City Trail – Wrocław i Katowice: nie ma złych warunków do biegania

polecane

Kamil Nowak
4 grudnia, 2017
Aktualności

Wszechobecne błoto, śnieg i gdzieniegdzie lód – to w skrócie warunki panujące podczas biegów City Trail, które odbyły się w weekend 2-3 grudnia. Czytając komentarze zawodników można wysnuć wniosek, że im trudniej, tym większy uśmiech na mecie. Jakie są Wasze odczucia?

Wrocław
Las Osobowicki, w którym odbywają się zawody City Trail słynie z błotnistych ścieżek, więc sobotnie warunki nie były zaskoczeniem. Zawodnicy regularnie startujący w zawodach żartują, że mają specjalne zestawy strojów przeznaczone na te biegi. Podpowiadają też, że na trasę nie warto zabierać nowych butów. Zwycięzcą biegu został po raz drugi w sezonie Kamil Karbowiak, który przed tygodniem wywalczył piąte miejsce w przełajowych mistrzostwach Polski. Czas, w jakim Kamil pokonał w sobotę 5-kilometrową trasę w Lesie Osobowickim to 15:33. Wśród pań – również po raz drugi w edycji – triumfowała Dominika Napieraj, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, dominatorka wrocławskiego City Trail. Wynik Dominiki to 18:18.

Bieg główny ukończyło 438 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży City Trail Junior uczestniczyło 120 młodych adeptów biegania. Kolejne biegi serii City Trail Wrocław odbędą się: 6 stycznia, 3 lutego i 3 marca 2018.

Katowice
Podczas niedzielnego biegu w Katowicach warunki były diametralnie inne niż w stolicy Dolnego Śląska. Śnieg, a gdzieniegdzie także lód pokrywały ścieżki nad stawami Janina i Barbara. Warunki miały zapewne wpływ na osiągane przez biegaczy czasy, ale nie były przeszkodą, by pojawić się na starcie! Linię mety biegu głównego minęło 349 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży City Trail Junior wystartowało blisko 100 młodych adeptów biegania. Zwycięzcą biegu został Damian Drożdż, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 17:14. W rywalizacji pań triumfowała Sylwia Ślęzak, która umocniła się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej. To już jej trzecie zwycięstwo w sezonie. Tym razem jej czas to 18:44. Przed tygodniem Sylwia została mistrzynią Polski w biegach przełajowych do lat 23.

Kolejne zawody serii City Trail Katowice odbędą się już w 2018 roku: 7 stycznia, 4 lutego i 4 marca. Poza Wrocławiem i Katowicami, w cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin i Warszawa. W najbliższy weekend odbędą się trzy imprezy – w sobotę, 9 grudnia w Lublinie oraz w niedzielę, 10 grudnia w Bydgoszczy i Łodzi.

Źródło: informacja prasowa, tekst i zdjęcia CITY TRAIL, fot. Tomasz Pawlicki