21. Poznań Maraton. Zmienia się wysokość opłaty startowej
21. Poznań Maraton. Zmienia się wysokość opłaty startowej

polecane

21. Poznań Maraton. Zmienia się wysokość opłaty startowej

Tomasz Wołoćko
12 września, 2022
Biegi

Przez Poznań po długiej przerwie przebiegną fani królewskiego dystansu. Tegoroczny 21. Poznań Maraton odbędzie się 16 października. Zapisy są cały czas otwarte, ale zmienia się wysokość wpisowego. Do 15 września można zapisać się na bieg i zapłacić mniej. Na liście startowej już jest 3000 zawodników!

21. Poznań Maraton. Zmienia się wysokość opłaty startowej

Wysokość opłat startowych:

➡140 zł przy zgłoszeniach w terminie do 19 lipca 2022 r.
➡170 zł przy zgłoszeniach w terminie od 20 lipca do 15 września 2022 r.
➡190 zł przy zgłoszeniach w terminie od 16 września do 13 października 2022 r.
➡250 zł przy zgłoszeniach w dniach 14 i 15 października 2022 r.

21. Poznań Maraton trasa
Jaką trasę przygotowali organizatorzy maratonu? Start 21. Poznań Maratonu, będzie miał miejsce na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy World Trade Center. Zawodnicy po starcie kierować będą się w okolice Stadionu Miejskiego, by dalej ulicą Bułgarską oraz Bukowską znaleźć się przy Porcie Lotniczym Ławica. Kolejne kilometry trasy będą przebiegać ulicami Złotowską, Owczą oraz Cmentarną, by znów wrócić na ulicę Grunwaldzką i podążać po odcinku „starej” trasy Maratonu aż do Ronda Starołęka. Żeby dowiedzieć się o trasie więcej, przeczytaj ten artykuł.

Jak w poprzednich latach zaplecze maratonu będzie zlokalizowane w progach Międzynarodowych Targów Poznańskich. To tutaj będzie miasteczko maratońskie, start i meta biegu. Nie zabraknie też targów sportowych, które od wiosny tego roku mają nową nazwę: Run Sport Expo.

Źródło: oprac. na podstawie: https://marathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/trasa/ ,https://www.facebook.com/PoznanMaraton/photos/a.127675693931108/5734551443243477/ fot. w artykule: organizator biegu, fot. główne: Kamil Nowak / Bieganie Uskrzydla

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie po schodach. Jak to robić poprawnie? Co to daje?

Bieganie po schodach możemy traktować nie tylko jako uzupełnienie treningu biegowego, ale także jako solidną sesję rozwijającą siłę. Trening ten świetnie wpływa na wzmocnienie mięśni nóg - czworogłowy uda, łydek oraz pośladków. A w okresie jesionno-zimowym stanowi alternatywę do codziennych ćwiczeń na mroźnym powietrzu. Jak trenować bieganie po schodach? Konsultacji przy temacie udzieliła Sylwia Ejdys-Tomaszewska. (więcej…)