningi np kolarstwo, plywanie i zeby rowniez posiadal takie funckcje w tych aktywnosciach jak stoper, tempo, tetno oraz czy jest w nim mozliwosc zapisywania trasy i wgranie do programu np endomondo itp? Z gory dziekuje za odpowiedz.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Wodoszczelność tego zegarka to: 30 m (nadaje się do używania podczas
   kąpieli i pływania). Tak, można rejestrować nim wiele dyscyplin sportowych. Zachęcam do przeglądnięcia instrukcji obsługi – jest do pobrania z oficjalnej strony Polar, tam wszystko jest dokładnie opisane.

 78. Lukasz23 pisze:

  Witam uzywam zegarka Polar M400
  od jakiegs czasu mam problem z synchronizacja treningu z zegarka na Strave.
  za kazdym razem musze laczyc na nowo zegarek z telefonem prez Bluetooth.
  bo zegarek nie widzi urzadzenia.
  i mam tez pytanie czy przypadkowo usuniety trening z zegarka mozna jakos przywrocic,pewnie nie ale mysle ze warto zaytac.
  pozdrawiam

 79. Tomcio pisze:

  Zegarek fajny, dobrze pokazuje przebytą trasę, wodoodporny (sprawdzany na basenach). Podstawowe wady, po półtora roku użytkowania, jakie zauważyłem:
  1. w czasie biegu opóźnienia w aktualizacji tempa (podczas zmiany tempa) – po ok. 15-20 metrach kuma, że tempo się zmieniło
  2. Cyrki z GPS-em – pomimo, że dane GPS aktualne, albo ma problem ze złapaniem na początku sygnału, albo w czasie biegu błędnie „odhacza” przebyty odcinek – wcześniej sygnalizuje koniec odcinka (np potrafi zapikać, że przebyłem kolejny kilometr, chociaż brakuje do końca odcinka 20 metrów, wiarygodność treningu się przez to zaburza) – sytuacja raczej przy dobrej, bezchmurnej pogodzie.

 80. Polar 400 pisze:

  Zegarek byłby b.dobry gdyby nie psuło się wejście do ładowarki w zegarku ! Już 3 raz jest reperowane ,serwis nie może tego zreperować i tylko dzięki amatorowi -koledze -mogę dalej z nim uprawiać sport i odczytywać wyniki . Szkoda bo zaletą jest obsługa i mały rozmiar !!!👍🐸😉

  1. Kamil Nowak pisze:

   Cześć. To prawda, wejście nie należy do trwałych elementów tego zegarka 😉

 81. kolarz1984 pisze:

  Problem z Polar M400.
  Pierwszy raz mam taki problem. po dzisiejszej jeździe (ponad 140 km), zgrałem trening sobie na polarflow, gdzie spotkała mnie nie miła niespodzianka – Nie zgrało mi zapisu trasy – pokazuje tylko czas i dystans. Jest to o tyle dziwne że na zegarku widać podsumowania pulsu, prędkości, przewyższeń itp.
  Czy ktoś miał już taki problem – czy jest możliwość odzyskania przebytej trasy ?

  1. Kamil Nowak pisze:

   Podłącz za pomocą kabla Polar M400 do komputera i wykonaj jeszcze raz synchronizację. Pomogło?

 82. Sebmo pisze:

  Mam zegarek od dwóch lat, uzywam go podczas biegania, chodzenia po górach i wędrówek po lasach. Jedyne słabe strony moim zdaniem to bateria która przy calodnowych wędrówkach nie wystarcza i problemy z synchronizacją danych z telefonem. Spróbuję jeszcze resetu(dopiero teraz się dowiedziałem)

 83. Anka pisze:

  Tego zegarka używam od kilku lat i do tej pory byłam mega zadowolona.
  Od jakiegoś czasu po każdym treningu muszę go połączyć z komputerem bo inaczej nie chce włączyć rejestracji kolejnego treningu.
  Zastanawiam się, czy da się coś z tym zrobić czy to niestety oznacza, że czas rozejrzeć się za nowym sprzętem? 🙁

  1. Kamil Nowak pisze:

   Czy oprogramowanie zegarka jest aktualne? Nie ma problemów z synchronizacją danych?

 84. Anka pisze:

  Oprogramowanie aktualne. Synchronizuje się bez problemu.

  1. Kamil Nowak pisze:

   OK, więc zrobiłbym całkowity reset dla zegarka i pozwolił na jego świeżą konfigurację. Można to zrobić tak: https://support.polar.com/en/support/how_do_i_reset_my_polar_m400_0

   1. Anka pisze:

    Dzięki. 🙂 Spróbuję.

    Pozdrawiam,
    Anka

 85. Grzegorz pisze:

  Mam podobną sytuację z moim m200. Po kontakcie z helpdeskiem Polara pomogło odinstalowanie aplikacji na telefonie. Potem reset telefonu i zainstalowanie najnowszej dostępnej wersji aplikacji. U mnie doraźnie pomogło.

  Niestety ostatnio mam problem bo na początku treningu zegarek mocno przekłamuje pozycję, albo w czasie trwania ją gubi na jakiś czas. Niestety trzeba się będzie rozejrzeć za czymś innym.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Zegarek Runtastic GPS Watch – recenzja

Zegarek Runtastic GPS Watch wygląda niepozornie i tylko po małym znaczku "GPS" można rozpoznać, że jest to sprzęt przeznaczony dla sportowców. Czy Runtastic GPS Watch może konkurować z markami obecnymi na rynku? Wszystko dokładnie sprawdziliśmy w poniższej recenzji.  (więcej…)