ASICS prezentuje nowe badania
ASICS prezentuje nowe badania i wspiera biegaczy

polecane

ASICS prezentuje nowe badania i wspiera biegaczy

Tomasz Wołoćko
1 września, 2020
Aktualności

Od początku lockdownu wywołanego przez pandemię COVID-19, Europa przeżywa nieustający boom na bieganie jako aktywną formę spędzania wolnego czasu poza domem. Najnowsze dane marki ASICS w oparciu o aplikację RunKeeper pokazują, że ten sport uprawia więcej osób niż w analogicznym okresie w 2019 r. Średni wzrost aktywnych biegaczy na Starym Kontynencie kształtuje się na poziomie 4,3% w czerwcu oraz lipcu.

ASICS prezentuje nowe badania

Eksperci twierdzą, że wystarczy 91 dni, aby wszelkiego rodzaju ćwiczenia stały się nawykiem. Nie inaczej wygląda sytuacja z bieganiem. Wyniki niezależnych badań przeprowadzonych przez markę ASICS wśród osób, które rozpoczęły lub wznowiły swoją przygodę z tym sportem w trakcie pandemii pokazują, że 84% z nich planuje biegać nadal, a nawet częściej w niedalekiej przyszłości.

Ponadto, prawie połowa (49%) Europejczyków biega, aby poprawić swoją kondycję psychiczną w trakcie lockdownu, a 47% z nich traktuje tę aktywność jako idealny sposób na odstresowanie. Z drugiej strony, 62% osób przyznało, że nie otrzymało wiarygodnych informacji dotyczących kluczowych elementów biegania, narażając się na kontuzję lub rezygnację z nowo odkrytej pasji. Główne pytania, na które biegacze-amatorzy oczekują odpowiedzi:

👟Jak utrzymać motywację (42%)?
👟Jak znaleźć odpowiednie buty (38%)?
👟Jak uniknąć bólu mięśni i stawów (34%)?
👟Jak przeprowadzić optymalny trening (33%)?
👟Jak uniknąć kontuzji (32%)?
👟Jak stawiać przed sobą rozsądne cele (31%)?

ASICS prezentuje nowe badania

W odpowiedzi na badania, ASICS przygotował kilka prostych wskazówek i sugestii dla każdego z kluczowych obszarów, aby pomóc biegaczom świadomie kontynuować swoją sportową podróż:

👟Zadbaj o organizację i śledź swoje postępy
👟Zadbaj o odpowiednie nawodnienie
👟Poznaj swoją stopę
👟Trenuj w różnych modelach butów
👟Trenuj z głową i ciesz się bieganiem
👟Zaskocz samego siebie

– Bieganie jest jednym z najłatwiejszych sportów, niosąc za sobą niesamowite korzyści fizyczne i psychiczne. Wszyscy biegacze, a zwłaszcza Ci, którzy dopiero są na początku swojej drogi, potrzebują niezbędnego wsparcia i wskazówek, które pomogą im utrzymać motywację, uniknąć kontuzji oraz trenować w myśl hasła „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Jako wiodąca marka sportowa, potrzeby biegaczy są nam szczególnie bliskie i dokładamy wszelkich starań, aby otoczyć ich opieką oraz wspierać w realizacji celów – powiedziała Linda van Aken, Vice President Running ASICS.

Przebadana próba europejska wyniosła 3044 osób (wiek 18-55), obejmując te osoby, które dopiero zaczęły biegać lub wróciły do biegania od marca 2020 r. Badanie w formie online zostało przeprowadzone w okresie 8-12 lipca 2020 r.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa ASICS

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak oddychać w trakcie biegu – ustami czy nosem?

Do oddychania podczas biegu wybrać usta czy nos – odwieczny dylemat, który urósł wśród biegaczy do rangi problemu. Oddychanie w trakcie biegu odgrywa kluczową rolę w osiągnięciu maksymalnej wydajności, komfortu oraz ogólnego samopoczucia. Wybór między oddychaniem przez usta a przez nos wpływa na dostarczanie tlenu do organizmu oraz regulację tempa i intensywności wysiłku. Warto dowiedzieć się, który sposób oddychania jest najlepszy i jakie ćwiczenia można wykonywać, aby poprawić swoje umiejętności oddychania podczas biegu. Jak oddychać w trakcie biegu – ustami czy nosem? (więcej…)