Maraton Warszawski 2019 na żywo
Maraton Warszawski 2019 – na żywo TRANSMISJA [TRASA]

polecane

Maraton Warszawski 2019 – na żywo TRANSMISJA [TRASA]

Tomasz Wołoćko
29 września, 2019
Aktualności

W niedzielę, 29 września, odbędzie się PZU Maraton Warszawski. Wydarzenie to od ponad 40. lat rozgrywane jest na ulicach stołecznego miasta. Rywalizacja startuje od godziny 9:00, zaś transmisja na żywo z biegu rozpocznie się 15 minut wcześniej. Jaka jest trasa biegu?

Maraton Warszawski 2019 na żywo transmisja

Trasa 41. PZU Maraton Warszawski znana jest tym zawodnikom, którzy startowali w Wielkim Biegu w latach poprzednich. Trasa liczy dokładnie 42,195 km i jest poprowadzona rozpoznawalnymi częściami Warszawy po to, aby zagwarantować zawodnikom ciekawych widoków i ułatwić bicie rekordów na dystansie maratonu. Na pokonanie całej trasy zawodnicy mają regulaminowe 6,5 godziny. W związku z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu podczas maratonu od godz. 7:00 do 15:30 przewiduje się utrudnienia w ruchu na terenie Warszawy. Problemy dotyczyć będą Starego i Nowego Miasta, Żoliborza, Mokotowa, Pragi Północ i Marymontu.

Transmisja z 41. PZU Maraton Warszawski rozpocznie się o godz. 8:45:

Początek trasy ulokowano na ul. Konwiktorskiej – okolice stadionu Polonii. Z tego miejsca biegacze wyruszą w stronę Placu Wilsona, aby znaleźć się na Moście Gdańskim i dotrzeć do Pragi Północ. Następnie czeka ich pokonanie Mostu Świętokrzyskiego, aby wrócić na lewobrzeże i udać się w stronę Łazienek Królewskich. Kolejne kilometry trasy Maraton Warszawski PZU prowadzą przez piękny Trakt Królewski: ul. Belwederską przez Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a i Nowy Świat aż do Placu Zamkowego. Zawodnicy następnie pobiegną na północ, a następnie Mostem Gdańskim ponownie skierują się na Pragę. Mostem Świętokrzyskim powrócą do centrum, aby ul. Dobrą i Wybrzeżem Gdańskim dotrzeć do mety zlokalizowanej przy Parku Fontann.

PZU Maraton Warszawski 2019 trasa:

PZU Maraton Warszawski trasa 2019

41. PZU Maraton Warszawski startuje o godzinie 9:00. Ostatni zawodnika na mecie przy Multimedialnym Parku Fontann powinien zameldować się około godz. 15:30. W tym ramach czasowych będą występowały utrudnienia w ruchu. Dla osób, które chcą dopingować zawodników przygotowano aż 29 punktów kibicowania rozmieszczonych na całej trasie biegu. Obok głównego biegu, odbędą się także zawody na dystansie 5 km – Bieg na Piątkę i Bridgestone Sztafeta Maratońska. Na wyniki osiągnięte przez zawodników trzeba będzie jeszcze poczekać. Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo.

Obowiązujący harmonogram na 29 września podczas 41. PZU Maraton Warszawski:

godz. 7:00-8:45 – Przyjmowanie depozytów
godz. 8:40 – Energetyczna rozgrzewka Calypso Fitness
godz. 8:57 – start zawodników na wózkach inwalidzkich
godz. 9:00 – Start 41. PZU Maratonu Warszawskiego
godz. 9:00 – Start Bridgestone Sztafety Maratońskiej
godz. 9:30 – Start Biegu na Piątkę

Więcej informacji pod adresem: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-warszawski/

Źródło: http://pzumaratonwarszawski.com/ fot. Piotr Dymus (pierwsze dwa)

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro – recenzja

Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro został stworzony dla sportowców z zacięciem podróżniczym. Dzięki wielu funkcjom outdoorowym zegarek spisze się we wszystkich wymagających aktywnościach - tych terenowych, jak i w obrębie miejskiej dżungli. O pozostałych mocnych, ale i słabych stronach najnowszego sprzętu Suunto przeczytacie poniżej. (więcej…)