6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski trasa
Trwa 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Zdjęcia uczestników [ZDJĘCIA]

polecane

Trwa 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Zdjęcia uczestników [ZDJĘCIA]

Tomasz Wołoćko
13 października, 2019
Biegi

W tym momencie ulicami Krakowa przebiegają zawodnicy biorący udział w 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. 13 października zapadnie w pamięć jako dzień, w którym rozegrany został jeden z bardziej klimatycznych półmaratonów w Polsce. Gdzie są zdjęcia uczestników? Jaka jest trasa biegu?

6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski trasa

W dniu 13 października (niedziela) w Krakowie odbywa się 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Jak co roku, trasa półmaratonu zachwyca, ponieważ zawodnicy mogą podziwiać najbardziej rozpoznawalne miejsca Krakowa, takie jak Wawel, Wieża Ratuszowa, Sukiennice oraz budowle sakralne – jak kościoły Mariacki czy Na Skałce. Tradycyjnie już zawodnicy Cracovia Półmaraton zawitają do Rynku Głównego, który zachwyca nie tylko architekturą, ale także świetnym klimatem. To tutaj będzie można poczuć moc sportowego dopingu, który serwowany będzie przez licznie zgromadzonych kibiców.

6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski trasa

Trasa 21 km i 97,5 m poprowadzona została ulicami Krakowa. Zawodnicy wystartowali o godzinie 11:00 sprzed TAURON Areny Kraków. Początkowe kilometry trasy prowadzą ulicami: al. Pokoju (pod prąd) do skrzyżowania z ul. Ofiar Dąbia, ul. Portową, ul. Dekerta w prawo w ul. G. Herlinga-Grudzińskiego, ul. Zabłocką, ul. Nadwiślańską, ul. Brodzińskiego, ul. Staromostową. Na tym etapie trasy zawodnicy będą mieli okazję podziwiać Bulwar Podolski, zaś później przez ul. Rollego do skrętu w prawo na Most Hetmański, a następnie: ul. Ludwinowską, ul. Konopnickiej, al. Krasińskiego do deptaku al. 3 Maja, gdzie wykonają zawrotkę przed pętlą w Cichym Kąciku, później jezdną al. Maja, al. Krasińskiego, ul. Zwierzyniecką, ul Podzamcze, ul Powiśle. Później Plantami do ul. Wiślnej do Rynku Głównego. następnie ul. Grodzkiej, ul. Św. Idziego, ul. Bernardyńską, Bulwarem Inflanckim, Bulwarem Kurlandzkim, ul. Miedzianą, ul. Ofiar Dąbia, al. Pokoju do skrzyżowania z ul. Lema i w prawo do TAURON Areny Kraków.

Pierwsze utrudnienia w ruchu zaczęły się pojawiać tuż po godzinie 4:00. Wówczas została zamknięta ulica Lema, ponieważ to w tym miejscu zlokalizowany jest start oraz meta zawodów. Kolejne ulice, które znajdują się na trasie zawodów także będą zamykane odpowiednio wcześniej. Zakończenie wszystkich utrudnień w ruchu przewidywane jest na godzinę 14:00, ponieważ to w okolicach tej godziny ostatni zawodnik 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski powinien zameldować się na mecie. Utrudnienia w ruchu czekają również osoby korzystające z MPK Kraków, czyli autobusów oraz tramwajów, ponieważ większość z nich będzie kursować objazdami.

Gdzie poszukiwać zdjęć uczestników? Pierwsze zdjęcia z 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski znaleźliśmy na profilach społecznościowych organizatora wydarzenia:

Transmisja z PZU Cracovia Półmaraton prowadzona jest tutaj:

Zapraszamy do oglądania transmisji internetowej „na żywo” z 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego i Olimpijska 5-tka…

Opublikowany przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie Niedziela, 13 października 2019

Kilka dni po wspaniałych osiągnięciach w mistrzostwach świata Doha 2019 – zdobyciu brązowego medalu i ustanowieniu rekordu Polski na 1500 m (3.31,46), Marcin Lewandowski przyjechał do Krakowa, aby wziąć udział w niedzielę w Olimpijska 5-tka, uświetniającej 100. rocznicę powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego:

Kilka dni po wspaniałych osiągnięciach w mistrzostwach świata Doha 2019 – zdobyciu brązowego medalu i ustanowieniu…

Opublikowany przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie Sobota, 12 października 2019

Zdjęcia uczestników dostępne są w serwisie PIC2GO:

Do startu 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski pozostało kilkanaście godzin! ⏳ Wyśpijcie się, aby jutro z uśmiechem na…

Opublikowany przez Cracovia Maraton Sobota, 12 października 2019

Zdjęcie ostatnich metrów trasy PZU Cracovia Półmaraton 2019:

My już czekamy na Was na mecie PZU Cracovia Półmaraton :)Cracovia Maratonwww.FotoMaraton.pl

Opublikowany przez FotoMaraton.pl Sobota, 12 października 2019

Trasa półmaratonu:

Jutro widzimy się na trasie PZU Cracovia Półmaraton.A wkrótce po bieg swoje zdjęcia znajdziecie na www.FotoMaraton.pl :)Cracovia Maraton

Opublikowany przez FotoMaraton.pl Sobota, 12 października 2019

Pozostałe informacje są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/cracovia-polmaraton/

Źródło: https://www.pzucracoviapolmaraton.pl/; fot. 5. PZU CPK – Filip Radwański Archiwum Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie (pierwsze dwa)

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak zostać biegaczem? Bieganie w 8 minut [FILM]

Nieważne, kiedy trafisz na ten materiał – czy będzie to wiosna, lato, jesień, czy zima. Każda pora roku jest idealna do tego, żeby rozpocząć przygodę z bieganiem. Dzięki regularnej aktywności fizycznej znów odzyskasz wigor, siłę i chęć do życia. Zmiana samopoczucia spowoduje, że będziesz nakręcony do działania – zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Zacznij biegać już dziś. Jak prawidłowo i bezpiecznie wejść w świat biegania? (więcej…)