Bieg Erasmusa odbędzie się w dniach 8-12 kwietnia! ZAPISY

polecane

Bieg Erasmusa odbędzie się w dniach 8-12 kwietnia! ZAPISY

Tomasz Wołoćko
27 marca, 2024
Aktualności

VIII sztafetowy Bieg Erasmusa odbędzie się w dniach 8-12 kwietnia, a hasło tegorocznej edycji brzmi: Wspólnie dla demokracji. W tym roku Bieg Erasmusa będzie zorganizowany w formule online, co zapewni udział wszystkim chętnym bez względu na lokalizację. Dodatkowo Bieg będzie wydarzeniem towarzyszącym Europejskiemu Tygodniowi Młodzieży 2024.

Bieg Erasmusa odbędzie się w dniach 8-12 kwietnia! ZAPISY

Podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży 2024 wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach zarówno w Europie, jak i poza nią. Będzie to doskonała okazja do udziału w dyskusjach na tematy istotne dla młodych ludzi oraz możliwość spotkania się z politykami i przedstawicielami instytucji europejskich. Impreza pozwoli także na zdobycie informacji na temat programów Unii Europejskiej skierowanych do młodzieży – takich jak Erasmus+ czy Europejski Korpus Solidarności. W ramach głównego wydarzenia europejskiego FRSE przygotowała szereg atrakcji, w tym m.in.: warsztaty tematyczne, lekcje europejskie prowadzone przez Eurodesk oraz materiały promocyjne, które zostały stworzone z myślą o środowisku, zgodnie z zasadami zero waste, czyli zrównoważonego i odpowiedzialnego gospodarowania odpadami.

Bieg Erasmusa jest również doskonałą okazją do zaangażowania się w cele demokratyczne. Głównym celem naszego biegu jest zachęcanie młodych osób do aktywnego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w Polsce między 6 a 9 czerwca 2024 roku. To nie tylko sportowe wyzwanie, to także manifestacja naszego zaangażowania w demokrację i wspólną budowę lepszej, bardziej zjednoczonej Europy.

Główne cele? Poza sportowym wyzwaniem także informowanie młodych ludzi o możliwościach oferowanych przez Unię Europejską oraz promocja dobrych praktyk i sukcesów w ramach programów skierowanych do młodzieży, takich jak Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności. Ponadto chcemy zachęcić młode osoby do aktywnego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w Polsce między 6 a 9 czerwca 2024 r.

Jak dołączyć? Każdy może biegać – rejestrujcie swoje drużyny – rejestracja.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Test butów Altra Timp 2 na Karaibach. Czy pokonały każdy teren?

W marcu pomimo przeciwności losu związanych z koronawirusem wybrałem się na urlop na Karaiby. Celem podróży była Dominikana, która znajduje się na wyspie Haiti. Zaplanowałem aktywny wypoczynek, więc potrzebowałem uniwersalnych butów do biegania. Chciałem trenować zarówno po bardziej górzystym terenie, ale także po płaskim. Ostatecznie zabrałem ze sobą buty Altra Timp 2. Czy była to dobra decyzja? (więcej…)