bieganieuskrzydla.pl

Półmaraton Praski 2018, czyli szybkie bieganie wieczorową porą

Już w najbliższą sobotę (1 września) odbędzie się 5. Wieczorny 4F Półmaraton Praski 2018. Dziesięć tysięcy miłośników aktywności fizycznej ubranych w koszulki z grafiką nawiązującą do praskiej architektury wyruszy na ulice prawobrzeżnej Warszawy. Kolejny raz imprezie towarzyszyć będzie 4F Piątka Praska. Rejestracja do obu biegów trwa.

 

 

Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku. Po trzech latach bycia oficjalnym sponsorem technicznym w tym roku marka 4F została sponsorem tytularnym imprezy. Przez trzy kolejne lata (2015, 2016 i 2017) polska marka odzieży i akcesoriów sportowych ubierała uczestników w koszulki startowe, które zyskiwały popularność nie tylko ze względu na wysoką jakość, ale i ciekawą grafikę. Podczas tegorocznej edycji półmaratonu nie będzie inaczej – organizatorzy zaprezentowali koszulki startowe. Dla praskiego półmaratonu czarna z żółtym wzorem, a dla uczestników 4F Piątki Praskiej koszulka w odwróconej wersji kolorystycznej (żółto-czarna). Inspiracją do geometrycznego nadruku stała się praska architektura bloków i okien.

 

 

Meta oraz miasteczko biegowe ponownie będą zlokalizowane na błoniach PGE  Narodowego. Oświetlone błonia stadionu, jedna brama startowa, ale… dwie mety. Naprzeciw finiszu półmaratonu znajdzie się bowiem meta 4F Piątki Praskiej, co będzie nie lada gratką dla kibiców.

 

Limit uczestników dla półmaratonu wynosi 10 tysięcy, a dla biegu na 5 km trzy tysiące. Warto spieszyć się z rejestracją, bowiem limit w ubiegłym roku został wyczerpany przed czasem, a dodatkowo w tym roku cena pakietu startowego jest uzależniona od kolejności opłaconych zgłoszeń. W 2017 roku wzięło udział ponad 10 tysięcy osób. Najszybciej trasę liczącą 21 km 97 m pokonał Marcin Chabowski triumfując czasem 01:03.32, a wśród kobiet zwyciężyła Dominika Stelmach – 1:15.17. W 4F Piątce Praskiej najszybszy był Łukasz Parszczyński, który uzyskał czas 15.18, a z grona pań Kinga Reda – 18.40. 5. Wieczorny 4F Półmaraton Praski 2018 zapowiada się emocjonująco!

 

Źródło: informacja prasowa, oprac. własne; fot. organizator

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Plecak do biegania Kalenji – niska cena i wysoka jakość?

Okres wakacyjny to przede wszystkim urlopowe podróże i czas organizacji wielu biegów górskich. Przez większość czasu temperatura nie jest sprzyjająca, a trasy długie i męczące. Niezależnie od tego czy będziemy chcieli pobiegać podczas urlopu czy wziąć udział w zawodach na dystansie ultramaratonu, potrzebny nam będzie odpowiedni sprzęt. Na pierwszy plan wysuwa się plecak do biegania, w którym będziemy mogli pomieścić niezbędny ekwipunek. Przejrzeliśmy ofertę sieci Decathlon i wybraliśmy 2 interesujące modele do testów. Czy i jaki warto kupić plecak do biegania Kalenji? (więcej…)