Dziewięciu nowych biegaczy w trailowym zespole ASICS
Dziewięciu nowych biegaczy w trailowym zespole ASICS

polecane

Dziewięciu nowych biegaczy w trailowym zespole ASICS

Jerzy Stawiński
15 lutego, 2024
Aktualności

ASICS ogłosił nawiązanie współpracy z dziewięcioma elitarnymi biegaczami górskimi. Do grona ambasadorów marki dołączyli między innymi Ben Dhiman ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarka Maude Mathys oraz reprezentant Hiszpanii, Antonio Martinez Perez. Obecnie, trailowa drużyna ASICS składa się z 48 zawodników z całego świata.

Dziewięciu nowych biegaczy w trailowym zespole ASICS

– W rodzinie ASICS witamy wyjątkowych biegaczy górskich. Zawsze dążymy do tego, aby współpracować ze sportowcami, którzy podzielają nasze wartości i filozofię. ASICS to akronim łacińskiej frazy Anima Sana In Corpore Sano, czyli „w zdrowym ciele, zdrowych duch”. Wierzymy w pozytywne korzyści płynące ze sportu, wspierając w doświadczaniu transformującej mocy ruchu dla ciała oraz umysłu. Każdy, kto do nas dołącza, staje się sportowcem, który pracuje nad wprowadzeniem pozytywnych zmian – powiedział Santiago Martinez Ric, dyrektor ds. marketingu sportowego w ASICS EMEA.

Do globalnej, trailowej drużyny ASICS dołączyli następujący sportowcy:

  • BENITEZ Miguel (2002), Spain
  • DHIMAN Ben (1991), USA
  • DISCHER Romain (2002), France
  • GARCIA MORAN Greta (1999), Spain
  • LELONG Julie (1998), France
  • LOUVET Dorian (1989), France
  • MARTÍNEZ PÉREZ Antonio (1991), Spain
  • MATHYS Maude (1987), Switzerland
  • MENENDEZ Diego (2000), Spain

Dziewięciu nowych biegaczy w trailowym zespole ASICS

–Współpraca z ASICS jest dla mnie punktem zwrotnym. Potrzebowałam nowego środowiska, wkraczając w drugą połowę mojej kariery biegowej. Produkty zachwyciły mnie swoimi właściwościami technicznymi oraz komfortem. Po drugie, dołączam do silnego i wspierającego się wzajemnie zespołu, a po trzecie wiem, że moje potrzeby zostaną wysłuchane oraz zrealizowane – stwierdziła Maude Mathys. Szwajcarka przeszła niesamowitą drogę od lekkoatletyki, przez narciarstwo alpejskiej, do trailu. Jest między innymi pięciokrotną mistrzynią Europy i wicemistrzynią świata w biegach górskich.

W ramach wszystkich nowych kontraktów, sportowcy ASICS są zachęcani do bycia ambasadorami ruchu i wspierania działań w zakresie zdrowia psychicznego. Kluczowym przesłaniem jest to, że sport wzmacnia nie tylko ciało, ale również umysł. ASICS dąży do normalizacji debaty publicznej dotyczącej zdrowia psychicznego poprzez zachęcanie sportowców do otwartości i szczerości na temat tego, jak się czują i wyzwań, z jakimi się mierzą.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Pomiar tętna z nadgarstka: Polar M400, a opaska A360

Czy pomiar tętna z nadgarstka zastosowany w sprzęcie fitness, to faktycznie działająca funkcja, czy jedynie zabieg marketingowy producentów będących na tym rynku? Sprawdzamy to za pomocą zegarka Polar M400 i opaski sportowej A360.  (więcej…)