trasa 15. Poznań Półmaratonu
Już jest trasa 15. Poznań Półmaratonu! Będzie SZYBKA!

polecane

Już jest trasa 15. Poznań Półmaratonu! Będzie SZYBKA!

Tomasz Wołoćko
13 lutego, 2023
Biegi

Nadszedł długo wyczekiwany moment. Już 16 kwietnia biegacze będą mieli okazję wyrównać rachunki z trasą Poznań Półmaratonu. Będzie ona taka sama jak w roku 2022, a co za tym idzie, stworzy doskonałą okazję do poprawy życiówek.

trasa 15. Poznań Półmaratonu

Start półmaratonu, zlokalizowany będzie na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy Poznań World Trade Center. Zawodnicy kierować się będą w okolice Stadionu Miejskiego, a następnie w stronę Junikowa, gdzie po nawrocie w okolicach ul. Cmentarnej czekać będzie na nich pierwszy punkt odżywiania. Z Grunwaldu półmaratończycy pobiegną w stronę Górczyna ulicami Jugosłowiańską i Ściegiennego, a dalej Arciszewskiego, gdzie znajdować się będzie drugi punkt odżywiania. Kolejne takie punkty będą rozmieszczone co ok. 5 km.

trasa 15. Poznań Półmaratonu

Następnie przez ulicę Hetmańską, Dolną Wildę, Piastowską oraz Drogę Dębińską biegacze będą zbliżali się do ścisłego centrum miasta. Trasa w Śródmieściu poprowadzi przez Garbary, Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego, Roosevelta. Od Motu Teatralnego pozostanie do mety niecałe 500m. Finisz 15. Poznań Półmaratonu, usytuowany będzie na Placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

trasa 15. Poznań Półmaratonu

Rekordy trasy Półmaratonu należą w kategorii mężczyzn do Mohameda Esa 00:59:32, a w kategorii kobiet do Karoliny Nadolskiej 1:09:18 (rekord Polski w Półmaratonie). Jednocześnie informujemy, że wciąż można się zapisywać na bieg. Do 28 lutego opłata startowa wynosi 150 zł. Po tym terminie ulegnie ona zwiększeniu o 20 zł. Obecnie na liście startowej jest 5490 biegaczy. Limit wynosi 8000.

Wszystkim biegaczom życzymy powodzenia w przygotowaniach do startu. Do zobaczenia na mecie!

Więcej informacji oraz zapisy: www.halfmarathon.poznan.pl

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Zegarek z GPS do 1000 złotych. Polar, Garmin, Suunto, TomTom?

Jaki zegarek z GPS do 1000 złotych warto kupić? Jakie dodatkowe funkcje oferują droższe zegarki i którą markę wybrać? Tym razem przygotowaliśmy zestawienie produktów do 1000 zł. Na najważniejsze pytania związane z zakupem zegarka z GPS odpowiadamy w specjalnie przygotowanym raporcie. (więcej…)