Apel organizatorów imprez masowych dotyczący branży cierpiącej za sprawą COVID-19
Apel organizatorów imprez masowych dotyczący branży cierpiącej za sprawą COVID-19

polecane

Apel organizatorów imprez masowych dotyczący branży cierpiącej za sprawą COVID-19

Tomasz Wołoćko
25 marca, 2020
Aktualności

Aktualna sytuacja spowodowała, że w marcu, kwietniu i maju już odwołano lub przełożono setki imprez sportowych w naszym kraju. Miały w nich wziąć udział dziesiątki tysięcy miłośników aktywności fizycznej. Organizatorzy imprez sportowych apelują do minister sportu Danuty Dmowskiej–Andrzejuk.

Apel organizatorów imprez masowych COVID-19

Zdajemy sobie sprawę, że pandemia koronawirusa COVID-19 to hekatomba i ogromne uderzenie w polską gospodarkę – tak rozpoczyna się apel organizatorów imprez sportowych. Branża sportowa jest jedną z branż najmocniej dotkniętych skutkami tego kryzysu. A imprezy sportowe o charakterze masowym były jednymi z pierwszych, których organizacji zakazano i będą zapewne jednymi z ostatnich, które zostaną przywrócone, gdy nasze życie zacznie wracać do normy.

Z ogromną uwagą, ale też niepokojem śledzimy działania Rządu RP, które mają przeciwdziałać negatywnym skutkom gospodarczym spowodowanym przez COVID-19. Tak zwana „tarcza antykryzysowa” nie odpowiada na potrzeby wielu przedsiębiorców, którzy praktycznie z dnia na dzień stracili jakiekolwiek przychody. Do tej grupy z całą pewnością zaliczają się m.in. organizatorzy biegów ulicznych, triathlonów czy wyścigów kolarskich i innych popularnych imprez masowych.

Aktualna sytuacja spowodowała, że w marcu, kwietniu i maju już odwołano lub przełożono setki imprez sportowych w naszym kraju. Miały w nich wziąć udział dziesiątki tysięcy miłośników aktywności fizycznej. Co gorsza nie mamy pojęcia, jak długo taki stan rzeczy będzie się utrzymywał i musimy brać pod uwagę, że w kolejnych miesiącach imprezy sportowe o charakterze masowym, dla amatorów, również nie będą mogły się odbywać. Straty dla naszej branży będą więc liczone w dziesiątkach, jeśli nie setkach milionów złotych.

Apel został podpisany m.in. przez Marka Troninę (Fundacja Maraton Warszawski), Marcina Florka i Filipa Szołowskiego (Labosport), Jarosława Bienieckiego (Runmageddon), Grzegorza Kuczyńskiego (Fundacja Białystok Biega), Henryka Paskala (Polskie Stowarzyszenie Biegów), Łukasza Miadziołko (Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji), Wojciecha Gęstwę (Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław) czy Jacka Chmiela (Beauty Sport) oraz wielu pozostałych organizatorów.

Pełna treść petycji znajduje się tutaj:
https://www.petycjeonline.com/apel_organizatorow_imprez_sportowych

Organizatorzy proszą o podpisywanie petycji.

Źródło: https://www.petycjeonline.com/apel_organizatorow_imprez_sportowych; fot. własne / bieganie uskrzydla

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak mieć płaski brzuch? 5 zasad, które warto znać

Jak mieć płaski brzuch? Jakie produkty wyeliminować lub ograniczyć? Na jakie warzywa zwracać uwagę? Czy picie wody może pomóc? Przedstawiam 5 zasad, które warto znać, gdy chcemy mieć płaski brzuch. (więcej…)