City Trail – Wrocław i Katowice: nie ma złych warunków do biegania

polecane

City Trail – Wrocław i Katowice: nie ma złych warunków do biegania

Kamil Nowak
Grudzień 4, 2017
Aktualności

Wszechobecne błoto, śnieg i gdzieniegdzie lód – to w skrócie warunki panujące podczas biegów City Trail, które odbyły się w weekend 2-3 grudnia. Czytając komentarze zawodników można wysnuć wniosek, że im trudniej, tym większy uśmiech na mecie. Jakie są Wasze odczucia?

Wrocław
Las Osobowicki, w którym odbywają się zawody City Trail słynie z błotnistych ścieżek, więc sobotnie warunki nie były zaskoczeniem. Zawodnicy regularnie startujący w zawodach żartują, że mają specjalne zestawy strojów przeznaczone na te biegi. Podpowiadają też, że na trasę nie warto zabierać nowych butów. Zwycięzcą biegu został po raz drugi w sezonie Kamil Karbowiak, który przed tygodniem wywalczył piąte miejsce w przełajowych mistrzostwach Polski. Czas, w jakim Kamil pokonał w sobotę 5-kilometrową trasę w Lesie Osobowickim to 15:33. Wśród pań – również po raz drugi w edycji – triumfowała Dominika Napieraj, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, dominatorka wrocławskiego City Trail. Wynik Dominiki to 18:18.

Bieg główny ukończyło 438 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży City Trail Junior uczestniczyło 120 młodych adeptów biegania. Kolejne biegi serii City Trail Wrocław odbędą się: 6 stycznia, 3 lutego i 3 marca 2018.

Katowice
Podczas niedzielnego biegu w Katowicach warunki były diametralnie inne niż w stolicy Dolnego Śląska. Śnieg, a gdzieniegdzie także lód pokrywały ścieżki nad stawami Janina i Barbara. Warunki miały zapewne wpływ na osiągane przez biegaczy czasy, ale nie były przeszkodą, by pojawić się na starcie! Linię mety biegu głównego minęło 349 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży City Trail Junior wystartowało blisko 100 młodych adeptów biegania. Zwycięzcą biegu został Damian Drożdż, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 17:14. W rywalizacji pań triumfowała Sylwia Ślęzak, która umocniła się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej. To już jej trzecie zwycięstwo w sezonie. Tym razem jej czas to 18:44. Przed tygodniem Sylwia została mistrzynią Polski w biegach przełajowych do lat 23.

Kolejne zawody serii City Trail Katowice odbędą się już w 2018 roku: 7 stycznia, 4 lutego i 4 marca. Poza Wrocławiem i Katowicami, w cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin i Warszawa. W najbliższy weekend odbędą się trzy imprezy – w sobotę, 9 grudnia w Lublinie oraz w niedzielę, 10 grudnia w Bydgoszczy i Łodzi.

Źródło: informacja prasowa, tekst i zdjęcia CITY TRAIL, fot. Tomasz Pawlicki

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Salomon Sense Escape Nocturne. Jak zauroczyć się w biegach terenowych?

Uzyskanie recepty na to, by być szczęśliwą biegaczką wcale nie jest łatwe. Niekiedy jej skład jest nieoczywisty. Błoto, kałuże, zalegające liście, wystające korzenie, silny wiatr potęgujący odczucie chłodu, deszcz, zaś na drugim biegunie natura w najpiękniejszej jesiennej odsłonie – czy takie składowe mogą dawać radość? I dlaczego ten materiał dotyczy butów do biegania marki Salomon - Sense Escape Nocturne? (więcej…)