Garmin Ultra Race Trójmiasto – trasa dystansu 85 km

polecane

Garmin Ultra Race Trójmiasto – trasa dystansu 85 km

Kamil Nowak
22 września, 2018
Biegi

Już 8 grudnia biegacze spotkają się na starcie pierwszej, mikołajkowej edycji Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018, której start i meta będą zlokalizowane w Gdańsku. Poznaliśmy już trasę biegu na dystansie 85 km. Od października wzrośnie opłata startowa, więc warto zgłosić się i wpłacić wymaganą opłatę jeszcze we wrześniu!

Start oraz meta Garmin Ultra Race Trójmiasto będą znajdować się na ul. Kościerskiej w Gdańsku. Trasa na pierwszych kilkunastu kilometrach prowadzić będzie ścieżkami Lasów Oliwskich, by po przecięciu ul. Spacerowej doprowadzić zawodników do Lasów Sopockich. Zawodnicy przetną ul. Malczewskiego i dobiegną do Bernadowa, by po chwili znaleźć się już w Gdyni i rozpocząć miejski fragment trasy GUR85 – biegnący przez dzielnicę Karwiny.

Następnie trasa Garmin Ultra Race poprowadzi w kierunku Witomina, by przed Rezerwatem Kacze Łęgi skręcić w lewo pod torami, w kierunku Trójmiejskiej obwodnicy, za której przekroczeniem na zawodników czeka wspinaczka na najwyżej położony na trasie punkt – Górę Krzyżową (188 m n.p.m.). Po chwili pojawi się kolejny miejski fragment, tym razem prowadzący przez Chwarzno. Stąd już tylko kawałek do ul. Marszewskiej, za którą ultrasi wbiegną do Rumi. Tutaj na zawodników będzie czekać Długa Góra, za którą nastąpi, krótki piaszczysty podbieg. W tym miejscu warto obrócić się na chwilę by spojrzeć na piękną panoramę.

Po kilku kilometrach zawodnicy po raz kolejny przetną ul. Marszewską, by po chwili w Zwierzyńcu przeciąć Obwodnicę i Estakadę Kwiatkowskiego. Po kilku kilometrach przebieg pod ul. Chwarznieńską i za moment po raz kolejny miejski odcinek przez gdyńskie Karwiny. Po chwili zawodnicy wbiegną po raz kolejny do Sopotu i przebiegną obok wierzy widokowej na Kolibkach. Następnie ultrasi dobiegną do Brodwina, przetną ul. Malczewskiego, by po chwili przez ul. 23 marca, Małą Gwiazdę, Zajęcze Wzgórze i ul. Mikołaja Reja po raz kolejny dotrzeć do ul. Spacerowej, skąd już tylko 3 kilometry do mety.

Garmin Ultra Race Trójmiasto – edycja Mikołajkowa odbędzie się 8 grudnia, czyli już za niespełna 3 miesiące. Do końca września obowiązują niższe opłaty startowe na te zawody! To ostatnia szansa na skorzystanie z promocyjnych cen.

Od 1 października wpisowe wzrośnie:
✅ dystans 85 km z 170 zł na 190 zł
✅ dystans 52 km z 140 zł na 160 zł
✅ dystans 27 km z 110 zł na 130 zł
✅ dystans 11 km z 80 zł na 100 zł

Link do trasy, plik w zapisie GPX (track) oraz trasa interaktywna GUR85 TRÓJMIASTO, dostępne są tutaj. Zapisy prowadzone są na stronie organizatora.

Źródło: na podstawie; fot. LABOSPORT Polska

Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 – nowa impreza na mapie biegów ultra!

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Masz pytania dotyczące biegania?

Każdy biegacz ma jakieś pytania dotyczące treningu, na które chciałby znaleźć odpowiedzi. Przygotowaliśmy miejsce, gdzie będziemy publikować rozwiązania na najciekawsze pytania o bieganie. W miarę możliwości, całą listę pytań, będziemy na bieżąco uzupełniać. Polecamy zaglądać tutaj, co jakiś czas. (więcej…)