Polar M430 – GPS i pomiar tętna na nadgarstku

polecane

Polar M430 – GPS i pomiar tętna na nadgarstku

Kamil Nowak
6 kwietnia, 2017
Aktualności

Polar M430 jest nowym zegarkiem sportowym z GPS i pomiarem tętna na nadgarstku w ofercie fińskiego producenta. Na pierwszy rzut oka jest bardzo podobny do modelu M400, który to odniósł spory sukces i zdobył ugruntowaną pozycję. Czy Polar M430 posiada nową funkcjonalność i zaprezentuje jeszcze coś nieoczekiwanego?

W dniu dzisiejszym oficjalnie do wiadomości została podana informacja o tym, że w ofercie marki Polar zagości nowy zegarek – Polar M430 i będzie wyposażony w pomiar tętna na nadgarstku. Zegarek zaoferuje bardzo zbliżoną funkcjonalność do modelu Polar M400. Widoczne są jedynie kosmetyczne zmiany, ponieważ nowy model będzie lżejszy o 5 gram (od Polar M400) i finalnie osiągnie tylko 51 gram. Wyświetlacz pozostawiono w rozdzielczości 128×128 pikseli.

Zapoznaj się z pełną recenzją tego zegarka: test Polar M430. Wykresy, jak sprawdza się optyczny pomiar tętna w tym modelu są tutaj: wykresy dla M430.

Polar M430 – zegarek z GPS i pomiarem tętna – recenzja

Zegarek Polar M430 posiada wibracje, ale pozbawiono go alarmów dźwiękowych.

Ważną cechą dla biegaczy lubiących długie treningi będzie fakt, że w modelu M430 możemy włączyć funkcję rejestracji GPS co 1 sekundę, co 30 sekund czy nawet co 60 sekund. Wszystko to wydłuży działanie zegarka i pozwoli realizować dłuższe treningi.

Nie zapomniano o wyposażenie zegarka w innowacyjne rozwiązania marki Polar m.in w funkcje:

  • obciążenia treningowego, która to pokazuje, w jaki sposób trening wpływa na organizm i pomaga porównać obciążenie różnych treningów,
  • Running index, zapewniającą informacje o tym, jak poprawia się efektowność biegu,
  • Stanu regeneracji, czyli możliwości wglądu do danych o sugerowanym czasie odpoczynku pomiędzy treningami,
  • Podsumowania aktywności, prezentującej poziom dziennej, tygodniowej i miesięcznej aktywności,
  • Licznika kalorii, dzięki któremu dokładnie wiemy, ile kalorii udało się spalić. Informacje oparte są na podstawie masy ciała, wieku, wzrostu, płci, maksymalnego tętna (HRmaks.) oraz intensywności treningu.

Wszystkie aktywności zarejestrowane przez M430 będzie można swobodnie analizować i przeglądać w platformie społecznościowej Polar Flow – jest to zaawansowany dziennik sportowca.

Jaka będzie cena? Za zegarek Polar M430 trzeba będzie zapłacić 230 Euro, czyli w przeliczeniu aktualnego kursu około 900 złotych.

Zapewne wszyscy Ci, którzy oczekiwali następcy zegarka Polar V800, czy powiewu świeżości w ofercie marki Polar są delikatnie mówiąc zawiedzeni, ale bądźmy dobrej myśli. Do końca roku jeszcze daleko (uśmiech). Jaki Waszym zdaniem powinien pojawić się nowy produkt? Dedykowany pod zaawansowanych sportowców? Czekamy na Wasze opinie.

Opracowano na podstawie informacji prasowej / Zdjęcia są własnością marki Polar 

Korzystając z okazji przypominamy recenzję zegarka Polar M400:

Zegarek sportowy Polar M400 – recenzja

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Zegarek jest spoko, natomiast szkoda, że nie wyposażono go również w GLONASS (szczególnie przydatne przy bieganiu w terenie zalesionym i przy wysokich zabudowaniach). Warto zauważyć, że podobnie jak M600 (a inaczej niż np. topowe urządzenia Garmina) czujnik tętna posiada 6 diod – nie wiem czy przełoży to się na lepszą dokładność, ale w M600 pulsometr jest bardzo dobry.

    Co do innych urządzeń – liczyłem na następcę v800 – być może w tym roku Polar zdecyduje się nawiązać walkę z Fenixami. Od kilku lat Polar ma zarejestrowane 2 domeny: polarv850.com i polarv900.com – być może to właśnie w tym roku nastąpi premiera topowych modeli. Zobaczymy.

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

      Na dokładność GPS w zegarkach Polar nie można powiedzieć złego słowa, więc nie spodziewam się, że w tym modelu nagle coś się wydarzy, że np. wbiegając w las, zegarek zacznie szaleć i przekłamywać realnie przebyty dystans.

      Skoro Polar zapowiedział, że technologia pomiaru tętna w M430 została ulepszona, to zapewne przysłużyła się temu liczba, aż 6 diod podświetlających tkanki. Całość mocno wystaje poza obrys zegarka, zakładam więc, że będzie dobrze przylegać do skóry i solidnie zbierać dane. Zobaczymy w praktyce, jak to się wszystko sprawdzi 😉

      Dzięki za wszystkie komentarze i czytanie!

  2. wukoz pisze:

    Może i o GPS w V800 faktycznie nie można powiedzieć złego słowa, bo i nawet czytałem, że działa dużo dokładniej, ale w M400 biegając po lesie, mniej więcej po prostej, GPS dokładnie pokazuje tempo. Natomiast wystarczy zakręcik o 90 stopni i już się wszystko rozjeżdża. Korekta do poprawnych wartości GPS następuje po ok. 0,5 km biegu po prostej. Trochę to rozwala trening w oparciu o tempo, bo trzeba brać poprawkę na każdy większy zakręt. Da się z tym żyć, ale zastanawiam się czy w m430 może przypadkiem jest to poprawione. Co sądzicie ?
    Większych rewolucji w M430 faktycznie nie ma, ale moim zdaniem Polar miał dosyć trudne zadanie, bo poprzednik, czyli M400 to jednak bardzo dobry zegarek. Miło, też zobaczyć, że Polar słucha opinii użytkowników swoich produktów, bo poprawił większość mankamentów i tak dobrego M400. Moim zdaniem przydałby się jeszcze większy lifting wyglądu zegarka M430, który teraz to zbyt mocno przypomina poprzednika.

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

      Z niektórymi Twoimi stwierdzeniami zgadzam się w mniejszym, czy też większym stopniu, ale w ostatniej kwestii masz 100% racji. Lifting zegarka (wygląd) powinien trochę bardziej ewoluować. Oczywiście są różne gusta i ciężko tutaj spekulować, co jest ładniejsze, czy „kopiuj – wklej” z Polar M400, czy zaprojektowanie nowej konstrukcji, ale czasami warto puścić wodze fantazji, prawda?
      Dzięki za komentarz i opinie!

  3. Gafcio pisze:

    a są jakieś info co do daty pojawienia się w Polsce? 🙂

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

      Zegarek pojawi się w Polsce maj/czerwiec

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Odciski, obtarcia, czarne czy schodzące paznokcie. Problemy biegacza?

Odciski, obtarcia, czarne paznokcie – można tak wymieniać niemal bez końca. Co powinien robić biegacz, aby problemy ze stopami omijały go z daleka? Często biegacze nie zdają sobie sprawy z tego, że oprócz odpowiedniego przygotowania kondycyjnego powinni zadbać o stawy skokowe i stopy. I o tym wszystkim opowie podolog - Marta Sadura-Kwiędacz z Kliniki Rehabilitacyjnej Columna Medica. (więcej…)