Opaska fitness ONcoach 100 Geonaute – recenzja

polecane

Opaska fitness ONcoach 100 Geonaute – recenzja

Kamil Nowak
9 stycznia, 2017
Recenzje

Opaska fitness ONcoach 100 Geonaute jest dyskretnym pomocnikiem na drodze do regularnego ruchu w ciągu całego dnia. Opaska ONcoach 100 automatycznie synchronizuje dane z telefonem, więc możemy przeglądać naszą aktywność w specjalnej aplikacji ONcoach. Co jeszcze ma do zaoferowania ten produkt? 

Nawet prosty gadżet mogący pomóc zwiększyć aktywność ruchową w ciągu dnia jest na wagę złota. Tyle się mówi i zarazem słyszy, że coraz więcej osób na świecie jest otyłych lub ma nadwagę. Poprzez siedzący tryb życia, poruszanie się samochodem nie dajemy sobie szansy na spalenie zmagazynowanej energii. Nie uprawiamy sportu, przesiadujemy przed ekranem telewizora czy laptopa, spożywamy słabej jakości jedzenie. Oczywiście nie wszyscy prowadzą taki styl życia, ale duża liczba osób tak właśnie robi. Jeśli chcesz poprawić jakość życia i zacząć monitorować codzienny ruch, to należy sięgnąć po sprzęt, który w tym pomoże. Jednym z takich produktów jest opaska fitness ONcoach 100 Geonaute dostępna w sieci sklepów Decathlon. W czym tak naprawdę może pomóc, dowiecie się z poniższej recenzji.

Wygląd i jakość materiałów

Opaska jest mała, zgrabna, lekka, o bardzo opływowych kształtach. Wszystkie te walory sprawiają, że choć korzystać z niej mogą zarówno mężczyźni jak i kobiety, to lepiej wygląda jednak na damskich nadgarstkach. Właśnie ze względu na ten delikatny wygląd. W ciągu dnia jest praktycznie niezauważalna i nie krępuje ruchów. Obsługuje się ją za pomocą jednego przycisku, który znajduje się na środku opaski. Nie posiada tradycyjnego wyświetlacza, tylko wskaźnik składający się z 12 kontrolek świetlnych. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby sprawdzić godzinę i poziom aktywności fizycznej.


Materiał, z którego wykonano pasek jest przyjemny w dotyku. Po całym dniu spędzonym z opaską zapiętą na nadgarstku, skóra pod nim nie jest zaczerwieniona. Jeśli mowa o zakładaniu opaski ONcoach 100 Geonaute to jest ono mało wygodne. Pasek ma 15 mm szerokości i  jest elastyczny, co powoduje, że jej zapinanie jest problemowe.

Najważniejsze funkcje ONcoach 100 Geonaute

Opaska ONcoach 100 Geonaute podaje liczbę kroków i dystans, spalone kalorie i czas wysiłku. Liczba kroków i dystans jest orientacyjny, a pomiar ten dokonywany jest za pomocą ruchów ręki (opaska nie jest wyposażona w GPS). W celu dokładniejszego pomiaru parametrów, w aplikacji ONcoach można przeprowadzić ręczną kalibrację urządzenia – wystarczy wykonać dość prosty test polegający na przejściu określonego dystansu np. 10 metrów i policzeniu ilości kroków, które fizycznie zrobiliśmy. Kalibrację możemy wykonać przechodząc pomiędzy zakładką My Profile -> Stride Lenght. Wówczas informacja o przebytym dystansie w ciągu dnia będzie dokładniejsza. Jeśli nie zdecydujemy się na taką czynność, to opaska fitness będzie przeliczać dystans na podstawie standardowych obliczeń.

ONcoach 100 posiada wskaźnik aktywności składający się z 12 kontrolek świetlnych. Możemy ręcznie ustawić dzienny cel np. 10000 kroków oraz pożądaną liczbę przespanych godzin np. 7. Opaska śledzi poziom aktywności i odpowiednio prezentuje procent jej realizacji – podświetlając adekwatną liczbę kontrolek. Brakuje nam alertów związanych z długim zasiedzeniem się w jednym miejscu. Skoro opaska nie posiada wibracji, to można tę kwestię rozwiązać poprzez wykorzystanie kontrolek świetlnych, mianowicie „włączenie migania”, gdy siedzimy dłużej niż 30 minut. Taka funkcja świetnie zachęcałaby do systematycznej aktywności – ruchu na przestrzeni całego dnia, a nie tylko wieczornego długiego spaceru celem nabicia odpowiedniej liczby kroków.

ONcoach 100 działa przez ponad 6 miesięcy z baterią typu CR2032 (w aplikacji możemy sprawdzić % zużycia baterii). Ponadto opaska automatycznie synchronizuje dane z telefonem za pomocą aplikacji ONcoach (dostępnej dla Android 4.3+ i iOS 9+). Opaska jest szczelna do 30 m (3 ATM) co oznacza, że możemy bez obaw korzystać z niej podczas uprawiania sportu lub pod prysznicem.

Opaska ONcoach 100 działa również w nocy. Zapięta na nadgarstku monitoruje nasz sen określając poszczególne fazy snu i ich długość: sen lekki, głęboki lub wybudzenie. Tę funkcję szczegółowo opiszemy w dalszej części recenzji.

Konfiguracja opaski (pierwsze uruchomienie)

Konfiguracja opaski fitness ONcoach 100 Geonaute jest intuicyjna i nikomu nie powinna przysporzyć problemów. Od pierwszego dnia użytkowania tego produktu warto pobrać na swój smartfon aplikację ONcoach, która jest dostępna na system Android oraz iOS – tutaj i tutaj. Wracając do pierwszego uruchomienia, podczas startu aplikacji zostaniemy poproszeni o sparowanie (połączenie) posiadanej opaski ze smartfon’em.

Proces przebiega sprawnie i dość szybko. Zwróćmy uwagę na liczbę kroków deklarowaną podczas instalacji opaski fitness. Będzie to dzienny cel aktywności fizycznej, do którego realizacji powinniśmy dążyć każdego dnia. Poziom możemy dowolnie zmieniać w aplikacji, więc jeśli będziemy uważać, że ustawiliśmy go na za niskim bądź za wysokim poziomie, łatwo jest to zmienić. Podajemy dokładną liczbę kroków, którą chcemy wykonać.

Gdy już przejdziemy przez wszystkie okna konfiguracji, powinniśmy otrzymać komunikat o gotowości opaski fitness do użytku.

Aplikacja ONcoach

Aplikacja ONcoach jest prostym narzędziem do analizowania aktywności fizycznej zarejestrowanej przez opaskę. Umożliwia sprawdzenie liczby kroków, które wykonaliśmy w skali jednego dnia, tygodnia, miesiąca, a nawet roku. Liczb nie oszukamy i jeśli mało się poruszaliśmy, opaska na pewno to zarejestruje, a tym samym zostanie to skrupulatnie odnotowane na wykresach słupkowych w aplikacji.

Ciekawą funkcją opaski ONcoach 100 jest analiza jakości snu, która pozwala na uzyskanie informacji o całkowitym czasie snu oraz o czasie przebywania w poszczególnych fazach snu: śnie lekkim, głębokim lub wybudzeniu. Pomiar snu uruchamia się automatycznie, nie wymaga żadnej czynności ze strony użytkownika. Pomiar bazuje na ruchach nadgarstka.

Opaska fitness pozwala zarejestrować sport. Wystarczy dwukrotnie nacisnąć przycisk i rozpocząć wysiłek, a po jego zakończeniu ponownie wcisnąć dwa razy przycisk. Przy najbliższej synchronizacji opaski fitness z aplikacja ONcoach będziemy mogli sprecyzować, jaki sport uprawialiśmy. Możliwości jest sporo, bo aż 40 różnych dyscyplin sportowych. Dla marszu i biegu urządzenie ONcoach 100 mierzy również przebyty dystans oraz średnią prędkość. Dane opierają się na podstawie ruchów nadgarstka, więc mogą różnić się od rzeczywistych wartości.

Podsumowanie

Zakończyliśmy test opaski fitness ONcoach 100 Geonaute. Ogólne wrażenia z użytkowania tego sprzętu są pozytywne – opaska jest dyskretna, nie powoduje obtarć, sprawnie komunikuje się ze smartfonem (w naszym przypadku to telefon Sony Xperia M4 Aqua z Androidem). Opaska sprawdzi się u osoby, która chciałaby w sposób podstawowy analizować aktywność fizyczną, a przy tym nie wydać za dużo na tego typu sprzęt. Cena w tym przypadku wynosi zaledwie 129 zł brutto. Jeśli korzystasz z tego produktu – pozostaw poniżej komentarz – dziękujemy.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie w upale. Jak przetrwać żar tropików?

Bieganie w upale przypomina trening w piekarniku. Aktywność fizyczna w temperaturach dochodzących w cieniu do 30 stopni Celsjusza przestaje być już dobrą zabawą i przeradza się w rzeź. Na co zwracać uwagę i jak biegać, gdy z nieba leje się żar? Czy bieganie w wysokich temperaturach może być niebezpieczne? (więcej…)