18. PZU Cracovia Maraton! Kotut i Khapilina złamali dotychczasowe rekordy trasy
Fenomenalny 18. PZU Cracovia Maraton! Kotut i Khapilina złamali dotychczasowe rekordy trasy!

polecane

Fenomenalny 18. PZU Cracovia Maraton! Kotut i Khapilina złamali dotychczasowe rekordy trasy!

Edward Królikowski
29 kwietnia, 2019
Biegi

Dlaczego fenomenalny? Po raz pierwszy w historii Cracovia Maraton zwycięzcy udało się wywalczyć wynik poniżej 2 godzin i 10 minut! Dokonał tego Kenijczyk Cyprian Kotut, który posiada w swoim dorobku triumfy w maratonach w Paryżu i Mediolanie. Dokładny jego wynik podczas krakowskiego maratonu to 2 godziny 9 minut i 18 sekund!

18. PZU Cracovia Maraton! Kotut i Khapilina złamali dotychczasowe rekordy trasy

To nie jedyna niespodzianka wczorajszego dnia! Najlepsza wśród kobiet reprezentantka Ukrainy Wiktoria Khapilina, uzyskując czas 2:28:03, poprawiła z kolei rekord o 11 sekund.

Pierwszym Polakiem został Jakub Szymankiewicz z Wronek, który na końcowe metry maratonu dotarł osiągając czas 2:23:01. W klasyfikacji generalnej uzyskał ósme miejsce!

Najlepszą Polką była Angelika Mach, z czasem 2:39:52 czwarta w klasyfikacji kobiet.

Bardzo dobry rezultat – 2:11:34 – zanotował też znakomity maratończyk z Japonii Kentaro Nakamoto, finiszując na krakowskim Rynku Głównym jako drugi.

18. PZU Cracovia Maraton! Kotut i Khapilina złamali dotychczasowe rekordy trasy

Poza nagrodami w wysokości 20 tys. zł za pierwsze miejsca, triumfatorzy 18. PZU Cracovia Maraton otrzymali także dodatkowe, regulaminowe premie za ustanowienie rekordów trasy – Kotut 20 tys. zł za uzyskanie czasu poniżej 2:10:00, a Khapilina 10 tys. zł za wynik poniżej 2:28:14. Co ciekawe, Ukrainka poprawiła również swój rekord życiowy – aż o 7 minut i 52 sekundy!

Na mecie 18. PZU Cracovia Maraton zameldowało się 5183 osoby z 5302, które wystartowały.

Autor: Edek Królikowski; oprac. na podstawie materiałów prasowych; fot. MCH/ZIS

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS GEL-KAYANO 31: UWAGA, chwalę Japończyka | Recenzja butów

ASICS GEL-KAYANO 31 to buty do biegania, które gwarantują maksymalną amortyzację na twardych nawierzchniach. Zaprojektowane głównie do codziennego, spokojnego treningu na asfalcie i chodnikach. To doskonały wybór jako uniwersalne buty treningowe na co dzień. Można w nich wygodnie biegać na krótkich i długich dystansach. Należą do kategorii butów stabilizujących, co czyni je odpowiednimi dla osób z nadmierną pronacją. Dzięki subtelnej, nieinwazyjnej stabilizacji mogą moim zdaniem być używane również przez biegaczy z neutralnym typem stopy. Seria KAYANO w 2023 roku przeszła postępową metamorfozę, co sprawiło, że 30. wersja butów znacznie się różniła od poprzedników. Czy ASICS GEL-KAYANO 31 kontynuuje dobrą passę marki ASICS? (więcej…)