DOZ Maraton Łódź 2019
DOZ Maraton Łódź 2019. Znamy ważne szczegóły

polecane

DOZ Maraton Łódź 2019. Znamy ważne szczegóły

Kamil Nowak
listopad 16, 2018
Biegi

Kolejny DOZ Maraton Łódź odbędzie się 7 kwietnia 2019 r. Przyszłoroczna edycja przyniesie kilka ważnych zmian w formule biegów. Co dokładnie zaplanowano? Kiedy rozpoczną się zapisy i ile wyniesie wpisowe?

DOZ Maraton Łódź 2019

Dokładnie za 141 dni wystartuje kolejna edycja DOZ Maraton Łódź 2019, która odbędzie się według zmienionej formuły. Stałym punktem programu jest główny wyścig na dystansie 42 km i 195 metrów. Nie będzie jednak biegu na dystansie półmaratonu, z kolei miejsce sobotniego biegu na 5 km zajmie niedzielny bieg na 10 km, który wystartuje równolegle do maratonu. Wzorem poprzedniej edycji imprezy, dystans maratoński będzie można pokonać również na raty w ramach sześcioosobowych sztafet Ekiden.

W sobotę poprzedzającą DOZ Maraton Łódź oraz bieg na 10 km, tradycyjnie rozegrane zostaną zawody dla dzieci i młodzieży Kids Run. W programie imprezy odbędą się targi Expo oraz rodzinny piknik zdrowotny. Zmiany w formule biegów to niejedyna nowość. Realizacja imprezy powierzona została osobom związanym z łódzkim środowiskiem sportowym, które z powodzeniem od lat tworzą inne wydarzenia biegowe, m.in. Bieg Ulicą Piotrkowską czy Bieg Trzech Króli. – Cieszymy się, że nasza praca została zauważona i teraz będziemy odpowiedzialni za kreację i wizerunek DOZ Maraton Łódź. Nasz cel na najbliższy rok jest jeden – zwiększenie frekwencji – mówi Jacek Chmiel, nowy dyrektor imprezy.

Wielką wisienką na torcie jest meta, która będzie znajdować się wewnątrz Atlas Areny. Finisz w tym miejscu, to niezapomniane przeżycie dla każdego biegacza oraz moment zapadający na długo w pamięć. Ponadto dla zawodników startujących w maratonie organizator przygotował możliwość rywalizacji w kategoriach wiekowych, ale też w rozmaitych kategoriach branżowych: służby mundurowe, nauczyciele, bankowcy, studenci i wiele innych, które można wybrać podczas rejestracji do biegu. Oprócz kategorii branżowych, organizator planuje wyróżnić i udekorować najlepsze biegające małżeństwa, najlepszych biegaczy z Polski oraz najlepszych zawodników mierzących się po raz pierwszy z dystansem maratońskim.

Dla wszystkich osób, które chcą systematycznie sprawdzać swoją formę przed maratonem, przygotowano cykl spotkań treningowych – Puchar DOZ Maratonu Łódź. Pierwszy bieg wystartuje już 18 listopada w Lesie Łagiewnickim na dystansie 5 km. Planuje się, że co miesiąc dystans będzie wydłużany o kolejne 5 kilometrów tak, żeby w marcu zawodnicy pokonali 25 km i sprawdzili swoją formę na trzy tygodnie do docelowym startem.

Na DOZ Maraton Łódź 2019 można się już zapisywać! Wpisowe do 30 listopada br. wynosi jedynie 79 zł.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Squeezy, czyli energia dla biegacza na każdym etapie rozwoju

Dobre wyniki sportowe są pochodną nie tylko biegania według planu treningowego, ale też prawidłowej diety i nawodnienia organizmu. Tylko świetnie naoliwiona i zatankowana pod korek maszyna jest gotowa na najcięższą pracę. Taką maszyną jest organizm biegacza, którego zapotrzebowanie na energię jest bardziej złożone niż mogłoby się wydawać. Za jakimi produktami się rozglądać, aby nie brakowało mocy na treningu? Jaką rolę pełnią żele energetyczne? Czy asortyment marki Squeezy może pomóc? (więcej…)