polecane

Tomasz Wołoćko
20 października, 2019
Biegi

20. PKO Poznań Maraton 2019 stał się faktem! W czasie 2:12:05 zwycięzcą został Kenijczyk Cosmas Kyeva. Na drugim miejscu zameldował się Raymond Chemungor, zaś na ostatnim stopniu podium stanie Mathew Kiptoo. Oznacza to, że całe podium zostało zdominowane przez Kenijczyków.

Pierwszym Polakiem został Emil Dobrowolski, który zameldował się na ostatnim metrze z czasem 2:17:06. Drugim zawodnikiem został Kamil Karbowiak, który wywalczył czas 2:17:17. Na trzecim stopniu podium stanie Robert Czerniak, który uzyskał czas 2:29:53.

20. PKO Poznań Maraton wygrywa Monika Stefanowicz

Jednak prawdziwym zaskoczeniem była kobieca rywalizacja. Spośród kobiet na mecie jako pierwsza zameldowała się Polka! To Monika Stefanowicz, które nie kryła wielkiego zadowolenia! Zawodniczka uzyskała czas 2:37:42. Drugą kobietą na mecie była reprezentantka Etiopii Tigist Bedada, która wpadła na metę uzyskując 2:37:58. Trzecia na kobiecym podium stanie także Polka Beata Lupa, która zameldowała się na mecie z wynikiem 2:40:42.

20. PKO Poznań Maraton wygrywa Emil Dobrowolski

Niesamowity 20. PKO Poznań Maraton!

Wyniki z PKO Poznań Maraton 2019 zamieszczone zostały na stronach firmy prowadzącej pomiar czasu. Z wynikami tegorocznego biegu można się zapoznać pod tym linkiem. Wyniki można segregować w kategoriach OPEN, zawodniczek czy zawodników. Dodatkowo wyniki można zawęzić do kategorii wiekowych czy dodatkowych kategorii wprowadzonych podczas zapisów. W serwisie dostępne są także czasy poszczególnych uczestników na 5 km, 10 km, 15 km, 20 km i mecie trasy.

Rywalizacja podczas PKO Poznań Maraton rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9:00. Uczestnicy wystartowali z ulicy Grunwaldzkiej, zaś do pokonania mieli trasę o długości 42 km i 195 metrów wytyczoną ulicami Poznania.

PKO Poznań Maraton zdjęcia

START: Grunwaldzka do Malwowej, nawrót i później → Grunwaldzka do Bułgarskiej → Bułgarska do Polska/Dąbrowskiego → Św. Wawrzyńca do Niestachowskiej → Niestachowska → Warmińska → Małopolska → Park Sołacki → Małopolska → Al. Wielkopolska → Nowowiejskiego → Solna → Solna/Małe Garbary → Estkowskiego → Wyszyńskiego → Rondo Śródka → Warszawska do Krańcowej → Krańcowa → Malta (dookoła) → Baraniaka → Dymka → Szwajcarska → Kurlandzka → Kurlandzka/Żegrze, w lewo w kierunku Ronda Żegrze → Żegrze → Rondo Żegrze → Hetmańska (do Arciszewskiego) → Arciszewskiego → Ściegiennego → Taczanowskiego → Jugosłowiańska do Grunwaldzkiej → Grunwaldzka → META: Plac Marka, Międzynarodowe Targi Poznańskie.