Placki z jogurtem
Placki z jogurtem, dżemem wiśniowym i borówkami na śniadanie

polecane

Placki z jogurtem, dżemem wiśniowym i borówkami na śniadanie

Igor Dzierżanowski Dietetyk Sportowy
1 czerwca, 2020
Przepisy

Placki z jogurtem, dżemem wiśniowym i borówkami to fajna opcja na śniadanie. Placki z mojego przepisu zawierają dużo składników, ale w takich ilościach, że żaden z nich nie dominuje nad pozostałymi. Poniżej znajduje się mój przepis.

Placki z jogurtem

Składniki do placków z jogurtem, dżemem wiśniowym i borówkami:
✔jajka
✔płatki owsiane
✔banan
✔ser twarogowy
✔jogurt
✔masło orzechowe
✔wiórki kokosowe
✔kakao naturalne
✔trochę mąki żytniej
✔zmielone siemię lniane i ostropest

Składników jest dużo, ale równie dobrze można wybrać tylko trzy pierwsze. Starajcie się nie przypalać jedzenia (u mnie niestety w niektórych miejscach placki trochę za mocno zarumienione, ale to ze względu na słabą patelnię, miała wgłębienia na placki i była zbyt cienka). Polecam smażyć pod przykryciem.

Przepis na placki z jogurtem, dżemem wiśniowym i borówkami został przygotowany przez Igora Dzierżanowskiego. Magistra dietetyki, trenera personalnego, instruktora judo i kulturystyki, uczestnika wielu konferencji naukowych, szkoleń z zakresu treningu funkcjonalnego, motorycznego i crossfit. Warto zauważyć, że jest również trenerem kadry narodowej judo od przygotowania motorycznego. Na co dzień zajmującego się konsultacjami i rozpisywaniem planów żywieniowych i treningowych, przyjmującego w gabinecie w Warszawie. Ponadto prowadzącego treningi personalne oraz grupowe, ale także regularnie i intensywnie trenującego oraz startującego w różnego rodzaju zawodach sportowych m.in. w judo czy biegach z przeszkodami.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Co daje bieganie? Tylko wyniki badań naukowych

Co daje bieganie? W wielu przypadkach to chęć znalezienia odpowiedzi na to pytanie sprawia, że osoby z zerową kondycją fizyczną zaczynają biegać. A lista potwierdzonych naukowo korzyści dla zdrowia jest długa. Zmniejszone ryzyko zachorowań na nowotwory czy cukrzycę typu 2, poprawa samopoczucia, redukcja stresu i lepsza samoocena – to tylko niektóre efekty regularnego treningu. Co jeszcze daje bieganie, gdy ćwiczymy regularnie? (więcej…)