Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 – nowa impreza na mapie biegów ultra!

polecane

Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 – nowa impreza na mapie biegów ultra!

Kamil Nowak
5 września, 2018
Biegi

Na przestrzeni dwóch lat zawody Garmin Ultra Race wyrobiły sobie doskonałą markę wśród zawodników i na stałe wpisały się w kalendarz najważniejszych biegów ultra w Polsce. A już 8 grudnia biegacze spotkają się na starcie pierwszej, mikołajkowej edycji Garmin Ultra Race Trójmiasto, której start i meta będą zlokalizowane w Gdańsku. Zapisy na to wydarzenie ruszyły.

Garmin Ultra Race – start i meta zlokalizowane będą w Gdańsku, a trasy poprowadzone lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Nie bez powodu to właśnie Gdańsk będzie gościł zawodników chcących zmierzyć się z wymagającymi dystansami, ale także nachyleniami. Tereny, na których rywalizować będą biegacze są wprost stworzone do przeprowadzenia tego typu imprezy. Lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego choć leżą w odległości dosłownie kilku kilometrów od Zatoki Gdańskiej, ukształtowaniem terenu przypominają krajobraz iście górski. Trójmiejski Park Krajobrazowy to środowisko chłodnych północnych zboczy, głębokich dolin z potokami o charakterze podgórskim, torfowisk, czystych śródleśnych jezior i głazów, które umożliwiły zachowanie interesującej flory i fauny. Położenie tak dużego cennego przyrodniczo obszaru, jakim jest Trójmiejski Park Krajobrazowy, bezpośrednio na styku z dużą aglomeracją miejską stanowi ewenement na skalę Polski.

Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 – nowa impreza na mapie biegów ultra

Zapisy na pierwszą, mikołajkową edycję Garmin Ultra Race już wyszyły. Aby wziąć udział w zawodach trzeba będzie wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie cyklu: www.ultrarace.pl. Więcej informacji znajduje się na oficjalnym profilu Facebook imprezy. Zawody odbędą się 8 grudnia. Start i meta zlokalizowane będą w Gdańsku, a trasy poprowadzone lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Trwają prace nas trasami, ale już teraz możemy zdradzić, że wyniosą one w przybliżeniu:

Do wyboru jeden z czterech dystansów:
✅ ok. 85 km i ok. +1750 m,
✅ ok. 50 km i ok. + 1170 m,
✅ ok. 25 km i ok. + 630 m,
✅ ok. 10 km i ok. + 260 m.

Szczegóły tras zostaną zaprezentowane niebawem.

Imprezą towarzyszącą będą biegi dla dzieci Garmin Ultra Kids na dystansach: 200 m, 500 m oraz 1000 m. Zgłoszenia osób poniżej 18 roku życia może dokonać rodzic, trener lub opiekun prawny.

Organizatorem zawodów jest Miasto Gdańsk, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz Labosport Polska.

Źródło: na podstawie 1, 2; fot. LABOSPORT Polska

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie w trudnych warunkach. Test odzieży Trail Running od Kalenji

Wielu osobom bieganie w mieście już nie wystarcza, dlatego coraz częściej łakomie patrzą na udział w biegach górskich. Pokusa staje się silniejsza widząc piękne widokówki terenów, po których rozgrywane są tego typu zawody, a wszystko podkręcają opinie biegaczy, którzy swój pierwszy udział mają już za sobą. Wspomnianą pokusę wykorzystują organizatorzy biegów, jak i producenci odzieży - w końcu w coś trzeba się ubrać do takich zawodów. Zobaczcie test odzieży z kolekcji Trail Running Kalenji w naprawdę ciężkich warunkach - na Lanzarote (Wyspy Kanaryjskie). (więcej…)