20. PKO Poznań Maraton 2019 trasa
PKO Poznań Maraton startuje 20 października [JAKA TRASA?]

polecane

PKO Poznań Maraton startuje 20 października [JAKA TRASA?]

Tomasz Wołoćko
17 października, 2019
Biegi

Poznań czeka na maraton! Już w najbliższą niedzielę 20 października rozpocznie się 20. PKO Poznań Maraton. Jubileuszowa trasa zachęciła aż 7000 zawodników, którzy o godzinie 9:00 wyruszą z ulicy Grunwaldzkiej. Trasa liczy 42,195 km i została wytyczona ulicami miasta. Jak dokładnie się prezentuje? Jakie utrudnienia będą się pojawiać?

PKO Poznań Maraton 20 października trasa

Na poznańskie święto biegania zjedzie prawie 7000 zawodników, bowiem tyle osób zgłosiło się i opłaciło swój start. Bieg rozpocznie się z ulicy Grunwaldzkiej, gdzie o godzinie 9:00 wystartują zawodnicy biorący udział w zmaganiach na dystansie 42 km i 195 m. Największe utrudnienia w ruchu czekają okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich czy Dworca PKP, ponieważ na terenie MTP zlokalizowana jest meta. W tym miejscu przez cały dzień licznie będą się gromadzić kibice i zawodnicy, którzy pokonają cały dystans i dotrą na Plac Marka (meta).  Tegoroczny 20. PKO Poznań Maraton będzie wyjątkowy ze względu na trasę, którą opracowali organizatorzy.

20. PKO Poznań Maraton 2019 trasa

START: Grunwaldzka do Malwowej, nawrót i później → Grunwaldzka do Bułgarskiej → Bułgarska do Polska/Dąbrowskiego → Św. Wawrzyńca do Niestachowskiej → Niestachowska → Warmińska → Małopolska → Park Sołacki → Małopolska → Al. Wielkopolska → Nowowiejskiego → Solna → Solna/Małe Garbary → Estkowskiego → Wyszyńskiego → Rondo Śródka → Warszawska do Krańcowej → Krańcowa → Malta (dookoła) → Baraniaka → Dymka → Szwajcarska → Kurlandzka → Kurlandzka/Żegrze, w lewo w kierunku Ronda Żegrze → Żegrze → Rondo Żegrze → Hetmańska (do Arciszewskiego) → Arciszewskiego → Ściegiennego → Taczanowskiego → Jugosłowiańska do Grunwaldzkiej → Grunwaldzka → META: Plac Marka, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Trasa 20. PKO Poznań Maraton jest pozbawiona długich i trudnych podbiegów, zadbano także o to, aby składa się z małej liczby zakrętów oraz była widowiskowa. Uczestnicy w zasięgu wzroku będą mieli ciekawe rejony Poznania. Pierwsze utrudnienia w ruchu zaczną się pojawiać już od godziny 5:00 w niedzielę 20 października. Odpowiednie służby będą zabezpieczać start biegu głównego zlokalizowany na ulicy Grunwaldzkiej. W godzinach od 07:50 do 15:30 zamknięty będzie ruch dla pojazdów kołowych na trasie biegu maratońskiego. 

PKO Poznań Maraton 20 października trasa

Na wskazanych odcinkach trasa będzie czasowo otwierana dla samochodów czy komunikacji miejskiej, ale jej całkowite udostępnienie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika Poznań Maratonu. Zmianie ulegną również rozkłady jazdy niektórych linii autobusowych i tramwajowych. ZTM Poznań informuje, że takie linie jak 6, 13, 15, 148, 159, 163, 169, 177, 251 czy 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17 oraz kilkanaście innych będzie okresowo wstrzymanych lub będą się poruszać wyznaczonymi objazdami. W czasie trwania 20. PKO Poznań Maraton trzeba się liczyć ze sporymi opóźnieniami w kursowaniu większości linii autobusowych czy tramwajowych, których trasy przecinają się z ulicami, na których będą się poruszać biegacze.  

UWAGA❗️ Od jutra działamy pod innym numerem telefonu!Zanim jednak zdecydujesz się z nami skontaktować telefonicznie…

Opublikowany przez Poznań Maraton Środa, 16 października 2019

W dniach 17-20 października zostanie uruchomiona specjalna infolinia, która będzie udzielać informacji o utrudnieniach, objazdach czy aktualnej sytuacji na drogach w obrębie trasy maratonu. Numer telefonu to: +48 502 622 438 lub utrudnieniawruchu@marathon.poznan.pl Infolinia działa w godzinach od 7:00 do 15:00.

Harmonogram 20 października, dzień startu 20. PKO Poznań Maraton:
✅godz. 7:00–16:00 Targi Poznań Sport Expo (MTP, hala nr 3)
✅godz. 8:30 Ceremonia otwarcia
✅godz. 8:50 Start zawodników na wózkach
✅godz. 9:00 Start 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza
✅ok. 10:05 Finisz pierwszych zawodników na wózkach i dekoracje zwycięzców
✅ok. 11:05 Finisz pierwszych biegaczy i dekoracje zwycięzców
✅godz. 15:15 Zakończenie biegu

Zmagania zawodników będzie można śledzić za pomocą transmisji na żywo. Link do transmisji zostanie zamieszczony na stronie Poznań Maraton w niedzielny poranek.

Wszelkie bieżące informacje są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-poznan/

Autor zdjęć: Adam Ciereszko

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

New Balance FuelCell SC Elite V3. Pozamiatały rynek butów startowych?

New Balance FuelCell SC Elite V3 to buty startowe na długie dystanse (półmaraton lub maraton). Na dzień tworzenia tej recenzji są to najbardziej zaawansowane technologicznie buty biegowe marki New Balance. Lekkie i oddychające, dopasowujące się do stóp, napędzające bieg dzięki płytce karbonowej, z dużą amortyzacją i obniżonym 4-milimetrowym dropem – wszystko to można poczuć już od pierwszego biegu. Najpierw trzeba jednak sporo wydać, ponieważ buty są drogie. Szukasz szybkich butów do wyścigu na dystansie 21 lub 42 km? Przeczytaj poniższą recenzję i obejrzyj specjalnie przygotowany odcinek wideo. (więcej…)