41. PZU Maraton Warszawski już w ten weekend! [UTRUDNIENIA W RUCHU]

polecane

41. PZU Maraton Warszawski już w ten weekend! [UTRUDNIENIA W RUCHU]

Tomasz Wołoćko
26 września, 2019
Aktualności

PZU Maraton Warszawski rozbiega Warszawę w najbliższy weekend! Już 29 września (niedziela) rozpocznie się jeden z najpopularniejszych biegów w Polsce – 41. PZU Maraton Warszawski, który wraz z wydarzeniami towarzyszącymi potrwa cały weekend. Jaka jest trasa wyścigu? Czy znany jest harmonogram biegów?

41. PZU Maraton Warszawski odbędzie się w ostatnią niedzielę września. Dokładnie 29 września o godzinie 9:00 na ulicy Konwiktorskiej wystrzeli starter sygnalizujący początek zmagań zawodników na trasie liczącej 42,195 km. Trasa maratonu została poprowadzona ulicami Warszawy, co oznacza, że wszystkich mieszkańców poruszających się w dzień biegu w okolicach trasy zawodów czekają spore utrudnienia w ruchu. Zapowiadane są ograniczenia w kursowaniu komunikacji miejskiej – autobusowej, jak i tramwajowej. Z wszystkimi zmianami można się już zapoznać na stronach Zarządu Transportu Miejskiego m.st. Warszawy.

Od sobotniego do niedzielnego wieczora autobusy 41 linii i tramwaje 10 linii zostaną skierowane na trasy objazdowe. Z uwagi na potrzebę odpowiedniego zabezpieczenia trasy, 28 września od godz. 20.00 wyłączona z ruchu będzie ul. Konwiktorska na odcinku od ul. Bonifraterskiej do Zakroczymskiej. Autobusy linii 178 będą kończyły kursy na ul. Muranowskiej. Autobusy linii 227 pojadą ulicami Międzyparkową i Bonifraterską, a 503 ulicami Świętojerską i M. Anielewicza do przystanku końcowego Esperanto. W dzień poprzedzający PZU Maraton Warszawski, w sobotę od godz. 21.00 zostanie zamknięta jezdnia w kierunku Wilanowa Wybrzeża Gdyńskiego i Wybrzeża Gdańskiego na odcinku od ul. Z. Krasińskiego do ul. Grodzkiej. Autobusy linii 118, 185 i 385 będą kursowały objazdem ulicami: A. Mickiewicza – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska – Nowy Przejazd – al. „Solidarności” – Nowy Zjazd.

41. PZU Maraton Warszawski trasa

Zawodników biorących udział w maratonie obowiązuje regulaminowy czas 6,5 godziny na pokonanie całej trasy 42,195 km. Oznacza to, że poszczególne odcinki trasy stopniowo będą przywracane dla ruchu kołowego. Po przebiegnięciu wszystkich zawodników, na konkretnych ulicach powróci możliwość poruszania się samochodami, zaś komunikacja miejska wróci na stałe trasy.

41. PZU Maraton Warszawski trasa

Trasa 41. PZU Maraton Warszawski? Start zlokalizowano na ul. Konwiktorskiej w okolicach stadionu Polonii, skąd biegacze będą zmierzać w kierunku Placu Wilsona, a następnie wzdłuż Wisły na Most Gdański i Pragę Północ. Dalej udadzą się do Mostu Świętokrzyskiego, aby wrócić na lewobrzeże i udać się w kierunku Łazienek Królewskich.

41. PZU Maraton Warszawski trasa

Zawodnicy biorący udział maratonie będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy piękny fragment Traktu Królewskiego: ul. Belwederską przez Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a i Nowy Świat aż do Placu Zamkowego.

41. PZU Maraton Warszawski trasa 2019

Później pobiegną na północ, a następnie Mostem Gdańskim ponownie skierują się na Pragę. Mostem Świętokrzyskim wrócą do centrum, aby ulicą Dobrą i Wybrzeżem Gdańskim skierować się w stronę mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann.

Wideo prezentujące trasę PZU Maratonu Warszawskiego:

41. PZU Maraton Warszawski 2019 – program na 27-29 września:

Piątek 27.09.2019
Tor Wyścigów konnych Służewiec
12:00–20:00 – Biuro Zawodów
12:00-20:00 – Expo Sport&Fitness

Sobota 28.09.2019
Tor Wyścigów konnych Służewiec
10:00-20:00 – Biuro Zawodów
10:00-20:00 – Expo Sports&Fitness
15:00 – Dekoracja liderów akcji #BiegamDobrze
10:20-17:00 – Mini Maraton i Wielobój Dziecięcy

Niedziela 29.09.2019
ul. Konwiktorska
7:00-8:45 – Przyjmowanie depozytów
8:40 – Energetyczna rozgrzewka Calypso Fitness
8:57 – start zawodników na wózkach inwalidzkich
9:00 – Start 41. PZU Maratonu Warszawskiego
9:00 – Start Bridgestone Sztafety Maratońskiej
9:30 – Start Biegu na Piątkę

Kolejne informacje o maratonie są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-warszawski/

Źródło: http://pzumaratonwarszawski.com/trasa/ oraz https://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=2523&c=100&l=1; fot. Piotr Dymus (pierwsze dwa) reszta Maraton Warszawski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Pomiar tętna z nadgarstka. Jak go (nie) zepsuć? [PRAKTYCZNY PORADNIK]

Pomiar tętna z nadgarstka jest jednym z najbardziej wygodnych sposobów rejestracji pracy serca. Ta nieinwazyjna metoda w ciągu kilku ostatnich lat stała się niebywale popularna nie tylko wśród sportowców, ale także w kręgu osób, które chcą zadbać o własne zdrowie. Jest to jednak metoda, która ma pewne ograniczenia. Warto je poznać, aby poprawnie się nią posługiwać. Kluczowym zagadnieniem w tym artykule będzie więc znalezienie odpowiedzi na pytanie: co może zrobić użytkownik, aby optyczny pomiar tętna z nadgarstka był jak najbardziej dokładny? (więcej…)