Poznań Półmaraton trasa utrudnienia w ruchu
Jakie utrudnienia w ruchu podczas 15. Poznań Półmaratonu? [TRASA]

polecane

Jakie utrudnienia w ruchu podczas 15. Poznań Półmaratonu? [TRASA]

Edward Królikowski
14 kwietnia, 2023
Biegi

W niedzielę startuje 15. Poznań Półmaraton! W związku z organizacją półmaratonu w dn. 16 kwietnia 2023 (niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na trasie wydarzenia. Jaka jest trasa biegu? Gdzie pojawią się największe utrudnienia w ruchu?

Poznań Półmaraton trasa utrudnienia w ruchu

W niedzielę 16 kwietnia odbędzie się 15. Poznań Półmaraton i w związku z jego przebiegiem nastąpią zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Trasa półmaratonu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8:30 do 13:30. Dodatkowo ulica Grunwaldzka na odcinku od skrzyżowania z ulicą Roosevelta do skrzyżowania ulic Szylinga / Matejki zamknięta będzie od godziny 6.00. W czasie biegu nie będzie również możliwy przejazd ulicą Roosevelta na odcinku Most Dworcowy – Kaponiera.

Trasa Poznań Półmaraton 2023: 

Trasa zaczyna się i kończy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, otaczając pętlą lub przecinając m.in. takie dzielnice Poznania jak: Łazarz, Wilda, Stare Miasto, Jeżyce i Grunwald. Na całej trasie półmaratonu funkcjonować będą tzw. śluzy, umożliwiające przecięcie trasy biegu. Zwracamy jednak uwagę, że w momencie, gdy przez dany odcinek będzie przebiegała główna grupa zawodników, przejazd przez nie będzie niemożliwy. Zapraszamy do zapoznania się z planowanymi zamknięciami poszczególnych ulic.

Poznań Półmaraton trasa utrudnienia w ruchu

Jakie utrudnienia w ruchu podczas 15. Poznań Półmaratonu? Jaka jest trasa półmaratonu? Start biegu nastąpi o godz. 10:00. Biegacze ruszą ul. Grunwaldzką. Meta jest usytuowana na Placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zawodnicy na przebiegnięcie 1 pętli wytyczonej ulicami Poznania o długości 21,097 km mają regulaminowe 180 min (3 godziny).

Poznań Półmaraton trasa

Trasa Półmaratonu zamknięta będzie dla ruchu kołowego do godziny 13:30. Jednak po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, przez dany odcinek trasy, śluza będzie otwierana na stałe, oznakowanie tymczasowe będzie ściągane. Gdy służby stwierdzą, że można przywrócić stały ruch na danym odcinku jezdni, sytuacja wróci do normy.

Całkowicie wyłączony z ruchu pozostaje odcinek Droga Dębińska – Garbary do Estkowskiego z wyjątkiem odcinków Królowej Jadwigi-Kazimierza Wielkiego oraz Wielka-Estkowskiego, na którym będzie możliwy ruch jednokierunkowy w stronę północy. Ruch pomiędzy Nowym Miastem a Centrum może odbywać się poprzez 6 śluz. Na Małych Garbarach, Wolnicy, Solnej będzie możliwy ruch w obu kierunkach północną nitką arterii. Odcinek trasy obejmujący Nowowiejskiego i Pułaskiego będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Poruszając się między północą Poznania a Centrum kierowcy będą mieli do dyspozycji 3 śluzy. Ruch pomiędzy Jeżycami a ścisłym centrum zapewnią śluzy na Kaponierze oraz u zbiegu Poznańskiej/Libelta.

Pełna lista śluz na trasie półmaratonu:

Grunwaldzka – Szylinga / Matejki
Grunwaldzka – Wojskowa
Rondo Nowaka – Jeziorańskiego
Grunwaldzka – Grochowska
Grunwaldzka – Bułgarska / Jugosłowiańska
Rondo Skubiszewskiego
Grunwaldzka – Cmentarna / Wieruszowska
Taczanowskiego – Jugosłowiańska
Ściegiennego – Promienista
Ściegiennego – Arciszewskiego
Arciszewskiego – Palacza
Reymonta / Arciszewskiego – Hetmańska / Grochowska
Hetmańska – Kasprzaka
Hetmańska – Głogowska
Hetmańska – Dmowskiego
Hetmańska – Kolejowa / Górecka
Hetmańska – 28 czerwca 1956 r.
Królowej Jadwigi – Droga Dębińska / Strzelecka
Strzelecka / Garbary – Krakowska / Kazimierza Wielkiego
Garbary – Wszystkich Świętych
Garbary – Wodna / Grobla
Garbary – Wielka
Garbary – Estkowskiego / Małe Garbary
Solna – Al. Marcinkowskiego
Solna / Nowowiejskiego – Al. Niepodległości
Nowowiejskiego / Al. Wielkopolska – Pułaskiego
Pułaskiego / Roosvelta – Libelta / Poznańska
Roosvelta – Dąbrowskiego
Rondo Kaponiera

Program:

09.30 Ceremonia otwarcia
09.50 Rozgrzewka
10.00 Start biegaczy
ok. 11.15 Finisz pierwszych zawodników i dekoracje
13:15 Zakończenie biegu

Trasa 15. Poznań Półmaratonu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach ok. godz. 9:00 do ok. godz. 13:30. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu oraz zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Ruchem w okolicach trasy zawodów będą kierować odpowiednie służby zabezpieczające wydarzenie.

Wszelkie najnowsze informacje o półmaratonie będą tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/15-poznan-polmaraton-2023/

Źródło: oprac. na podstawie: https://bieganieuskrzydla.pl/trasa-15-poznan-polmaratonu-szybka/ ; https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/utrudnienia-w-ruchu/ ; https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/regulamin/; zdjęcia autorstwa: Adam Ciereszko

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Strefy intensywności treningu. Wyznacz je, aby lepiej biegać

Jak wyznaczyć strefy intensywności treningu? Czy strefy tętna mogą coś nam powiedzieć o jakości naszego biegania? Jak wyznaczyć dla siebie wspomniane strefy tętna, aby lepiej znosić wysiłek? Wyjaśnia doktor Amit Batra, z Centrum Badań Wydolności Fizycznej Physiolab. (więcej…)