Maraton Warszawski 2019 na żywo
Maraton Warszawski 2019 – na żywo TRANSMISJA [TRASA]

polecane

Maraton Warszawski 2019 – na żywo TRANSMISJA [TRASA]

Tomasz Wołoćko
wrzesień 29, 2019
Aktualności

W niedzielę, 29 września, odbędzie się PZU Maraton Warszawski. Wydarzenie to od ponad 40. lat rozgrywane jest na ulicach stołecznego miasta. Rywalizacja startuje od godziny 9:00, zaś transmisja na żywo z biegu rozpocznie się 15 minut wcześniej. Jaka jest trasa biegu?

Maraton Warszawski 2019 na żywo transmisja

Trasa 41. PZU Maraton Warszawski znana jest tym zawodnikom, którzy startowali w Wielkim Biegu w latach poprzednich. Trasa liczy dokładnie 42,195 km i jest poprowadzona rozpoznawalnymi częściami Warszawy po to, aby zagwarantować zawodnikom ciekawych widoków i ułatwić bicie rekordów na dystansie maratonu. Na pokonanie całej trasy zawodnicy mają regulaminowe 6,5 godziny. W związku z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu podczas maratonu od godz. 7:00 do 15:30 przewiduje się utrudnienia w ruchu na terenie Warszawy. Problemy dotyczyć będą Starego i Nowego Miasta, Żoliborza, Mokotowa, Pragi Północ i Marymontu.

Transmisja z 41. PZU Maraton Warszawski rozpocznie się o godz. 8:45:

Początek trasy ulokowano na ul. Konwiktorskiej – okolice stadionu Polonii. Z tego miejsca biegacze wyruszą w stronę Placu Wilsona, aby znaleźć się na Moście Gdańskim i dotrzeć do Pragi Północ. Następnie czeka ich pokonanie Mostu Świętokrzyskiego, aby wrócić na lewobrzeże i udać się w stronę Łazienek Królewskich. Kolejne kilometry trasy Maraton Warszawski PZU prowadzą przez piękny Trakt Królewski: ul. Belwederską przez Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a i Nowy Świat aż do Placu Zamkowego. Zawodnicy następnie pobiegną na północ, a następnie Mostem Gdańskim ponownie skierują się na Pragę. Mostem Świętokrzyskim powrócą do centrum, aby ul. Dobrą i Wybrzeżem Gdańskim dotrzeć do mety zlokalizowanej przy Parku Fontann.

PZU Maraton Warszawski 2019 trasa:

PZU Maraton Warszawski trasa 2019

41. PZU Maraton Warszawski startuje o godzinie 9:00. Ostatni zawodnika na mecie przy Multimedialnym Parku Fontann powinien zameldować się około godz. 15:30. W tym ramach czasowych będą występowały utrudnienia w ruchu. Dla osób, które chcą dopingować zawodników przygotowano aż 29 punktów kibicowania rozmieszczonych na całej trasie biegu. Obok głównego biegu, odbędą się także zawody na dystansie 5 km – Bieg na Piątkę i Bridgestone Sztafeta Maratońska. Na wyniki osiągnięte przez zawodników trzeba będzie jeszcze poczekać. Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo.

Obowiązujący harmonogram na 29 września podczas 41. PZU Maraton Warszawski:

godz. 7:00-8:45 – Przyjmowanie depozytów
godz. 8:40 – Energetyczna rozgrzewka Calypso Fitness
godz. 8:57 – start zawodników na wózkach inwalidzkich
godz. 9:00 – Start 41. PZU Maratonu Warszawskiego
godz. 9:00 – Start Bridgestone Sztafety Maratońskiej
godz. 9:30 – Start Biegu na Piątkę

Więcej informacji pod adresem: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-warszawski/

Źródło: http://pzumaratonwarszawski.com/ fot. Piotr Dymus (pierwsze dwa)

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Klapki dla sportowców przyspieszające regenerację? TEST OOFOS

OOFOS klapki regeneracyjne OOahh Sport Flex to produkt, który został stworzony dla wszystkich miłośników sportów potrzebujących szybciej się regenerować po wysiłku. Czy noszenie na stopach klapek może zapewnić taki efekt? Czy zalety przedstawiane przez markę OOFOS są faktycznie odczuwalne? (więcej…)