Jaka jest trasa 16. PKO Poznań Półmaratonu? [TRASA]

polecane

Jaka jest trasa 16. PKO Poznań Półmaratonu? [TRASA]

Jerzy Stawiński
11 kwietnia, 2024
Biegi

16. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 14 kwietnia w najbliższą niedzielę. Organizatorzy biegu postawili na sprawdzone rozwiązania. Trasa powiedzie uczestników przez Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie i Stare Miasto. Na doping biegacze będą mogli liczyć przebiegając obok ENEA Stadionu. Na dalszych kilometrach nie zabraknie także energii, która popłynie do uczestników w pobliżu „Ogródka” Warty Poznań. Na ostatnich 200 metrach wspaniały doping będzie dobiegał z największej na trasie naszego biegu strefy kibica. Jaka jest trasa ulica po ulicy?

Start na Grunwaldzkiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich i meta na placu Marka z widokiem na targową iglicę. Uczestnicy 16. PKO Poznań Półmaratonu pobiegną dobrze znaną trasą. To oznacza, że nie ma zaskoczenia zarówno dla biegaczy, którzy bieli rok temu, jak i dla mieszkańców.

Na tej trasie w ostatnich edycjach poznańskiego półmaratonu padały znakomite wyniki. To jest wyzwanie dla zawodników, którzy przyjadą do Poznania po medale, ale także dla wszystkich amatorów biegania chcących zmierzyć się na ulicach naszego miasta z własnymi życiówkami – mówi dyrektor Poznań Półmaratonu Łukasz Miadziołko.

W miejscach przecinania się tras linii komunikacyjnych z trasą biegu zostaną wytyczone tzw. „śluzy”, czyli miejsca gdzie tramwaje i autobusy będą mogą przejechać, ale mogą tu wystąpić chwilowe wstrzymania z uwagi na przemieszczanie się biegaczek i biegaczy.

Pełna lista śluz na trasie półmaratonu

Grunwaldzka – Szylinga / Matejki
Grunwaldzka – Wojskowa
Rondo Nowaka – Jeziorańskiego
Grunwaldzka – Grochowska
Grunwaldzka – Bułgarska / Jugosłowiańska
Rondo Skubiszewskiego
Jugosłowiańska – wyjazd z os. Kopernika
Ściegiennego – Promienista
Ściegiennego – Arciszewskiego
Arciszewskiego – Palacza
Hetmańska – Kasprzaka
Hetmańska – Głogowska
Hetmańska – Dmowskiego
Hetmańska – Kolejowa / Górecka
Hetmańska – 28 czerwca 1956 r.
Królowej Jadwigi – Droga Dębińska / Strzelecka
Strzelecka / Garbary – Krakowska / Kazimierza Wielkiego
Garbary – Wszystkich Świętych
Garbary – Wodna / Grobla
Garbary – Wielka
Solna – Al. Marcinkowskiego
Solna / Nowowiejskiego – Al. Niepodległości
Pułaskiego / Roosvelta – Libelta / Poznańska
Roosvelta – Dąbrowskiego
Rondo Kaponiera

Trasa powiedzie uczestników przez Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie i Stare Miasto. Biegaczy obowiązuje jedna fala, a więc wszyscy zawodnicy, którzy biorą udział w półmaratonie wybiegną na trasę w identycznym momencie. Start biegu zaplanowano na godz. 10:00. Zawodnicy startują z ulicy Grunwaldzkiej (okolice dworca PKP). Na przebiegnięcie trasy mają regulaminowe 3 godz. Utrudnienia w ruchu pojawią się już w niedzielę od godz. 6:30 i potrwają do popołudnia –godz. 13:30.

Wszelkie najnowsze informacje o półmaratonie będą tutaj.

Źródło: oprac. na podstawie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/niedziela-14-kwietnia-zmiany-w-komunikacji-z-uwagi-na-16-pko-poznan-polmaraton, https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/program/,  https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/informacje-dla-startujacych/. Foto Jakub Kaczmarczyk / materiały prasowe organizatora biegu 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Altra Olympus 3.5, czyli buty do biegania w terenie [TEST]

Altra Olympus 3.5 to najnowsza odsłona kultowych już butów do biegania w terenie amerykańskiego producenta Altra Running. Cieszę się, że ta nowość trafiła w moje ręce, a ściśle mówiąc na moje stopy, ponieważ z wcześniejszego modelu byłem bardzo zadowolony. Poprzednik dobrze współgrał ze mną podczas treningów. A jak poradziły sobie buty o oznaczeniu 3.5? Czy jestem z nich zadowolony? (więcej…)