41. PZU Maraton Warszawski tegoroczna trasa
41. PZU Maraton Warszawski. Jaka jest tegoroczna trasa? [TRASA]

polecane

41. PZU Maraton Warszawski. Jaka jest tegoroczna trasa? [TRASA]

Tomasz Wołoćko
28 września, 2019
Biegi

41. PZU Maraton Warszawski rozpocznie się w niedzielę 29 września. W ten dzień kilka tysięcy zawodników weźmie udział w jednym z najliczniejszych biegów ulicznych w Polsce. Trasa poprowadzona została od ulicy Konwiktorskiej przez główne ulice miasta do mety znajdującej się przy Multimedialnym Parku Fontann. W jakich godzinach będą się pojawiać utrudnienia w ruchu? Jaka jest dokładna trasa maratonu?

41. PZU Maraton Warszawski tegoroczna trasa

Trasa 41. PZU Maraton Warszawski znana jest tym zawodnikom, którzy startowali w maratonie w latach poprzednich. Trasa o długości 42,195 km poprowadzona została rozpoznawalnymi częściami Warszawy po to, aby dostarczyć zawodnikom ciekawej scenerii i ułatwić bicie własnych rekordów na dystansie maratonu.

PZU Maraton Warszawski trasa 2019

Początek trasy znajduje się na ul. Konwiktorskiej (okolice stadionu Polonii), skąd biegacze będą kierować się w stronę Placu Wilsona, a następnie wzdłuż Wisły na Most Gdański i Pragę Północ. Kolejno udadzą się do Mostu Świętokrzyskiego, aby wrócić na lewobrzeże i udać się w kierunku Łazienek Królewskich. Kolejne kilometry trasy 41. PZU Maraton Warszawski prowadzić przez piękny Trakt Królewski: ul. Belwederską przez Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a i Nowy Świat aż do Placu Zamkowego. Zawodnicy następnie pobiegną na północ, a następnie Mostem Gdańskim ponownie skierują się na Pragę. Mostem Świętokrzyskim wrócą do centrum, aby ulicą Dobrą i Wybrzeżem Gdańskim skierować się w stronę mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann.

41. PZU Maraton Warszawski utrudnienia

Na pokonanie całej trasy zawodnicy mają regulaminowe 6,5 godziny. Służby będą przywracały do ruchu kolejne odcinki trasy. Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, na ulicach powróci możliwość ruchu samochodów czy autobusów. Planowane są utrudnienia w ruchu, które będą się pojawiać już od soboty 28 września. W godzinach porannych 29 września ruch na Wisłostradzie i w okolicach ul. Konwiktorskiej będzie zatrzymany.

Trasa 41. edycji Maraton Warszawski 2019:

Duże utrudnienia w ruchu czekają osoby poruszające się komunikacją ZTM. Z uwagi na potrzebę odpowiedniego zabezpieczenia trasy, autobusy linii 178 będą kończyły kursy na ul. Muranowskiej. Autobusy linii 227 pojadą ulicami Międzyparkową i Bonifraterską, a 503 ulicami Świętojerską i M. Anielewicza do przystanku końcowego Esperanto. W sobotę 28 września od godz. 21.00 zostanie zamknięta jezdnia w kierunku Wilanowa Wybrzeża Gdyńskiego i Wybrzeża Gdańskiego na odcinku od ul. Z. Krasińskiego do ul. Grodzkiej. Autobusy linii 118, 185 i 385 będą kursowały objazdem ulicami: A. Mickiewicza – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Nowy Przejazd – al. „Solidarności” – Nowy Zjazd.

41. PZU Maraton Warszawski startuje o godzinie 9:00. Ostatni zawodnika na mecie przy Multimedialnym Parku Fontann powinien zameldować się około godz. 15:30. W tym ramach czasowych będą występowały utrudnienia w ruchu. Dla osób, które chcą dopingować zawodników przygotowano aż 29 punktów kibicowania rozmieszczonych na całej trasie biegu.

Opublikowany przez Maraton Warszawski Piątek, 5 lipca 2019

Obowiązujący plan na 29 września podczas 41. PZU Maraton Warszawski:

godz. 7:00-8:45 – Przyjmowanie depozytów
godz. 8:40 – Energetyczna rozgrzewka Calypso Fitness
godz. 8:57 – start zawodników na wózkach inwalidzkich
godz. 9:00 – Start 41. PZU Maratonu Warszawskiego
godz. 9:00 – Start Bridgestone Sztafety Maratońskiej
godz. 9:30 – Start Biegu na Piątkę

Więcej informacji pod adresem: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-warszawski/

Źródło: https://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=2523&c=100&l=1 oraz http://pzumaratonwarszawski.com/trasa/; fot. Sportografia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Siłownia doskonale uzupełni bieganie. Ale jak ćwiczyć?

Siłownia to dobre miejsce na wykonanie treningu uzupełniającego bieganie przy założeniu, że skorzystamy z odpowiedniego sprzętu. Jakie zajęcia najlepiej przygotują nasze ciało do biegu? Czy wybierać maszyny, taśmy TRX, a może trening Crossfit? (więcej…)