Apel organizatorów imprez masowych dotyczący branży cierpiącej za sprawą COVID-19
Apel organizatorów imprez masowych dotyczący branży cierpiącej za sprawą COVID-19

polecane

Apel organizatorów imprez masowych dotyczący branży cierpiącej za sprawą COVID-19

Tomasz Wołoćko
25 marca, 2020
Aktualności

Aktualna sytuacja spowodowała, że w marcu, kwietniu i maju już odwołano lub przełożono setki imprez sportowych w naszym kraju. Miały w nich wziąć udział dziesiątki tysięcy miłośników aktywności fizycznej. Organizatorzy imprez sportowych apelują do minister sportu Danuty Dmowskiej–Andrzejuk.

Apel organizatorów imprez masowych COVID-19

Zdajemy sobie sprawę, że pandemia koronawirusa COVID-19 to hekatomba i ogromne uderzenie w polską gospodarkę – tak rozpoczyna się apel organizatorów imprez sportowych. Branża sportowa jest jedną z branż najmocniej dotkniętych skutkami tego kryzysu. A imprezy sportowe o charakterze masowym były jednymi z pierwszych, których organizacji zakazano i będą zapewne jednymi z ostatnich, które zostaną przywrócone, gdy nasze życie zacznie wracać do normy.

Z ogromną uwagą, ale też niepokojem śledzimy działania Rządu RP, które mają przeciwdziałać negatywnym skutkom gospodarczym spowodowanym przez COVID-19. Tak zwana „tarcza antykryzysowa” nie odpowiada na potrzeby wielu przedsiębiorców, którzy praktycznie z dnia na dzień stracili jakiekolwiek przychody. Do tej grupy z całą pewnością zaliczają się m.in. organizatorzy biegów ulicznych, triathlonów czy wyścigów kolarskich i innych popularnych imprez masowych.

Aktualna sytuacja spowodowała, że w marcu, kwietniu i maju już odwołano lub przełożono setki imprez sportowych w naszym kraju. Miały w nich wziąć udział dziesiątki tysięcy miłośników aktywności fizycznej. Co gorsza nie mamy pojęcia, jak długo taki stan rzeczy będzie się utrzymywał i musimy brać pod uwagę, że w kolejnych miesiącach imprezy sportowe o charakterze masowym, dla amatorów, również nie będą mogły się odbywać. Straty dla naszej branży będą więc liczone w dziesiątkach, jeśli nie setkach milionów złotych.

Apel został podpisany m.in. przez Marka Troninę (Fundacja Maraton Warszawski), Marcina Florka i Filipa Szołowskiego (Labosport), Jarosława Bienieckiego (Runmageddon), Grzegorza Kuczyńskiego (Fundacja Białystok Biega), Henryka Paskala (Polskie Stowarzyszenie Biegów), Łukasza Miadziołko (Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji), Wojciecha Gęstwę (Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław) czy Jacka Chmiela (Beauty Sport) oraz wielu pozostałych organizatorów.

Pełna treść petycji znajduje się tutaj:
https://www.petycjeonline.com/apel_organizatorow_imprez_sportowych

Organizatorzy proszą o podpisywanie petycji.

Źródło: https://www.petycjeonline.com/apel_organizatorow_imprez_sportowych; fot. własne / bieganie uskrzydla

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak odpoczywać po wysiłku na zawodach typu maraton, półmaraton?

Jak odpoczywać po długim wysiłku na zawodach typu maraton, półmaraton etc.? Kiedy pierwszy raz wyjść na trening po takich biegach? Jakie zabiegi wspomogą regenerację? O przebiegu kolejnych dni będących następstwem wyczerpujących zawodów opowiemy poniżej. (więcej…)