bieganieuskrzydla.pl

Znamy już trasę kolejnej edycji DOZ Maraton Łódź 2019

Znamy już trasę kolejnej edycji DOZ Maraton Łódź 2019!

Grudzień 18, 2018

Miasto, które słynie z Manufaktury, dworca i ulicy Piotrowskiej, 7 kwietnia 2019 roku ponownie ugości tysiące biegaczy, którzy w ramach DOZ Maratonu Łódź wystartują w przyszłorocznej edycji zawodów. Którędy pobiegną maratończycy?

7 kwietnia 2019 r. odbędzie się kolejna edycja DOZ Maratonu Łódź. Według organizatorów wyjątkowym magnesem, który ma przyciągnąć większą liczbę uczestników, stanie się zmodyfikowana i zaplanowana od nowa trasa. Wytyczona tak, aby poprowadzić uczestników maratonu przy największych atrakcjach Łodzi. Choć do wystrzału startera sygnalizującego rozpoczęcie zmagań biegaczy pozostało jeszcze 109 dni, to – jak zapewniają organizatorzy – przygotowania do kwietniowej imprezy przebiegają zgodnie z planem. W porównaniu do poprzednich lat, bardzo szybko udało się wytyczyć plan trasy, a następnie uzyskać zgody wszystkich służ miejskich.

 

Trasa DOZ Maraton Łódź jest odmienna od tej, którą w poprzednich edycjach proponowano maratończykom. Przede wszystkim jest ona ułożona w konfiguracji wschód-zachód, co powoduje, że jest bardziej płaska, a przy tym jej druga część jest ze zdecydowanym spadkiem w kierunku mety, co widać na profilu. Nowością jest też to, że zawodnicy nie tylko w pierwszej części dystansu odwiedzą centrum miasta, ale będą do niego wracać i dopiero po 33 kilometrze znajdą się na ostatnim odcinku przebiegającym wokół Parku Zdrowie. Meta jak zwykle usytuowana jest w Atlas Arenie, a start w jej okolicy – przy ulicy Bandurskiego. Uczestnicy królewskiego dystansu będą też mogli poznać nową infrastrukturę Łodzi – podkreśla Jacek Chmiel, dyrektor zawodów.

 

Na liście startowej widnieją nazwiska blisko tysiąca osób. Chcielibyśmy, by ta liczba była co najmniej dwukrotnie wyższa – zaznacza Robert Blesiński, odpowiedzialny za promocję wydarzenia. – Na uczestników DOZ Maratonu Łódź czeka bardzo atrakcyjny pakiet startowy, zniżki do muzeów, darmowa komunikacja miejska i bogata baza hotelowa – dodaje.

 

DOZ Maraton Łódź trasa na 10 km

 

Odmienioną trasę przygotowano także dla uczestników biegu towarzyszącego na dystansie 10 km. Trasa zostanie wytyczona przez ścisłe centrum miasta i podobnie jak w przypadku maratonu, zawodnicy zawitają do Rynku, Manufaktury oraz pobiegną ulicą Piotrkowską.

 

Do końca grudnia wpisowe na DOZ Maraton Łódź wynosi 89 złotych. Po Nowym Roku opłata wzrośnie do 100 zł. Organizatorzy zachęcają również do udziału w sztafetach, targach Expo, które odbędą się w dniach 5-7 kwietnia, zaś najmłodszych na biegi Kids Run planowane na 6 kwietnia.

 

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator / DOZ Maraton Łódź 2019

DOZ Maraton Łódź 2019. Znamy ważne szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Polar OH1 – niezależny pomiar tętna – recenzja

Polar OH1 to niezależny optyczny sensor pomiaru tętna zakładany na rękę, w celu otrzymania bieżących informacji o pracy serca podczas treningu. Sensor może współpracować bezprzewodowo poprzez Bluetooth Smart z zegarkami, opaskami fitness lub innym kompatybilnym sprzętem, ale nie jest to wymagane. Jak w pełni wykorzystać potencjał Polar OH1? Jaka jest jego dokładność? (więcej…)