Buty Under Armour HOVR Phantom 2 opinie
Buty Under Armour – UA HOVR Phantom 2 – szybkie i na krótkie trasy. TEST

polecane

Buty Under Armour – UA HOVR Phantom 2 – szybkie i na krótkie trasy. TEST

Kamil Nowak
11 stycznia, 2021
Recenzje

Buty do biegania Under Armour UA HOVR Phantom 2 stanowią miłą odskocznię od modeli, które zawsze trafiały w moje ręce. Najczęściej miałem do czynienia z butami dla zawodników biegających długie dystanse po twardej nawierzchni oraz wykonujących wiele kilometrów w ciągu tygodnia treningowego. Dziś omawiane buty do biegania są trochę inne. W czym tkwi różnica?

Buty Under Armour HOVR Phantom 2 opinie

Under Armour UA HOVR Phantom 2 to ulepszony projekt poprzednich modeli z tej serii. W tym obuwiu znajdziemy dzianinową cholewkę zapewniającą strefową rozciągliwość i wsparcie dla stóp podczas uprawiania aktywności fizycznej, ciekawy system wiązań który pozbawiony został języka oraz świetną przyczepność na asfaltowym podłożu. A to dopiero początek omawiania zalet, które składają się na pozytywny odbiór omawianego modelu. Jednak są też drobne niuanse, na które warto zwrócić uwagę przed ich zakupem. Kolokwialnie mówiąc, dalej będzie o licznych zaletach oraz kilku pozostałych kwestiach, które to do pierwszej puli się nie zaliczają (uśmiech).

Buty Under Armour HOVR Phantom 2 opinie

Powiem szczerze, że tego typu cholewki bardzo mi odpowiadają dlatego, że łączą ulubione przeze mnie cechy – wygodę, komfort podczas biegu oraz świetne dopasowanie. Jednak od początku… Cholewka butów Under Armour UA HOVR Phantom 2 to specjalnie zaprojektowana „skarpeta” precyzyjnie otulająca nasze kończyny. Siateczka cholewki została tak wykonana, aby materiał precyzyjnie przywarł do stóp i współpracował z nimi podczas ruchu. To oznacza, że niezależnie od tempa biegu i podejmowanej akcji, cholewka utrzymuje stopy na swoim miejscu. Nasze kończymy pozostają pod stałą opieką butów, więc nie przesuwają się zarówno na boki czy do przodu. Cholewka zapewnia perfekcyjne wsparcie podczas biegu.

Buty Under Armour HOVR Phantom 2 opinie

Podoba mi się również system wiązań oraz materiał z jakich wykonano sznurówki. Wystarczy je tylko delikatnie zawiązać, aby trzymały i się nie rozwiązały podczas dynamicznego biegania. Warto wspomnieć, że system wiązań butów składa się wyłącznie ze sznurówek – nie występuje tutaj klasyczny język. Cholewka stanowi jedność, którą wzmacniają panele na wysokości śródstopia. Czarny, gładki materiał oplata również zapiętek. Całość ma stabilizować i utrzymywać stopy na swoim miejscu – co jak już zdążyłem napisać jest zauważalne w 100%.

Buty Under Armour HOVR Phantom 2 recenzja

Buty Under Armour UA HOVR Phantom 2 otrzymałem na testy na początku grudnia, więc trenowałem w nich przez 5 tygodni. Od razu należy powiedzieć, że ten model dedykowany jest pod krótkie, ale bardzo szybkie treningi. Bieganie w nich 20 km sesji mija się z celem, lepiej jest wybrać inne buty ze znacznie większą amortyzacją ukierunkowaną pod twarde nawierzchnie. Jest to spowodowane tym, że buty posiadają „umiarkowaną” amortyzację. Podczas biegania na twardej nawierzchni czujemy, że każdy krok jest stawiany właśnie na czymś twardym.

Buty Under Armour HOVR Phantom 2 opinie

Jeśli miałbym wykorzystać skalę liczbową, od 1 do 10, gdzie najwyższa wartość odzwierciedla maksymalny komfort jaki jestem w stanie sobie wyobrazić, butom UA przydzieliłbym ocenę 6 z małym plusem. W moim przypadku, dziś omawiany model idealnie sprawdzał się na 10-12 km dystansach. Najwięcej, za jednym razem, przebiegłem w nich 15 kilometrów. Jeden jedyny raz, aby utwierdzić się w powyższym przekonaniu.

Ogromną zaletą butów jest ich niska masa własna. Mój testowy egzemplarz w rozmiarze 47 EU położony na wadze osiąga masę „tylko” 361 gram. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to naprawdę świetny wynik, ponieważ większość butów treningowych, które służą mi do biegania mieszczą się w przedziale od 380 do 440 gram. Buty Under Armour UA HOVR Phantom 2 ważą o wiele mniej, co daje się poczuć podczas biegania. Wydaje mi się, że tak niską wagę osiągnięto właśnie poprzez zastosowanie „mniejszej” ilości amortyzacji w podeszwie środkowej.

Buty Under Armour HOVR Phantom 2 opinie

Dużą zaletą modelu jest przyjemność podczas biegania interwałów – ogólnie mocnych i dynamicznych odcinków, które realizowane są na wysokich prędkościach. Stabilizacja butów jest rewelacyjna, obuwie jest lekkie, a cholewka starannie trzyma stopy – te cechy pozwalają na swobodne bieganie mocnych akcentów i bezpieczeństwo podczas każdego kroku.

Ostatnią istotną cechą obuwia treningowego jest bieżnik. To jeden z tych elementów, który jest gwarantem bezpieczeństwa podczas biegania na śliskim podłożu. W trakcie testów wielokrotnie padał deszcz lub śnieg, który po chwili się roztapiał. Nie brakowało mi więc nawierzchni do testowania bieżnika. W żadnym momencie nie doświadczyłem jakiegoś dziwnego zachowania ze strony butów – każde lądowanie było stabilne – bieżnik utrzymywał obuwie w miejscu lądowania.

Buty Under Armour HOVR Phantom 2 opinie

Cenę butów, grubość podeszwy, drop oraz sklepy, w których można kupić dziś omawiane buty Under Armour – UA HOVR Phantom 2 sprawdzicie na tej stronie. Link odnosi do informacji prasowej producenta znajdującej się na naszych łamach.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Krzysztof 49 pisze:

    Witam, proszę o radę jakie buty zakupić do biegania po twardej nawierzchni na dystanse do 10 km przy wadze 105 kg i w dodatku po operacji śródstopia. Kwota jaką dysponuje oscyluje w granicach 450-500 złotych. Proszę o poradę. Pozdrawiam

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak dbać o buty sportowe? [PORADNIK]

Jak dbać o buty sportowe (do biegania)? Co robić, aby zabezpieczyć ich powierzchnię przed wilgocią i przywieraniem brudu? O dbaniu, pielęgnacji, impregnacji, które przedłużają życie naszego obuwia treningowego będzie dzisiejszy poradnik. (więcej…)