44. Maraton Warszawski trasa
44. Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę! [TRASA]

polecane

44. Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę! [TRASA]

Tomasz Wołoćko
25 września, 2022
Aktualności

25 września (niedziela) wystartują zawodnicy biorący udział w 44. Maraton Warszawski! Razem z maratończykami ruszą biegacze Bridgestone Sztafety Maratońskiej. Łącznie ok. 7,5 tys. biegaczy ruszy ulicami Warszawy, żeby przebiec maraton – za jednym razem lub sztafetą. Pół godziny później (o godz. 9:30) wystartuje ok. 2 tys. zawodników w Pekao S.A. Warszawska Dycha. Jaka jest trasa maratonu i trasy pozostałych biegów?

44. Maraton Warszawski trasa

44. Maraton Warszawski startuje o godz. 9:00 z ul. Konwiktorskiej. Zawodnicy mierzący się z dystansem 42,195 km mają 6 godz. i 30 min na pokonanie całej trasy, od startu do mety. Część trasy maratonu będzie zamknięta jeszcze przed rozpoczęciem biegu – chodzi o pierwsze kilometry biegu, po to, żeby zabezpieczyć biegaczy, którzy jako pierwsi ruszą ulicami stolicy. Przez większą część niedzieli (25 września) będą utrudniania w ruchu dla kierowców i osób poruszających się w okolicach trasy 44. edycji Maratonu Warszawskiego.

44. Maraton Warszawski trasa

Również o godz. 9:00 ruszą zawodnicy biorący udział w biegu Bridgestone Sztafeta Maratońska. W maratonie bierze udział ok 5,5 tys. osób, a w biegu sztafetowym ok. 100 drużyn. Na godz. 9:30 planowany jest start najszybszych biegaczy, którzy chcą zmierzyć się z 10-kilometrowym dystansem. Pekao S.A. Warszawska Dycha pojawi się pierwszy raz w programie Maratonu Warszawskiego, więc będzie to debiut – zarówno dla organizatora, jak i dla biegaczy. W Pekao S.A. Warszawska Dycha weźmie udział ok. 2 tys. zawodników. 25 września ulicami Warszawy przebiegnie ok. 8 tys. biegaczy.

44. Maraton Warszawski trasa

Jaka jest trasa 44. Maraton Warszawski? Od wielu lat uczestnicy biegają przez serce Warszawy, a trasa obfituje w atrakcje turystyczne. Nie inaczej będzie podczas 44. Maratonu Warszawskiego. Zawodnicy przebiegną w bliskim sąsiedztwie m.in. Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Cytadeli Warszawskiej, Zamku Królewskiego, Pałacu Prezydenckiego, Uniwersytetu Warszawskiego, pałacu Belwederskiego i Stadionu Narodowego. Maratończycy i biegacze sztafetowi mają 6 godz. i 30 min na przebycie trasy. Biegaczy na 10 km obowiązuje limit czasu 1 godz. i 20 min. Oznacza to także, że w dniu biegów utrudnienia w ruchu dla kierowców i osób poruszających się ulicami Warszawy potrwają przez większą część dnia.

Start – wszystkich biegów – z ul. Konwiktorskiej. Biegacze z ul. Konwiktorskiej skręcą w Muranowską, żeby chwilę później odbić w ulicę Andersa i biec w kierunku Żoliborza aż do Placu Wilsona. Później w prawo w kierunku Wisły, następnie Wybrzeżem Gdyńskim zawodnicy dotrą do Cytadeli Warszawskiej – charakterystycznego punktu na mapie Warszawy. Później Mostem Gdyńskim i ul. Starzyńskiego, Namysłowską, Ratuszową i odcinkiem Wybrzeża Szczecińskiego. Następnie ulicami Stefana Okrzei, Jagiellońską, Zamoyskiego, Sokoła, Zamoście i ponownie Wybrzeżem Szczecińskim. Przy Stadionie Narodowym biegacze zawrócą, żeby wbiec na Most Świętokrzyski. W tym miejscu zawodnicy 44. Maraton Warszawski będą mieli niemal jedną trzecią trasy za sobą.

cała trasa 44 Maraton Warszawski

Jaka jest trasa 44. Maraton Warszawski? Zobacz powyższą grafikę, na której jest trasa, ulica po ulicy

Później zachodnią stroną Wisły zawodnicy będą kierować się na południe. Później dotrą do okolic stadionu Agrykola oraz Parku Łazienkowskiego. Następnie z ul. Myśliwieckiej zawodnicy skręcą w Agrykolę, a następnie wbiegną do parku Łazienek Królewskich. Z ul. Gagarina w Belwederką w kierunku północnym. Po chwili Plac trzech Krzyży, rondo gen. Charlesa de Gaulle’a a następnie Nowy Świat i Krakowskie Przedmieścia aż do Zamku Królewskiego. Następnie biegacze wbiegną na plan Krasińskich. Później zawodnicy udadzą się na północ do Placu Wilsona.

Później trasa biegnie w pobliżu budynku Polskiego Komitetu Olimpijskiego, następnie zawodnicy wbiegną na Most Gdyński. Zbieg z mostu z widokiem na ogród zoologiczny. Zawodnicy wbiegną na Stare Miasto. Dobieg do Mostu Świętokrzyskiego i ponowne jego pokonanie to znak, że w biegacze mają już w nogach 40 km. Meta 44. Maraton Warszawski, jak i całe miasteczko biegowe jest w pobliżu Multimedialnego Parku Fontann (dzielnica Nowe Miasto).

Warto podsumować – start 44. Maratonu Warszawskiego jest zlokalizowany na ul. Konwiktorskiej. O godz. 9:00 zawodnicy wystartują, żeby zmierzyć się z dystansem 42,195 km. O tej samej godzinie jest zaplanowany start sztafet. O godz. 9:30 nastąpi wystrzał startera dla zawodników Pekao S.A. Warszawskiej Dychy. Na całej długości trasy będą utrudnienia w ruchu. Należy spodziewać się dużych korków od godz. 9:00 do godz. 15:00. Utrudniania w ruchu dotkną nie tylko kierowców i pieszych, ale także osoby poruszające się komunikacją miejską. Meta biegów zlokalizowana jest w pobliżu Multimedialnego Parku Fontann, który znajduje się na skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na warszawskim Nowym Mieście.

Wszelkie nowsze informacje będziemy publikować tutaj.

Źródło: oprac. własne na podstawie strony organizatora biegów https://maratonwarszawski.com/; fot. Fundacja Maraton Warszawski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Na chwilę przed półmaratonem. Jak nie zepsuć startu?

Przed nami weekend biegów w Poznaniu, gdzie ponad 10 tys. biegaczy i biegaczek weźmie udział w 16. PKO Poznań Półmaratonie. Trasa biegu wiedzie przez znane ulice stolicy Wielkopolski, tworząc jedną pętlę o długości ponad 21 km. Start odbędzie się o godzinie 10:00, a zawodnicy mają 180 minut na pokonanie trasy i dotarcie do mety na Placu Marka. Jak nie zepsuć startu, szczególnie będąc debiutantem na dystansie półmaratonu? Na co zwracać uwagę?  (więcej…)